:: Aktualne wydarzenia i imprezy
Zamknij[X]
Dożynki Gminne 2018
Start Aktualności
NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH Drukuj Email
Wtorek, 10. Styczeń 2017 15:19
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza nabór na stanowisko: animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 1 lutego 2017 roku do 30 czerwca 2017 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.
Czytaj dalej…
 
ZAPRASZAMY DO BYSTRZYCY NA XX GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Styczeń 2017 13:11
rękodzieło w drewnie: KOLĘDNICYGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprasza na XX Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się: 17 i 18 stycznia 2017 r. od godz.9.30
w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.
Zmieniony ( Czwartek, 18. Maj 2017 11:45 )
Czytaj dalej…
 
PREZENTACJE STOŁÓW WIGILIJNYCH W PASAŻU GRUNWALDZKIM Drukuj Email
Poniedziałek, 19. Grudzień 2016 00:00
foto: Panie z KGW w Bojanicach przy swoim stole wigilijnymStało się już coroczną tradycją, iż w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu wypełnia się zapachem świątecznych specjałów i dźwiękami pieśni adwentowych oraz radosną atmosferą Bożego Narodzenia. Goszczą w nim bowiem koła gospodyń wiejskich z całego Dolnego Śląska, prezentując zwyczaje, specjały i swoje wyobrażenia nt. wyglądu tradycyjnego stołu wigilijnego. Gminę Świdnica reprezentowało w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Bojanic.
Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Niedziela, 18. Grudzień 2016 13:39
foto: Spotkanie wigilijno-opłatkowe Klubu Seniora z Bystrzycy GórnejTradycją Klubu Seniora działającego przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej stały się coroczne spotkania noworoczno – opłatkowe. Tego roku, podobnie zresztą jak w roku poprzednim, członkowie Klubu zebrali się w restauracji pensjonatu Chata Nad Sztolnią w Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
"POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT" - WIECZÓR WSPOMNIEŃ W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Sobota, 17. Grudzień 2016 14:07
foto: V Wieczór Wspomnień w Bystrzycy Górnej16 grudnia w sali świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej miał miejsce już po raz piąty Bystrzycki Wieczór Wspomnień pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat". Spotkanie uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Świdnica Pani Teresa Mazurek oraz Dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas.
Czytaj dalej…
 
V WIECZÓR WSPOMNIEŃ W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Środa, 14. Grudzień 2016 15:14
baner Wieczór wspomnieńGminna Biblioteka Publiczna filia w Bystrzycy Górnej oraz Stowarzyszenie "Trzy Sosny" zapraszają 16 grudnia o g. 17.00 na V Wieczór Wspomnień pt. "Powróćmy ja za dawnych lat".


 
SPOTKANIE WIGILIJNE W LUTOMI Drukuj Email
Środa, 14. Grudzień 2016 14:32
foto: KGW w Lutomi oraz władze Gminy Świdnica podczas spotkania wigilijnegoŚwiąteczno-wigilijne spotkania w gminie Świdnica to już tradycja, która wpisała się w kalendarz gminnych imprez. Pierwsze w tym roku bożonarodzeniowe spotkanie zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi.
Czytaj dalej…
 
PODSUMOWANIE XVII DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW WSI I MIAST Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 15:04
foto: Puchar9 grudnia w Strzegomiu odbyło się podsumowanie XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS - mieszkańców Wsi i Miast. W klasyfikacji generalnej gmin Gmina Świdnica zajęła IV miejsce.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Czytaj dalej…
 
LUTOMIA PIELĘGNUJE PIĘKNĄ BOŻONARODZENIOWĄ TRADYCJĘ Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 12:44
foto: Warsztaty robienia ozdób choinkowychW dzisiejszych czasach, gdy w sklepach można kupić mnóstwo gotowych ozdób bożonarodzeniowych, począwszy od stroików na stół, wianków, ozdób na choinkę, a skończywszy na wszelkiego rodzaju potrawach wigilijnych, każdy jednak przyzna, iż nie ma nic przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie dekoracji, które ozdobią czekający na te wyjątkowe święta, dom.
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM Drukuj Email
Sobota, 10. Grudzień 2016 14:49
foto: Laureaci Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnymKolejny rok z rzędu uczniowie szkół gimnazjalnych zwiększali swoją świadomość nt. bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. Finał konkursu odbył się 9 grudnia br. w świetlicy w „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym.
Czytaj dalej…
 
XIV TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - ŻUKOWO 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 05. Grudzień 2016 13:20
foto: KGW z Pszenna na XIV Turnieju KGW w ŻukowiePanie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pszennie, Bojanic oraz Lutomi uczestniczyły w  XIV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich gminy Żukowo oraz brały udział w V Jarmarku Bożonarodzeniowym w Żukowie.
Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE U MIESZKAŃCÓW DPS W BIELAWIE Drukuj Email
Środa, 30. Listopad 2016 00:00
foto: Członkowie Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej z Lutomi z mieszkańcami DPS w BielawieJuż po raz drugi członkowie Klubu Miłośników Wiejskich w Lutomi Dolnej odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bielawie.
Tym razem spotkanie odbyło się z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a dużą niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja z Lutomi Dolnej, który obdarował paczką każdego  pensjonariusza.
Czytaj dalej…
 
XX GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Wtorek, 29. Listopad 2016 11:39
grafika KolędnicyZapraszamy wszystkich chętnych z terenu Gminy Świdnica do wzięcia udziału w XX Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 17 i 18 stycznia 2017 roku od godziny 9:00 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.

Grupy:
I- dzieci w wieku od 5 lat - 9 lat
II - młodzież w wieku od 10- 13 lat
III- młodzież w wieku od 14 - 18 lat
IV- osoby dorosłe
Szczegółowe informacje, regulamin oraz kartę zgłoszeniową przeglądy znajdziecie państwo w załącznikach poniżej.


Załączniki:
 
INFORMACJA DOT. ZGŁOSZEŃ DO MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO Drukuj Email
Poniedziałek, 28. Listopad 2016 09:26
Ulotka Międzypowiatowa Liga Tenisa StołowegoInformujemy, że tylko do 30 listopada br. można zgłaszać drużyny w ramach rozgrywek Międzypowiatowej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2016/2017. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Tel. 74 851 98 19. Regulamin rozgrywek (DOC)
 
ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 14. Listopad 2016 00:00
foto: Śniadanie Patriotyczne w Bystrztcy GórnejMieszkańcy Bystrzycy Górnej dzień 11 listopada obchodzili na uroczystym Śniadaniu Patriotycznym, które miało miejsce na tamtejszej świetlicy wiejskiej. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 53