Start Aktualności
REKORDOWY FINAŁ WOŚP ! Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Styczeń 2009 10:31

WOSPSztab XVII Finału WOŚP działający przy Komendzie Hufca ZHP w Świdnicy podsumował efekty pracy 150 wolontariuszy, którzy 11 stycznia zbierali pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci /.../ Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Po zliczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy i dodaniu do tego kwesty z jarmarku, licytacji i sklepów „Żabka” osiągnęliśmy rekordową dla Świdnicy kwotę 60.025,91 zł !

Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE NOWOROCZNO–OPŁATKOWE W KLUBIE SENIORA Drukuj Email
Niedziela, 11. Styczeń 2009 17:14

S.KraińskiPo raz kolejny  w  Klubie Seniora działającym przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej w dniu 10 stycznia odbyło się spotkanie noworoczno – opłatkowe.

Organizatorem spotkania był Klub Seniora z prezesem Panem Stanisławem Kraińskim, który powitał przybyłych gości oraz członków klubu życząc wszystkim dużo zdrowia i radości z życia.

Czytaj dalej…
 
HALA SPORTOWA W WITOSZOWIE JUŻ OTWARTA! Drukuj Email
Sobota, 10. Styczeń 2009 16:29

flagi9 stycznia 2009 r. Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ignacy Dec, Szymon Kołecki – wicemistrz olimpijski z Pekinu, licznie przybyli goście a przede wszystkim dzieci i młodzież z całej gminy Świdnica dziękowali wójtowi gminy Świdnica Pani Teresie Mazurek za nowoczesną halę sportową w Witoszowie Dolnym podczas jej uroczystego otwarcia.

Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE OPŁATKOWO – NOWOROCZNE W PSZENNIE Drukuj Email
Sobota, 10. Styczeń 2009 15:42

Opłatek w PszennieW dniu 10 stycznia 2009 roku odbyło się uroczyste spotkanie seniorów w świetlicy wiejskiej w Pszennie, które zostało zorganizowane przez członków nowo utworzonego Klubu Seniora oraz członków Rady Sołeckiej.

Czytaj dalej…
 
NOWOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE PSL Drukuj Email
Piątek, 09. Styczeń 2009 17:42

spotkanie opłatkoweDnia 8 stycznia  odbyło się noworoczne  spotkanie opłatkowe zorganizowane już po raz trzeci przez Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Świdnicy. Te tradycyjne spotkania dzięki obecności Jego Ekscelencji Ks. prof. zw. dr hab. Ignacego Deca, Ordynariusza Świdnickiego  są wspaniałymi  chwilami, skłaniającymi do refleksji i dającymi siłę na rozpoczynający się rok dla przyjaciół , sympatyków i członków PSL-u.

Czytaj dalej…
 
OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Piątek, 09. Styczeń 2009 08:36

Hala sportowa - Witoszów9 stycznia 2009 roku o godz. 11.00 Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek uroczyście otworzy halę sportową przy gimnazjum w Witoszowie Dolnym - największą inwestycję w Gminie Świdnica. Nowo budowana hala sportowa w Witoszowie Dolnym ma pierwszą w powiecie świdnickim profesjonalną  ściankę wspinaczkową wraz z  osprzętem.

Czytaj dalej…
 
PODSUMOWANIE IX DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS I MIESZKAŃCÓW WSI Drukuj Email
Środa, 07. Styczeń 2009 11:51

W dniu 22 grudnia 2008 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyło się uroczyste podsumowanie IX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący DZ LZS, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Z-cy Przewodniczącego: Andrzej Cywiński, Leszek Noworól, przedstawiciel Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego - Agnieszka Wilk, Starostowie, Burmistrzowie, Wójtowie, Organizatorzy i Działacze struktur LZS. Podczas uroczystości uświetnionej występami wychowanek MDK w Lubinie dokonano uroczystego wręczenia pucharów dla najlepszych 20 gmin i 27 powiatów.

 

Gmina Świdnica zajęła w tegorocznych igrzyskach wysokie 6-te miejsce.

Czytaj dalej…
 
XII GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Piątek, 05. Grudzień 2008 08:37
XII Przegląd KolędniczyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy organizuje XII Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który  zaplanowany jest na 08.01.2009 i 12.01 2009r. Godz. 9.30 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.

Zgłoszenie proszę przesłać do 15.12.2008r.r. na załączonej „Karcie zgłoszenia” do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ul. Głowackiego 4 pok .nr 314.                          

Do pobrania:
1. Regulamin przeglądu
2. Karta zgłoszenia
 
Program przeglądu:
Czytaj dalej…
 
Świdnicka Kolęda 2008 Drukuj Email
Poniedziałek, 01. Grudzień 2008 16:41

Świdnicka Kolęda 2008Już po raz drugi władze Powiatu, Miasta i Gminy Świdnica zapraszają do wzięcia udziału w Świdnickiej Kolędzie.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano m.in. liczne konkursy z nagrodami, kiermasze świąteczne. oraz żywą szopkę na świdnickim rynku.

Serdecznie zapraszamy !

Czytaj dalej…
 
WIZYTA LITEWSKIEGO ZESPOŁU "SŁUŻYNIANKI" W LUTOMI Drukuj Email
Poniedziałek, 24. Listopad 2008 16:58

Dnia 11XI 2008 r. w Lutomi doszło do niecodziennego spotkania zespołu śpiewaczego "Śłużynianki" z Litwy z zespołem "Kądziołeczka" z Lutomi. Gości z Litwy chlebem i solą powitał radny powiatowy i jednocześnie mieszkaniec Lutomi, Ryszard Gawron.

Czytaj dalej…
 
WYNIKI KONKURSU "MYŚLĄC OJCZYZNA" Drukuj Email
Czwartek, 06. Listopad 2008 16:11

I nagrodaNa konkurs plastyczny „Myśląc ojczyzna” wpłynęło 43 prace z terenu gminy Świdnica. Po obejrzeniu wszystkich prac biorąc pod uwagę upowszechnianie wartości patriotycznych, przekazywanie tradycji oraz rozwijanie wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży...

Czytaj dalej…
 
Konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Gminie Świdnica” Drukuj Email
Wtorek, 14. Październik 2008 08:55

konkurs fotograficznyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Cztery pory roku w Gminie Świdnica”. Tematyką bieżącej edycji konkursu jest: jesień w Gminie Świdnica. Regulamin konkursu w rozwinięciu wiadomości.

Z A P R A S Z A M Y !

Czytaj dalej…
 
Wyniki eliminacji gminnych XIII-tego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Drukuj Email
Czwartek, 09. Październik 2008 10:22
XIII Konkurs Recytatorski Poezji ReligijnejW dniu 8 października 2008r. w Świetlicy Wiejskiej w Pszennie odbyły się eliminacje gminne XIII-tego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.
 
Komisja w osobach: Teresa Wagilewicz - przewodnicząca, Małgorzata Braniecka, Bożena Kuźma po wysłuchaniu 15 utworów poetyckich w kategorii szkoły podstawowe postanowiła nagrodzić następujących recytatorów i jednocześnie zakwalifikować na eliminacje powiatowe w Jaworzynie Śląskiej:
Czytaj dalej…
 
XIII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Październik 2008 14:51

XIII KRPR8 października br. w świetlicy wiejskiej w Pszennie odbędą się eliminacje gminne do XIII  Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Konkurs jest jednym z punktów XIX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorem etapu gminnego jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej…
 
"POWITANIE JESIENI" - festyn rodzinny w Pogorzale Drukuj Email
Niedziela, 05. Październik 2008 23:00
Jesienne liście5 października 2008r. na boisku we wsi Pogorzała odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez mieszkańców Witoszowa Dolnego oraz Pogorzały.  
Mieszkańcy obu wiosek oraz  zaproszeni goście spędzili w miłej atmosferze niedzielne popołudnie. Organizatorzy zadbali o to aby każdy z uczestników "Festynu Rodzinnego" mógł znaleźć coś dla siebie.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 Następna > Ostatnie >>

Strona 53 z 54