Start Aktualności Wydarzenia JUŻ W NIEDZIELĘ NA ŚWIDNICKIM RYNKU ''ŻYWA SZOPKA'' GMINY ŚWIDNICA
JUŻ W NIEDZIELĘ NA ŚWIDNICKIM RYNKU ''ŻYWA SZOPKA'' GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Piątek, 18 Grudzień 2009
fot.: gminna szopkaW niedzielę, 20 grudnia, niezwykła „żywa szopka”, autorstwa gminy Świdnica już po raz trzeci zagości na świdnickim rynku. Wszystko to w ramach „Świdnickiej Kolędy 2009”.
Tak jak to było ponad 2000 lat temu, przy żłóbku Jezusa obok Maryi, Józefa, Trzech Króli i pastuszków czuwać będą żywe zwierzęta. Punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja teatralna pt. „Ześlij nam Syna Swojego” w wykonaniu gminnych samorządowców, radnych oraz pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Świdnica, którzy wcielą się w role Maryi, Józefa, pasterzy, Heroda oraz Mędrców ze Wschodu.
W samo przedstawienie zaangażowanych jest 15 osób. Kto w tym roku zagra jedne z głównych ról owiane jest tajemnicą, mogę jedynie dodać, że role staraliśmy się dopasować do indywidualnego charakteru każdego aktora – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.
W żywej szopce pojawią się również nowe zwierzęta. Już teraz zapraszamy dzieci wraz z rodzinami do świdnickiego Rynku w niedzielę, 20 grudnia od godz. 15.00.
Nastrój świąteczny trwał będzie przez cały okres świąt, gdyż sama konstrukcja szopki wraz z postaciami obecna będzie na świdnickim rynku do wtorku 29 grudnia.
Aktorzy odtwarzający główne role już dziś zapewniają o wielu atrakcjach jakie mają przygotowane dla wszystkich, którzy zechcą przyjść w niedzielne popołudnie na świdnicki rynek. „Żywa Szopka” zagości już 20 grudnia od godz. 15.00 do 17.00.
Inscenizacja teatralna pt. „Ześlij nam Syna Swojego” – Rynek – żywa szopka, godz. 16.30.

Z a p r a s z a m y !
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: