Start Aktualności Imprezy III PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW
III PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW Drukuj Email
Piątek, 25 Maj 2018
plakat SENIORIADYŚwidnicki Ośrodek Kultury zaprasza na III Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów Świdnica 2018, który odbędzie się 26 maja, od godz. 15.00 na świdnickim Rynku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła m.in. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Na scenie zaprezentuje się 8 grup, a wśród nich Zespół "Ale Babki" i Zespół Ludowo-Estradowy "Mokrzeszów", reprezentujący gminę Świdnica.

Jak informuje ŚOK, przegląd adresowany jest do seniorów z terenu powiatu świdnickiego – działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną.


Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego seniorów, poszukiwanie nowych form pracy artystycznej, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla seniorów, instruktorów i animatorów działalności kulturalnej, integracja społeczna i aktywizacja środowiska senioralnego.
W trakcie imprezy przewidziane są:
– prezentacja uczestników w krótkim korowodzie wokół Rynku,
– występy zespołów na scenie,
– wręczenie podziękowań i pamiątkowych statuetek,
– spotkanie integracyjne z poczęstunkiem.

Patronat honorowym nad III Przeglądem Twórczości Artystycznej Seniorów Świdnica 2018 objęli:

  • starosta powiatu świdnickiego - Piotr Fedorowicz
  • wójt gminy Świdnica – Teresa Mazurek
  • prezydent miasta Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska

 

 

plakat SENIORIADY

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: