Start Aktualności Wydarzenia FESTIWAL ARANŻACJI STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH W TEATRZE MIEJSKIM
FESTIWAL ARANŻACJI STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH W TEATRZE MIEJSKIM Drukuj Email
Poniedziałek, 21 Grudzień 2009
fot. GOKSiRW sobotnie popołudnie osoby odwiedzające Teatr Miejski w Świdnicy mogły zobaczyć w jego holu pięknie przygotowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Świdnica i Marcinowice. Gospodynie w ramach konkursu „Festiwal Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych” zaprezentowały jak powinien wyglądać tradycyjny stół oraz potrawy świąteczne. Jury, w którego skład weszli: Jadwiga Generowicz (sekretarz Gminy Świdnica), Władysław Gołębiowski (Dyrektor Gminnego Ośrodek Kultury w Marcinowicach), Anna Borowska (Dyrektor Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu) oraz Krzysztof Jas (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Świdnica) na stołach gospodyń doszukali się 12 i więcej potraw i po naradzie przyznali następujące nagrody.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  w Katkach zostały wyróżnione za karpia z hodowli Pana Adamowicza, chleb Pani Joli oraz marynowane grzybki ślężańskie.
Kolejne wyróżnienie zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich ze Stachowic za przyrządzenie kapusty z fasolą, klusek z makiem oraz barszczu z uszkami.
Następne wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Bojanic za przygotowanie pasztecików z grzybami, keksu do barszczyku z pieczarkami i pierogów z kaszą gryczaną.
Koło Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej zostało wyróżnione za zupę grzybową, kutię oraz piernikowy domek z ogródkiem.
Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Świdnicy odbyło się na scenie Teatru Miejskiego tuż przed koncertem Chóru „Pryma Voce”.
 
fot. GOKSiRfot. GOKSiRfot. GOKSiR
 
fot. GOKSiRfot. GOKSiRfot. GOKSiR
 
fot. GOKSiR
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: