Start Aktualności
"POWITANIE JESIENI" - festyn rodzinny w Pogorzale Drukuj Email
Niedziela, 05. Październik 2008 23:00
Jesienne liście5 października 2008r. na boisku we wsi Pogorzała odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez mieszkańców Witoszowa Dolnego oraz Pogorzały.  
Mieszkańcy obu wiosek oraz  zaproszeni goście spędzili w miłej atmosferze niedzielne popołudnie. Organizatorzy zadbali o to aby każdy z uczestników "Festynu Rodzinnego" mógł znaleźć coś dla siebie.
Czytaj dalej…
 
Remont świetlicy w Krzczonowie zakończony Drukuj Email
Piątek, 03. Październik 2008 09:33

Remont świetlicy w KrzczonowieZakończył się remont świetlicy wiejskiej w Krzczonowie. Obejmował on wykonanie następujących prac: wymianę pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej, na pokrycie z blachodachówki, wykonanie prac związanych z obróbką blacharską,  wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, remont tynków wewnętrznych oraz wykonanie sufitu podwieszonego w świetlicy. Wykonano również prace związane z wymianą  instalacji elektrycznej w świetlicy oraz zamontowano nowe punkty świetlne.

Czytaj dalej…
 
Seniorzy we Wrocławiu Drukuj Email
Środa, 01. Październik 2008 10:14

Seniorzy we WrocławiuNa zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego grupa seniorów gminy Świdnica wzięła udział w uroczystym Koncercie Galowym, który odbył się 29 września w Teatrze Polskim we Wrocławiu z okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Seniora.

Czytaj dalej…
 
Po festiwalu ... Drukuj Email
Niedziela, 28. Wrzesień 2008 23:00

XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008 przeszedł już do historii. Na długo pozostanie w pamięci uczestników ze względu na panującą na nim atmosferę, zawarte kontakty, przyjaźnie i wspaniały "góralski" klimat. Barwny korowód biorących udział w festiwalu zespołów reprezentujących różnorodne regiony Polski, który przeszedł główną ulicą Zakopanego - Krupówkami, przyciągnął uwagę mieszkańców i turystów, których w Zakopanem, jak zwykle, nie brakowało.

Czytaj dalej…
 
Gmina Świdnica na dożynkach wojewódzkich w Żmigrodzie Drukuj Email
Czwartek, 25. Wrzesień 2008 10:50

Delegacja Gminy Świdnica W dniu 14. IX 2008r w Żmigrodzie odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2008. Reprezentacja gminy Świdnica składała się z mieszkańców wsi Bojanice oraz przedstawicieli władz gminy i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (GOKSiR). Tegoroczne dożynki wojewódzkie, których gospodarzami byli marszałek województwa dolnośląskiego Pan Marek Łapiński oraz burmistrz Żmigrodu Pan Robert Lewandowski, były największą imprezą w historii miasta  Występom artystycznym towarzyszącym dożynkom przyglądało się w kulminacyjnym momencie ok. 8-10 tys osób !

Czytaj dalej…
 
Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" w gronie finalistów konkursu "Kultura Bliska 2008" Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Wrzesień 2008 09:03
Teatrzyk Obrzędowy "Tradycja" działający przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej jest laureatem konkursu "Kultura Bliska 2008" organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach programu Ochrona dziedzictwa kulturowego.
Czytaj dalej…
 
XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008 Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Wrzesień 2008 08:06
XXII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Zakopane 2008Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej, inicjator i organizator XXII edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, podobnie jak w poprzednich edycjach ogłosił dwustopniowy konkurs skierowany do młodzieży o różnorodnych zainteresowaniach artystycznych ze wszystkich zakątków naszego kraju.
Czytaj dalej…
 
ZPiT "BYSTRZYCA" na dożynkach powiatowych w Łowiczu Drukuj Email
Poniedziałek, 15. Wrzesień 2008 07:18

Dożynki Powiatowe w Łowiczu - ZPiT BystrzycaW dniach 30-31 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca" z Bystrzycy Górnej został zaproszony przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu na dożynki powiatowe.

Podczas pierwszego dnia pobytu dzieci i młodzież wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzenia jednego z najładniejszych miast na Mazowszu położonego nad rzeką Bzurą - stolicę powiatu i diecezji łowickiej, ośrodek akademicki i centrum kultury ludowej regionu łowickiego.

Czytaj dalej…
 
"Bystrzyca" w Strzegomiu Drukuj Email
Piątek, 12. Wrzesień 2008 08:39

Zespół Pieśni i Tańca BYSTRZYCAZespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca" serdecznie dziękuje za zaproszenie do udziału w Ludowych Spotkaniach Pod Dolnośląską Tęczą, organizowanych w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu w Strzegomiu.

Przeżyliśmy u Was niezapomniane chwile. Nawiązaliśmy przyjaźnie z innymi zespołami. Mieliśmy możliwość podziwiać występy wspaniałych tancerzy i śpiewaków ...

Czytaj dalej…
 
XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu Drukuj Email
Czwartek, 31. Lipiec 2008 10:29

XVII Międzynarodowy Festiwal FolkloruZespół "Bystrzyca" z Bystrzycy Górnej został zaproszony do udziału w Ludowych Spotkaniach Pod Dolnośląską Tęczą organizowanych w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.

Poniżej prezentujemy tekst zaproszenia wystosowanego przez Dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu Panią Wiolettę Urban.

Czytaj dalej…
 
XII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim Drukuj Email
Środa, 30. Lipiec 2008 07:32

W dniach 2-3 sierpień 2008 w Kamieniu Pomorskim odbędzie się XII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu.

Historia Festiwalu ma swój początek w roku 1996. Jego celem jest dokumentowanie i wspieranie rozwoju artystycznej kultury ludowej tworzonej po 1945r. na Ziemiach Zachodnich i Północnych Polski, tam gdzie przerwana została ciągłość kulturowa.

Już po raz kolejny Gminę Świdnica reprezentować na festiwalu będzie zespół "Ale Babki"

Czytaj dalej…
 
IX Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów – „Wysypisko” Drukuj Email
Piątek, 20. Czerwiec 2008 10:34
Wysypisko 200816 maja 2008 roku o godzinie 9.30 w świetlicy wiejskiej w Lutomi Dolnej odbył się IX Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów – „Wysypisko”.
Ideą konkursu jest, by był to przegląd jak zawsze bez barier - prowadzony przez dzieci dla dzieci. Organizatorom nie zależy bowiem na twardej walce i rywalizacji, ale na wspólnym muzykowaniu , obcowaniu z muzyką formie zabawy.
Czytaj dalej…
 
I Przegląd Folklorystyczny "Nad Bystrzycą" Drukuj Email
Piątek, 16. Maj 2008 08:10
7 czerwca 2008 r. na boisku sportowym w Burkatowie odbył się I PRZEGLĄD FOKLORYSTYCZNY „Nad Bystrzycą” pod patronaatem Wójta Gminy Świdnica. Głównym organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, a współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Sołtys i Rada Sołecka wsi Burkatów oraz Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca". W przeglądzie wzięło udział gro zespołów i solistów z terenu naszej gminy.
Dodatkowym atrakcjami przeglądu były min. wystawa rękodzieła, sprzedaż domowych ciast, loteria, kawiarenka, grill, bufet.
Czytaj dalej…
 
Uroczystość obchodów rocznicy Konstytucji 3-Maja Drukuj Email
Piątek, 16. Maj 2008 07:56

Tegoroczne uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Strażaka odbyły się w Bojanicach.

Rozpoczęła je Msza Św. w kościele pw. M.B. Częstochowskiej w Bojanicach, której przewodniczył ks. Kanonik Bogdan Deroń – proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Lutomi. Homilię wygłosił ks. Kanonik Jan Miłoś – proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Milikowicach.

Po zakończeniu Mszy Świętej, poczty sztandarowe, goście zaproszeni i wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli korowodem na teren świetlicy wiejskiej w Bojanicach.

Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 Następna > Ostatnie >>

Strona 55 z 55