Start Aktualności
IX Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów – „Wysypisko” Drukuj Email
Piątek, 20. Czerwiec 2008 10:34
Wysypisko 200816 maja 2008 roku o godzinie 9.30 w świetlicy wiejskiej w Lutomi Dolnej odbył się IX Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów – „Wysypisko”.
Ideą konkursu jest, by był to przegląd jak zawsze bez barier - prowadzony przez dzieci dla dzieci. Organizatorom nie zależy bowiem na twardej walce i rywalizacji, ale na wspólnym muzykowaniu , obcowaniu z muzyką formie zabawy.
Czytaj dalej…
 
I Przegląd Folklorystyczny "Nad Bystrzycą" Drukuj Email
Piątek, 16. Maj 2008 08:10
7 czerwca 2008 r. na boisku sportowym w Burkatowie odbył się I PRZEGLĄD FOKLORYSTYCZNY „Nad Bystrzycą” pod patronaatem Wójta Gminy Świdnica. Głównym organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, a współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Sołtys i Rada Sołecka wsi Burkatów oraz Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca". W przeglądzie wzięło udział gro zespołów i solistów z terenu naszej gminy.
Dodatkowym atrakcjami przeglądu były min. wystawa rękodzieła, sprzedaż domowych ciast, loteria, kawiarenka, grill, bufet.
Czytaj dalej…
 
Uroczystość obchodów rocznicy Konstytucji 3-Maja Drukuj Email
Piątek, 16. Maj 2008 07:56

Tegoroczne uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Strażaka odbyły się w Bojanicach.

Rozpoczęła je Msza Św. w kościele pw. M.B. Częstochowskiej w Bojanicach, której przewodniczył ks. Kanonik Bogdan Deroń – proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Lutomi. Homilię wygłosił ks. Kanonik Jan Miłoś – proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Milikowicach.

Po zakończeniu Mszy Świętej, poczty sztandarowe, goście zaproszeni i wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli korowodem na teren świetlicy wiejskiej w Bojanicach.

Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Następna > Ostatnie >>

Strona 59 z 59