Start Aktualności Imprezy MORAWSKA "MAJÓWKA NA GRANITOWYM SZLAKU"
MORAWSKA "MAJÓWKA NA GRANITOWYM SZLAKU" Drukuj Email
Czwartek, 27 Wrzesień 2012
Lokalna Grupa Działania SZLAKIEM GRANITU23 września br. podczas "Majówki na Granitowym Szlaku" która odbyła się w Morawie, oprócz ważnej uroczystości włączenia Bazyliki Strzegomskiej i pałacu w Morawie do grona pereł architektonicznych, położonych na szlaku Via Sacra, odbyły się również występy zespołów taneczno-śpiewaczych z terenu powiatu świdnickiego. Wśród zespołów swój repertuar zaprezentowały dwa zespoły z Gminy Świdnica "Kądziołeczka" i "Stokrotki”.

Piękna pogoda przyciągnęła dość dużą rzeszę widzów a atrakcji tego dnia w Morawie nie brakowało. Organizatorem i sponsorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu". W imprezie udział wzięli przedstawiciele Towarzystwa Marketingowego Górnych Łużyc i Dolnego Śląska w Niemczech, władz powiatowych i gminnych, Lokalnej Grupy Działania" Szlakiem Granitu", Parafii Rzymskokatolickiej w Strzegomiu, Fundacji św. Jadwigi w Morawie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy. Było to szczególnie ważne wydarzenie, głównie dla mieszkańców Strzegomia, ale i mieszkańcy naszej Gminy zaznaczyli we wspaniały sposób swoją obecność.

Po zakończeniu części oficjalnej wręczono nagrody w ramach projektu „Szlakiem Granitu”. Wśród przeprowadzonych konkursów jedną z kategorii była „Najpiękniejszy Przydomowy Ogród”. I właśnie w tej kategorii Zarząd Stowarzyszenia LGD „Szlakiem Granitu” przyznał III miejsce Wandzie i Ryszardowi Gawron z Lutomi za ich ciężką prace włożoną w dbałość i piękno swojego ogrodu. W tej samej kategorii wyróżniono również Panią Lucynę Mroczek także z Lutomi.

Pokazuje to, jak nasza Gmina jest piękna i że jej mieszkańcy o to bez przerwy dbają. Fakt, że ciężka praca ogrodników została zauważona i doceniona to duży powód do dumy. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: