Start Aktualności Imprezy XIV GMINNY PRZEGLĄD MUZYCZNY MŁODYCH ARTYSTÓW "WYSYPISKO 2013" - PIOSENKI ANNY JANTAR
XIV GMINNY PRZEGLĄD MUZYCZNY MŁODYCH ARTYSTÓW "WYSYPISKO 2013" - PIOSENKI ANNY JANTAR Drukuj Email
Piątek, 10 Maj 2013
foto: XIII Przegląd Muzyczny Młodych Artystów WYSYPISKO 2013Ubiegłoroczne "WYSYPISKO" upłynęło pod znakiem twórczości Maryli Rodowicz. W tym roku piosenki innej znanej i cenionej polskiej piosenkarki - Anny Jantar - zabrzmią 17 maja, podczas XIV edycji Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów w Lutomi.

W latach 70-tych była czołową polską piosenkarką. Uczestniczyła w Przeglądzie Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie zaśpiewała swój pierwszy solowy przebój „Najtrudniejszy pierwszy krok”. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Współpracowała z wieloma polskimi artystami m.in. ze Stanisławem Sojką, Bogusławem, Mecem, Zbigniewem Hołdysem, nagrywała również piosenki z Budką Suflera i zespołem Perfect. O kogo chodzi… Oczywiście, że o Annę Jantar!

W taki oto sposób Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Sportu, Kultury i Rekreacji pragną  oddać hołd tej znakomitej artystce i zaprosić wszystkich na XIV   Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów –„Wysypisko”, który w tym roku  odbywa się pod hasłem : ”Tyle słońca w całym mieście”, czyli  piosenki Anny Jantar.

Celem, który przyświeca  od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach naszych gminnych szkół. Ideą konkursu jest, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką formie zabawy, podczas którego wszystkie utwory będą wykonywane z żywym akompaniamentem zespołu „Big Band”  - mówi Elżbieta Dolińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Organizatorzy występującym chcą dać możliwość szerszego zaprezentowania i konfrontacji z jury. Przegląd jest także źródłem  wymiany doświadczeń, pretekstem do związania nowych przyjaźni,  spędzenia czasu w atmosferze dobrej zabawy, tym bardziej, że i w tym roku do muzycznej zabawy zaproszono wokalistów klas najmłodszych.

Festiwal odbędzie się 17 maja 2013r. o godz. 16.00 w świetlicy w Lutomi Górnej. Serdecznie zapraszamy!
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: