Start Aktualności
XIII PPRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH, KOLĘD I PASTORAŁEK Drukuj Email
Środa, 13. Styczeń 2010 23:28

XIII Przegląd Zespołów Kolędniczych, Kolęd i PastorałekW Bystrzycy Górnej, w dniach 21 i 22 stycznia br., odbędzie się XIII Przegląd Zespołów Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek.

Czytaj dalej…
 
FESTIWAL ARANŻACJI STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH W TEATRZE MIEJSKIM Drukuj Email
Poniedziałek, 21. Grudzień 2009 15:04
fot. GOKSiRW sobotnie popołudnie osoby odwiedzające Teatr Miejski w Świdnicy mogły zobaczyć w jego holu pięknie przygotowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Świdnica i Marcinowice. Gospodynie w ramach konkursu „Festiwal Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych” zaprezentowały jak powinien wyglądać tradycyjny stół oraz potrawy świąteczne.
Czytaj dalej…
 
GMINNA ŻYWA SZOPKA JUŻ PO RAZ TRZECI Drukuj Email
Niedziela, 20. Grudzień 2009 09:34
Świdnicka Kolęda - inscenizacja szopki w wyk. samorządowców Urzędu Gminy„Ześlij nam Syna Swojego” - pod takim tytułem samorządowcy z gminy Świdnica wystąpili w inscenizacji teatralnej podczas obchodów tegorocznej Świdnickiej Kolędy. Nawet siarczysty mróz nie ostudził zapału i gorących serc urzędników, którzy po raz trzeci wcielili się w biblijne postacie, przybliżając tajemnicę narodzin Zbawiciela.
Czytaj dalej…
 
JUŻ W NIEDZIELĘ NA ŚWIDNICKIM RYNKU ''ŻYWA SZOPKA'' GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Piątek, 18. Grudzień 2009 08:48
fot.: gminna szopkaW niedzielę, 20 grudnia, niezwykła „żywa szopka”, autorstwa gminy Świdnica już po raz trzeci zagości na świdnickim rynku. Wszystko to w ramach „Świdnickiej Kolędy 2009”.
Czytaj dalej…
 
Podsumowanie X Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi Drukuj Email
Poniedziałek, 14. Grudzień 2009 23:38
Fot.: GOKSiR ŚwidnicaW dniu 11 grudnia 2009 roku w Oławie w hotelu Marta odbyło się uroczyste podsumowanie X Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi.
 
   Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wicemarszałek Sejmiku Dolnośląskiego Stanisław Longawa, Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Marcin Przychodny, Starostowie, Burmistrzowie, Wójtowie, Przewodniczący Samorządów , Działacze i Sympatycy Ludowych Zespołów Sportowych.
Czytaj dalej…
 
ŚWIĘTY MIKOŁAJ W MUZEUM Drukuj Email
Wtorek, 08. Grudzień 2009 11:22
fot.: Mikołaj w muzeum przemysłu i kolejnictwaTegoroczny Mikołaj spotkał dzieci w bardzo nietypowym miejscu.  Muzeum Techniki i  Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej organizowało po raz kolejny akcję „Święty Mikołaj w Muzeum”, gdzie spotkało się ponad 400 dzieci.
Czytaj dalej…
 
„MOM JO SKARB... DOLNOŚLĄSKIE TRADYCJE W PROCESIE PRZEMIAN” Drukuj Email
Wtorek, 08. Grudzień 2009 09:57
W czwartefot.: Mom jo skarb...k 3 grudnia 2009 roku o godzinie 11,00 w siedzibie Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu odbyła się promocja publikacji pt.: "Mom jo skarb... Dolnośląskie tradycje w procesie przemian”. W/w publikacja jest pierwszą wydaną do tej pory pozycją, której celem jest rozpropagowanie wiedzy o lokalnych tradycjach i zwyczajach ludowych Dolnego Śląska oraz o ciekawym procesie ich wzajemnego przenikania. Powyższe wydawnictwo umożliwia zapoznanie się zarówno z bogatym dziedzictwem dolnośląskiej kultury ludowej, jak i z nowymi interesującymi trendami w tej dziedzinie.
Czytaj dalej…
 
„KĄDZIOŁECZKA” NA XI PRZEGLĄDZIE PIOSENKI RELIGIJNEJ „CECYLIADA 2009” Drukuj Email
Poniedziałek, 07. Grudzień 2009 10:39
Zespół śpiewaczy „Kądziołeczka” z Lutomi Górnej 21 listopada 2009 roku koncertował w Dobroszycach na XI Przeglądzie Piosenki Religijnej „Cecyliada 2009 - W Tobie Panie jest życie”.
 
Jak zwykle występ naszego zespołu cieszył się ogromnym zainteresowaniem i podbił serca publiczności. Gratulujemy udanego koncertu i życzymy dalszych sukcesów !


 
XIII GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Środa, 02. Grudzień 2009 16:49
Fot. GOKSiR - Gminny Przegląd Zespołów KolędniczychGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy organizuje XIII Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który  zaplanowany jest na 21.01.2010 i 22.01 2010r., godz. 9.30 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
KONKURS - BEZPIECZNA PRACA W GOSPODARSTWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Listopad 2009 11:46
fot. GOKSiR25 listopada 2009 roku odbył się konkurs dla uczniów Gimnazjów Gminy Świdnica p.n. „Bezpieczna praca w gospodarstwach rolnych”. Konkurs był organizowany przez Gimnazjum w Witoszowie Dolnym oraz Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia w Świdnicy przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy PIP we Wrocławiu i Urzędu Gminy Świdnica. Patronem medialnym w/w konkursu były „Wiadomości Świdnickie”.
Czytaj dalej…
 
Śniadanie Patriotyczne w Bystrzycy Górnej Drukuj Email
Piątek, 13. Listopad 2009 11:09
11 listopada - Śniadanie PatriotyczneW dniu 11 listopada 2009 roku w  Bystrzycy Górnej odbyła się niecodzienna uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona mszą świętą w kościele parafialnym pw.  NMP w Bystrzycy Górnej o godz. 9.00. Mszę za Ojczyznę koncelebrowaną odprawił były proboszcz ksiądz kanonik Stanisław Kościelny oraz obecny proboszcz ksiądz Wiesław Mróz.
    W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz władze gminy Świdnica. Po mszy świętej mieszkańcy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie obejrzeli program artystyczny przygotowany specjalnie na tę uroczystość przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Następnie przy śniadaniu, przygotowanym przez Radę Sołecką oraz Klub Seniora,  rozmawiano o dawnych i obecnych czasach. Wspomnieniom nie było końca. „Śniadanie Patriotyczne” zakończyło się o godz. 14.00.
 
MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNICKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DO LAT 15 Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Listopad 2009 13:39

halowa piłka nożnaW dniu 8.11.2009 na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w halowej piłce nożnej do lat 15. W Mistrzostwach wzięło udział 10 drużyn z terenu powiatu. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach, a mistrzowie poszczególnych grup zmierzyli się w meczach finałowych.

Czytaj dalej…
 
PUCHAR POLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ RADNYCH Drukuj Email
Czwartek, 29. Październik 2009 11:44

Turniej Halowej Piłki Nożnej SamorządowcówW sobotę, 24 października br., w hali sportowej w Witoszowie Dolnym zakończyły się rozgrywki o Puchar Polski w Halowej Piłce Nożnej Radnych.

Po zaciętej walce, spośród sześciu zgłoszonych do zawodów drużyn, wyłoniono zwycięzców, którymi okazali się samorządowcy powiatu świdnickiego. Zawodnikom serdecznie gratulujemy !

Czytaj dalej…
 
ZPiT "BYSTRZYCA" NA DESKACH OPERY WROCŁAWSKIEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 26. Październik 2009 15:11

ZPIT BYSTRZYCAZespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” 24 października 2009r. wystąpił na scenie przepięknej Opery Wrocławskiej na II Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska. Zespół nasz jak zwykle zachwycił wysokim poziomem artystycznym, przepięknymi strojami oraz świetnym programem. Gratulujemy występu całemu zespołowi i opiekunom.

Czytaj dalej…
 
WYNIKI XIV KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚWIĘTY PRZYDROŻNY" Drukuj Email
Sobota, 24. Październik 2009 15:22
KONKURS PLASTYCZNY Mamy przyjemność poinformować o rozstrzygnięciu XIV Konkursu Plastycznego "Święty przydrożny". Na konkurs nadesłano 140 prac plastycznych z całej Polski, a komisja powołana przez Organizatora Konkursu zadecydowała nagrodzić następujące osoby:
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 Następna > Ostatnie >>

Strona 51 z 57