Start Aktualności
OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Piątek, 09. Styczeń 2009 08:36

Hala sportowa - Witoszów9 stycznia 2009 roku o godz. 11.00 Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek uroczyście otworzy halę sportową przy gimnazjum w Witoszowie Dolnym - największą inwestycję w Gminie Świdnica. Nowo budowana hala sportowa w Witoszowie Dolnym ma pierwszą w powiecie świdnickim profesjonalną  ściankę wspinaczkową wraz z  osprzętem.

Czytaj dalej…
 
PODSUMOWANIE IX DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS I MIESZKAŃCÓW WSI Drukuj Email
Środa, 07. Styczeń 2009 11:51

W dniu 22 grudnia 2008 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyło się uroczyste podsumowanie IX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący DZ LZS, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Z-cy Przewodniczącego: Andrzej Cywiński, Leszek Noworól, przedstawiciel Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego - Agnieszka Wilk, Starostowie, Burmistrzowie, Wójtowie, Organizatorzy i Działacze struktur LZS. Podczas uroczystości uświetnionej występami wychowanek MDK w Lubinie dokonano uroczystego wręczenia pucharów dla najlepszych 20 gmin i 27 powiatów.

 

Gmina Świdnica zajęła w tegorocznych igrzyskach wysokie 6-te miejsce.

Czytaj dalej…
 
XII GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Piątek, 05. Grudzień 2008 08:37
XII Przegląd KolędniczyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy organizuje XII Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który  zaplanowany jest na 08.01.2009 i 12.01 2009r. Godz. 9.30 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.

Zgłoszenie proszę przesłać do 15.12.2008r.r. na załączonej „Karcie zgłoszenia” do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ul. Głowackiego 4 pok .nr 314.                          

Do pobrania:
1. Regulamin przeglądu
2. Karta zgłoszenia
 
Program przeglądu:
Czytaj dalej…
 
Świdnicka Kolęda 2008 Drukuj Email
Poniedziałek, 01. Grudzień 2008 16:41

Świdnicka Kolęda 2008Już po raz drugi władze Powiatu, Miasta i Gminy Świdnica zapraszają do wzięcia udziału w Świdnickiej Kolędzie.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano m.in. liczne konkursy z nagrodami, kiermasze świąteczne. oraz żywą szopkę na świdnickim rynku.

Serdecznie zapraszamy !

Czytaj dalej…
 
WIZYTA LITEWSKIEGO ZESPOŁU "SŁUŻYNIANKI" W LUTOMI Drukuj Email
Poniedziałek, 24. Listopad 2008 16:58

Dnia 11XI 2008 r. w Lutomi doszło do niecodziennego spotkania zespołu śpiewaczego "Śłużynianki" z Litwy z zespołem "Kądziołeczka" z Lutomi. Gości z Litwy chlebem i solą powitał radny powiatowy i jednocześnie mieszkaniec Lutomi, Ryszard Gawron.

Czytaj dalej…
 
WYNIKI KONKURSU "MYŚLĄC OJCZYZNA" Drukuj Email
Czwartek, 06. Listopad 2008 16:11

I nagrodaNa konkurs plastyczny „Myśląc ojczyzna” wpłynęło 43 prace z terenu gminy Świdnica. Po obejrzeniu wszystkich prac biorąc pod uwagę upowszechnianie wartości patriotycznych, przekazywanie tradycji oraz rozwijanie wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży...

Czytaj dalej…
 
Konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Gminie Świdnica” Drukuj Email
Wtorek, 14. Październik 2008 08:55

konkurs fotograficznyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Cztery pory roku w Gminie Świdnica”. Tematyką bieżącej edycji konkursu jest: jesień w Gminie Świdnica. Regulamin konkursu w rozwinięciu wiadomości.

Z A P R A S Z A M Y !

Czytaj dalej…
 
Wyniki eliminacji gminnych XIII-tego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Drukuj Email
Czwartek, 09. Październik 2008 10:22
XIII Konkurs Recytatorski Poezji ReligijnejW dniu 8 października 2008r. w Świetlicy Wiejskiej w Pszennie odbyły się eliminacje gminne XIII-tego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.
 
Komisja w osobach: Teresa Wagilewicz - przewodnicząca, Małgorzata Braniecka, Bożena Kuźma po wysłuchaniu 15 utworów poetyckich w kategorii szkoły podstawowe postanowiła nagrodzić następujących recytatorów i jednocześnie zakwalifikować na eliminacje powiatowe w Jaworzynie Śląskiej:
Czytaj dalej…
 
XIII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Październik 2008 14:51

XIII KRPR8 października br. w świetlicy wiejskiej w Pszennie odbędą się eliminacje gminne do XIII  Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Konkurs jest jednym z punktów XIX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorem etapu gminnego jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej…
 
"POWITANIE JESIENI" - festyn rodzinny w Pogorzale Drukuj Email
Niedziela, 05. Październik 2008 23:00
Jesienne liście5 października 2008r. na boisku we wsi Pogorzała odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez mieszkańców Witoszowa Dolnego oraz Pogorzały.  
Mieszkańcy obu wiosek oraz  zaproszeni goście spędzili w miłej atmosferze niedzielne popołudnie. Organizatorzy zadbali o to aby każdy z uczestników "Festynu Rodzinnego" mógł znaleźć coś dla siebie.
Czytaj dalej…
 
Remont świetlicy w Krzczonowie zakończony Drukuj Email
Piątek, 03. Październik 2008 09:33

Remont świetlicy w KrzczonowieZakończył się remont świetlicy wiejskiej w Krzczonowie. Obejmował on wykonanie następujących prac: wymianę pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej, na pokrycie z blachodachówki, wykonanie prac związanych z obróbką blacharską,  wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, remont tynków wewnętrznych oraz wykonanie sufitu podwieszonego w świetlicy. Wykonano również prace związane z wymianą  instalacji elektrycznej w świetlicy oraz zamontowano nowe punkty świetlne.

Czytaj dalej…
 
Seniorzy we Wrocławiu Drukuj Email
Środa, 01. Październik 2008 10:14

Seniorzy we WrocławiuNa zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego grupa seniorów gminy Świdnica wzięła udział w uroczystym Koncercie Galowym, który odbył się 29 września w Teatrze Polskim we Wrocławiu z okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Seniora.

Czytaj dalej…
 
Po festiwalu ... Drukuj Email
Niedziela, 28. Wrzesień 2008 23:00

XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008 przeszedł już do historii. Na długo pozostanie w pamięci uczestników ze względu na panującą na nim atmosferę, zawarte kontakty, przyjaźnie i wspaniały "góralski" klimat. Barwny korowód biorących udział w festiwalu zespołów reprezentujących różnorodne regiony Polski, który przeszedł główną ulicą Zakopanego - Krupówkami, przyciągnął uwagę mieszkańców i turystów, których w Zakopanem, jak zwykle, nie brakowało.

Czytaj dalej…
 
Gmina Świdnica na dożynkach wojewódzkich w Żmigrodzie Drukuj Email
Czwartek, 25. Wrzesień 2008 10:50

Delegacja Gminy Świdnica W dniu 14. IX 2008r w Żmigrodzie odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2008. Reprezentacja gminy Świdnica składała się z mieszkańców wsi Bojanice oraz przedstawicieli władz gminy i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (GOKSiR). Tegoroczne dożynki wojewódzkie, których gospodarzami byli marszałek województwa dolnośląskiego Pan Marek Łapiński oraz burmistrz Żmigrodu Pan Robert Lewandowski, były największą imprezą w historii miasta  Występom artystycznym towarzyszącym dożynkom przyglądało się w kulminacyjnym momencie ok. 8-10 tys osób !

Czytaj dalej…
 
Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" w gronie finalistów konkursu "Kultura Bliska 2008" Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Wrzesień 2008 09:03
Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" działający przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej jest laureatem konkursu "Kultura Bliska 2008" organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach programu Ochrona dziedzictwa kulturowego.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 Następna > Ostatnie >>

Strona 57 z 58