Start Aktualności
SPOTKANIE WIGILIJNE W LUTOMI Drukuj Email
Środa, 14. Grudzień 2016 14:32
foto: KGW w Lutomi oraz władze Gminy Świdnica podczas spotkania wigilijnegoŚwiąteczno-wigilijne spotkania w gminie Świdnica to już tradycja, która wpisała się w kalendarz gminnych imprez. Pierwsze w tym roku bożonarodzeniowe spotkanie zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi.
Czytaj dalej…
 
PODSUMOWANIE XVII DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW WSI I MIAST Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 15:04
foto: Puchar9 grudnia w Strzegomiu odbyło się podsumowanie XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS - mieszkańców Wsi i Miast. W klasyfikacji generalnej gmin Gmina Świdnica zajęła IV miejsce.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Czytaj dalej…
 
LUTOMIA PIELĘGNUJE PIĘKNĄ BOŻONARODZENIOWĄ TRADYCJĘ Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 12:44
foto: Warsztaty robienia ozdób choinkowychW dzisiejszych czasach, gdy w sklepach można kupić mnóstwo gotowych ozdób bożonarodzeniowych, począwszy od stroików na stół, wianków, ozdób na choinkę, a skończywszy na wszelkiego rodzaju potrawach wigilijnych, każdy jednak przyzna, iż nie ma nic przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie dekoracji, które ozdobią czekający na te wyjątkowe święta, dom.
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM Drukuj Email
Sobota, 10. Grudzień 2016 14:49
foto: Laureaci Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnymKolejny rok z rzędu uczniowie szkół gimnazjalnych zwiększali swoją świadomość nt. bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. Finał konkursu odbył się 9 grudnia br. w świetlicy w „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym.
Czytaj dalej…
 
XIV TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - ŻUKOWO 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 05. Grudzień 2016 13:20
foto: KGW z Pszenna na XIV Turnieju KGW w ŻukowiePanie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pszennie, Bojanic oraz Lutomi uczestniczyły w  XIV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich gminy Żukowo oraz brały udział w V Jarmarku Bożonarodzeniowym w Żukowie.
Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE U MIESZKAŃCÓW DPS W BIELAWIE Drukuj Email
Środa, 30. Listopad 2016 00:00
foto: Członkowie Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej z Lutomi z mieszkańcami DPS w BielawieJuż po raz drugi członkowie Klubu Miłośników Wiejskich w Lutomi Dolnej odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bielawie.
Tym razem spotkanie odbyło się z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a dużą niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja z Lutomi Dolnej, który obdarował paczką każdego  pensjonariusza.
Czytaj dalej…
 
XX GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Wtorek, 29. Listopad 2016 11:39
grafika KolędnicyZapraszamy wszystkich chętnych z terenu Gminy Świdnica do wzięcia udziału w XX Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 17 i 18 stycznia 2017 roku od godziny 9:00 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.

Grupy:
I- dzieci w wieku od 5 lat - 9 lat
II - młodzież w wieku od 10- 13 lat
III- młodzież w wieku od 14 - 18 lat
IV- osoby dorosłe
Szczegółowe informacje, regulamin oraz kartę zgłoszeniową przeglądy znajdziecie państwo w załącznikach poniżej.


Załączniki:
 
INFORMACJA DOT. ZGŁOSZEŃ DO MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO Drukuj Email
Poniedziałek, 28. Listopad 2016 09:26
Ulotka Międzypowiatowa Liga Tenisa StołowegoInformujemy, że tylko do 30 listopada br. można zgłaszać drużyny w ramach rozgrywek Międzypowiatowej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2016/2017. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Tel. 74 851 98 19. Regulamin rozgrywek (DOC)
 
ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 14. Listopad 2016 00:00
foto: Śniadanie Patriotyczne w Bystrztcy GórnejMieszkańcy Bystrzycy Górnej dzień 11 listopada obchodzili na uroczystym Śniadaniu Patriotycznym, które miało miejsce na tamtejszej świetlicy wiejskiej. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
Czytaj dalej…
 
RADOSNE ŚWIĘTOWANIE DNIA NIEPODLEGŁOŚCI Drukuj Email
Niedziela, 13. Listopad 2016 12:08
foto: Obchody Święta Niepodległości 11 Listopada na Hali Sportowej w Witoszowie DolnymPo raz drugi przedstawiciele 33 sołectw wspólnie uczcili 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na hali sportowej w Witoszowie Dolnym. W tym dniu wójt gminy wręczyła najważniejsze tytuły przyznane przez Radę Gminy Świdnica: Honorowy Obywatel Gminy oraz Zasłużony dla Gminy Świdnica.
Czytaj dalej…
 
AKADEMIA PATRIOTYCZNA W KOMOROWIE Drukuj Email
Sobota, 12. Listopad 2016 13:20
foto: Akademia patriotyczna - świetlica wiejska w KomorowieW piątek 11 listopada w świetlicy wiejskiej w Komorowie mieszkańcy wsi dumnie rozpoczęli obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W części  artystycznej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na występ dzieci ze świetlicy środowiskowej w Komorowie.
Czytaj dalej…
 
2. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI JUŻ ZA NAMI Drukuj Email
Poniedziałek, 07. Listopad 2016 15:29
foto: Wolontariusze z gimnazjum w Lutomi DolnejKilkudziesięciu wolontariuszy, w znacznej mierze uczniów i nauczycieli z Gimnazjum w Lutomi Dolnej, wspomagało w ubiegłą sobotę 5. listopada uczestników 2. RST Półmaratonu Świdnickiego na przebiegającej głównie przez tereny Gminy Świdnica trasie.
Czytaj dalej…
 
WSPOMNIENIE I MODLITWA ZA PEDAGOGÓW KTÓRZY JUŻ OD NAS ODESZLI Drukuj Email
Sobota, 05. Listopad 2016 20:24
foto: Nabożeństwo wypominkowe nauczycieli - kościół św. Józefa w BoleścinieW dniu 4. listopada w Boleścinie nauczyciele, zarówno czynni jak już emerytowani, w modlitwie wypominkowej uczcili pamięć i polecali Bożemu Miłosierdziu swoich poprzedników.
Czytaj dalej…
 
ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Czwartek, 03. Listopad 2016 21:13
plakat Śniadanie PatriotyczneStowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy Sosny", Sołtys oraz Rada Sołecka mają zaszczyt zaprosić mieszkańców w piątek 11 listopada do świetlicy wiejskiej na Śniadanie Patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie obchodów m.in. Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz spektakl Teatrzyku Obrzędowego "TRADYCJA" pt. "Tobie Polsko". Serdecznie zapraszamy!
 
WARCABOWY BURKATÓW - TURNIEJ STREFY V I VI Drukuj Email
Poniedziałek, 17. Październik 2016 21:26
foto: turniej warcab 100-polowych w BurkatowieW minioną sobotę – 15.10.2016 na świetlicy w Burkatowie gościliśmy warcabistów z powiatów dzierżoniowskiego i świdnickiego w ramach organizowanego Turnieju warcab 100 – polowych strefy V i VI. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale ufundowane przez organizatorów. Komunikat z zawodów.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 53