Start Aktualności
WYNIKI KONKURSU "MYŚLĄC OJCZYZNA" Drukuj Email
Czwartek, 06. Listopad 2008 16:11

I nagrodaNa konkurs plastyczny „Myśląc ojczyzna” wpłynęło 43 prace z terenu gminy Świdnica. Po obejrzeniu wszystkich prac biorąc pod uwagę upowszechnianie wartości patriotycznych, przekazywanie tradycji oraz rozwijanie wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży...

Czytaj dalej…
 
Konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Gminie Świdnica” Drukuj Email
Wtorek, 14. Październik 2008 08:55

konkurs fotograficznyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Cztery pory roku w Gminie Świdnica”. Tematyką bieżącej edycji konkursu jest: jesień w Gminie Świdnica. Regulamin konkursu w rozwinięciu wiadomości.

Z A P R A S Z A M Y !

Czytaj dalej…
 
Wyniki eliminacji gminnych XIII-tego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Drukuj Email
Czwartek, 09. Październik 2008 10:22
XIII Konkurs Recytatorski Poezji ReligijnejW dniu 8 października 2008r. w Świetlicy Wiejskiej w Pszennie odbyły się eliminacje gminne XIII-tego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.
 
Komisja w osobach: Teresa Wagilewicz - przewodnicząca, Małgorzata Braniecka, Bożena Kuźma po wysłuchaniu 15 utworów poetyckich w kategorii szkoły podstawowe postanowiła nagrodzić następujących recytatorów i jednocześnie zakwalifikować na eliminacje powiatowe w Jaworzynie Śląskiej:
Czytaj dalej…
 
XIII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Październik 2008 14:51

XIII KRPR8 października br. w świetlicy wiejskiej w Pszennie odbędą się eliminacje gminne do XIII  Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Konkurs jest jednym z punktów XIX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorem etapu gminnego jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej…
 
"POWITANIE JESIENI" - festyn rodzinny w Pogorzale Drukuj Email
Niedziela, 05. Październik 2008 23:00
Jesienne liście5 października 2008r. na boisku we wsi Pogorzała odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez mieszkańców Witoszowa Dolnego oraz Pogorzały.  
Mieszkańcy obu wiosek oraz  zaproszeni goście spędzili w miłej atmosferze niedzielne popołudnie. Organizatorzy zadbali o to aby każdy z uczestników "Festynu Rodzinnego" mógł znaleźć coś dla siebie.
Czytaj dalej…
 
Remont świetlicy w Krzczonowie zakończony Drukuj Email
Piątek, 03. Październik 2008 09:33

Remont świetlicy w KrzczonowieZakończył się remont świetlicy wiejskiej w Krzczonowie. Obejmował on wykonanie następujących prac: wymianę pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej, na pokrycie z blachodachówki, wykonanie prac związanych z obróbką blacharską,  wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, remont tynków wewnętrznych oraz wykonanie sufitu podwieszonego w świetlicy. Wykonano również prace związane z wymianą  instalacji elektrycznej w świetlicy oraz zamontowano nowe punkty świetlne.

Czytaj dalej…
 
Seniorzy we Wrocławiu Drukuj Email
Środa, 01. Październik 2008 10:14

Seniorzy we WrocławiuNa zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego grupa seniorów gminy Świdnica wzięła udział w uroczystym Koncercie Galowym, który odbył się 29 września w Teatrze Polskim we Wrocławiu z okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Seniora.

Czytaj dalej…
 
Po festiwalu ... Drukuj Email
Niedziela, 28. Wrzesień 2008 23:00

XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008 przeszedł już do historii. Na długo pozostanie w pamięci uczestników ze względu na panującą na nim atmosferę, zawarte kontakty, przyjaźnie i wspaniały "góralski" klimat. Barwny korowód biorących udział w festiwalu zespołów reprezentujących różnorodne regiony Polski, który przeszedł główną ulicą Zakopanego - Krupówkami, przyciągnął uwagę mieszkańców i turystów, których w Zakopanem, jak zwykle, nie brakowało.

Czytaj dalej…
 
Gmina Świdnica na dożynkach wojewódzkich w Żmigrodzie Drukuj Email
Czwartek, 25. Wrzesień 2008 10:50

Delegacja Gminy Świdnica W dniu 14. IX 2008r w Żmigrodzie odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2008. Reprezentacja gminy Świdnica składała się z mieszkańców wsi Bojanice oraz przedstawicieli władz gminy i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (GOKSiR). Tegoroczne dożynki wojewódzkie, których gospodarzami byli marszałek województwa dolnośląskiego Pan Marek Łapiński oraz burmistrz Żmigrodu Pan Robert Lewandowski, były największą imprezą w historii miasta  Występom artystycznym towarzyszącym dożynkom przyglądało się w kulminacyjnym momencie ok. 8-10 tys osób !

Czytaj dalej…
 
Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" w gronie finalistów konkursu "Kultura Bliska 2008" Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Wrzesień 2008 09:03
Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" działający przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej jest laureatem konkursu "Kultura Bliska 2008" organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach programu Ochrona dziedzictwa kulturowego.
Czytaj dalej…
 
XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008 Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Wrzesień 2008 08:06
XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej, inicjator i organizator XXII edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, podobnie jak w poprzednich edycjach ogłosił dwustopniowy konkurs skierowany do młodzieży o różnorodnych zainteresowaniach artystycznych ze wszystkich zakątków naszego kraju.
Czytaj dalej…
 
ZPiT "BYSTRZYCA" na dożynkach powiatowych w Łowiczu Drukuj Email
Poniedziałek, 15. Wrzesień 2008 07:18

Dożynki Powiatowe w Łowiczu - ZPiT BystrzycaW dniach 30-31 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca" z Bystrzycy Górnej został zaproszony przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu na dożynki powiatowe.

Podczas pierwszego dnia pobytu dzieci i młodzież wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzenia jednego z najładniejszych miast na Mazowszu położonego nad rzeką Bzurą - stolicę powiatu i diecezji łowickiej, ośrodek akademicki i centrum kultury ludowej regionu łowickiego.

Czytaj dalej…
 
"Bystrzyca" w Strzegomiu Drukuj Email
Piątek, 12. Wrzesień 2008 08:39

Zespół Pieśni i Tańca BYSTRZYCAZespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca" serdecznie dziękuje za zaproszenie do udziału w Ludowych Spotkaniach Pod Dolnośląską Tęczą, organizowanych w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu w Strzegomiu.

Przeżyliśmy u Was niezapomniane chwile. Nawiązaliśmy przyjaźnie z innymi zespołami. Mieliśmy możliwość podziwiać występy wspaniałych tancerzy i śpiewaków ...

Czytaj dalej…
 
XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu Drukuj Email
Czwartek, 31. Lipiec 2008 10:29

XVII Międzynarodowy Festiwal FolkloruZespół "Bystrzyca" z Bystrzycy Górnej został zaproszony do udziału w Ludowych Spotkaniach Pod Dolnośląską Tęczą organizowanych w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.

Poniżej prezentujemy tekst zaproszenia wystosowanego przez Dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu Panią Wiolettę Urban.

Czytaj dalej…
 
XII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim Drukuj Email
Środa, 30. Lipiec 2008 07:32

W dniach 2-3 sierpień 2008 w Kamieniu Pomorskim odbędzie się XII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu.

Historia Festiwalu ma swój początek w roku 1996. Jego celem jest dokumentowanie i wspieranie rozwoju artystycznej kultury ludowej tworzonej po 1945r. na Ziemiach Zachodnich i Północnych Polski, tam gdzie przerwana została ciągłość kulturowa.

Już po raz kolejny Gminę Świdnica reprezentować na festiwalu będzie zespół "Ale Babki"

Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Następna > Ostatnie >>

Strona 58 z 59