Start Aktualności
GMINNA HALOWA PIŁKA NOŻNA - WYNIKI KOŃCOWE Drukuj Email
Środa, 11. Marzec 2009 09:06

piłkaW dniu 08 marca 2009 roku na hali sportowej w Witoszowie odbył się Gminny Turniej Play off Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Świdnica. Po zakończeniu turnieju dokonano uroczystego podsumowania Gminnej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Świdnica, oraz rozgrywek Play Off.

Czytaj dalej…
 
DOLNOŚLĄSKI FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIECI DO LAT 13 Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Marzec 2009 20:45

piłkaKOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIECI DO LAT 13 ORGANIZOWANEGO W RAMACH X JUBILEUSZOWYCH IGRZYSK LZS I MIESZKAŃCÓW WSI. ORGANIZATORZY: DOLNOŚLĄSKIE ZRZESZENIE LZS WE WROCŁAWIU, POWIATOWE ZRZESZENIE LZS W ŚWIDNICY, GMINA ŚWIDNICA, GLKS ŚWIDNICA.

Czytaj dalej…
 
I SAMORZĄDOWO-MEDIALNO-SPORTOWY TURNIEJ KRĘGLI AMATORSKICH Drukuj Email
Czwartek, 05. Marzec 2009 10:21
I SAMORZĄDOWO-MEDIALNO-SPORTOWY TURNIEJ KRĘGLI AMATORSKICHW dniu 27 lutego 2009 roku na kręgielni OSIR w Świebodzicach odbył się I Samorządowo-Medialno-Sportowy Turniej Kręgli Amatorskich. Turniejem tym LZS w Świdnicy rozpoczął obchody 10-lecia reaktywacji Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (zlikwidowanego w 1975 roku, reaktywowanego w 1999 roku).
Czytaj dalej…
 
ZESPÓŁ "MOKRZESZÓW" WYJEŻDŻA DO FRANCJI Drukuj Email
Środa, 04. Marzec 2009 22:42

Danserien RuizLudowo - Estradowy Zespół "Mokrzeszów " działający przy świetlicy wiejskiej w Mokrzeszowie otrzymał zaproszenie od zespołu "Danserien Ruiz", który gościł w naszej gminie we wrześniu 2008r.

Czytaj dalej…
 
OSTATKI W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Środa, 04. Marzec 2009 22:09

seniorzyPo raz kolejny aktywni seniorzy przeżyli miłe spotkanie w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej. Członkowie Klubu Seniora działającego pod patronatem Gminy Świdnica jak nakazuje tradycja 24 lutego, ostatki, spędzili na wesołej zabawie, zapominając o troskach i kłopotach.

Czytaj dalej…
 
PIŁKARSKIE FINAŁY W MARCU Drukuj Email
Środa, 04. Marzec 2009 10:53

piłkaPoczątek marca na hali sportowej w Witoszowie Dolnym zdominują rozgrywki piłkarskie. W dniach 7 i 8 marca odbędą się finały Halowej Piłki Nożnej Dzieci Do Lat 13 oraz Gminnej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Świdnica. Te ostatnie poprzedzone będą rozgrywkami Play-Off.

Czytaj dalej…
 
MISTRZOSTWA STREFY VI W TENISIE STOŁOWYM - WYNIKI Drukuj Email
Środa, 04. Marzec 2009 10:03

rakietkiW dniu 01 marca 2009 roku na świetlicy wiejskiej w Lutomi Dolnej odbyły się Mistrzostwa Strefy VI w Tenisie Stołowym, organizowane w ramach X Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W zawodach wystartowało 75 zawodniczek i zawodników z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego.

Czytaj dalej…
 
I GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ Drukuj Email
Poniedziałek, 23. Luty 2009 11:49

pisankiGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza I Gminny Konkurs Plastyczny Na Świąteczną Kartkę Wielkanocną.

Przedmiotem Konkursu jest projekt karty prezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Wielkanocnych.

Czytaj dalej…
 
"TRADYCJA" ZWIEDZA MUZEUM ... Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Luty 2009 22:59

Młodzież tworząca teatrzyk obrzędowy "Tradycja" działający przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej w ramach projektu "Kultura Bliska" współfinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi "Cudze chwalicie swego nie znacie" odwiedziła Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu.

Czytaj dalej…
 
WYNIKI XII GMINNEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Wtorek, 13. Styczeń 2009 16:09

kolędnicy12 stycznia 2009r. zakończył się XII Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, którego  organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Po obejrzeniu 13 prezentacji zespołów kolędniczych w dniach 8stycznia i 12 stycznia, 2009 roku jury postanowiło przyznać cztery Nagrody Specjalne oraz Wyróżnienia zespołowe i indywidualne. Pełna treść protokołu jury w rozwinięciu wiadomości.

Zobacz galerię zdjęć >>>

Czytaj dalej…
 
REKORDOWY FINAŁ WOŚP ! Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Styczeń 2009 10:31

WOSPSztab XVII Finału WOŚP działający przy Komendzie Hufca ZHP w Świdnicy podsumował efekty pracy 150 wolontariuszy, którzy 11 stycznia zbierali pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci /.../ Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Po zliczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy i dodaniu do tego kwesty z jarmarku, licytacji i sklepów „Żabka” osiągnęliśmy rekordową dla Świdnicy kwotę 60.025,91 zł !

Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE NOWOROCZNO–OPŁATKOWE W KLUBIE SENIORA Drukuj Email
Niedziela, 11. Styczeń 2009 17:14

S.KraińskiPo raz kolejny  w  Klubie Seniora działającym przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej w dniu 10 stycznia odbyło się spotkanie noworoczno – opłatkowe.

Organizatorem spotkania był Klub Seniora z prezesem Panem Stanisławem Kraińskim, który powitał przybyłych gości oraz członków klubu życząc wszystkim dużo zdrowia i radości z życia.

Czytaj dalej…
 
HALA SPORTOWA W WITOSZOWIE JUŻ OTWARTA! Drukuj Email
Sobota, 10. Styczeń 2009 16:29

flagi9 stycznia 2009 r. Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ignacy Dec, Szymon Kołecki – wicemistrz olimpijski z Pekinu, licznie przybyli goście a przede wszystkim dzieci i młodzież z całej gminy Świdnica dziękowali wójtowi gminy Świdnica Pani Teresie Mazurek za nowoczesną halę sportową w Witoszowie Dolnym podczas jej uroczystego otwarcia.

Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE OPŁATKOWO – NOWOROCZNE W PSZENNIE Drukuj Email
Sobota, 10. Styczeń 2009 15:42

Opłatek w PszennieW dniu 10 stycznia 2009 roku odbyło się uroczyste spotkanie seniorów w świetlicy wiejskiej w Pszennie, które zostało zorganizowane przez członków nowo utworzonego Klubu Seniora oraz członków Rady Sołeckiej.

Czytaj dalej…
 
NOWOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE PSL Drukuj Email
Piątek, 09. Styczeń 2009 17:42

spotkanie opłatkoweDnia 8 stycznia  odbyło się noworoczne  spotkanie opłatkowe zorganizowane już po raz trzeci przez Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Świdnicy. Te tradycyjne spotkania dzięki obecności Jego Ekscelencji Ks. prof. zw. dr hab. Ignacego Deca, Ordynariusza Świdnickiego  są wspaniałymi  chwilami, skłaniającymi do refleksji i dającymi siłę na rozpoczynający się rok dla przyjaciół , sympatyków i członków PSL-u.

Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 Następna > Ostatnie >>

Strona 56 z 58