Start Aktualności
II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ - WYNIKI Drukuj Email
Poniedziałek, 29. Marzec 2010 10:46
konkurs na kartkę wielkanocnąZakończyła się II edycja konkursu na kartkę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło razem 113 prac. Łącznie komisja przyznała 9 nagród i 12 wyróżnień we wszystkich kategoriach i grupach wiekowych. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, który ogłosił konkurs plastyczny i opracował regulamin. Jury w składzie: Jadwiga Generowicz, Maria Jaworska, Krzysztof Jas wybrało najciekawsze prace w trzech kategoriach wiekowych.
Czytaj dalej…
 
PODSUMOWANIE GMINNEJ LIGI PILKI HALOWEJ Drukuj Email
Piątek, 19. Marzec 2010 08:44
halówkaW dniu 19 marca br. (piątek) w siedzibie Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Świdnica przy ul. Wałbrzyskiej 25 o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste podsumowanie Gminnej Ligi Piłki Halowej "BEBA CUP" połączone z wręczeniem nagród dla zwycięskich drużyn. ZAPRASZAMY ! 
 
JARMARK WIELKANOCNY W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Czwartek, 18. Marzec 2010 10:21

Jarmark Wielkanocny - kiermasz sztuki ludowej

 
OLA GIERAT MISTRZYNIĄ POLSKI W PRZEŁAJACH Drukuj Email
Wtorek, 16. Marzec 2010 08:39
logo PZLADoskonale rozpoczęli swoje starty w nowym 2010 roku lekkoatleci GLKS Świdnica trenowani przez Ryszarda Mydłowskiego. Aleksandra Gierat w wielkim stylu wygrała w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Juniorek w przełajach na dystansie 6 km które odbyły się 14 marca i zapewniła sobie start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się za dwa tygodnie.
Czytaj dalej…
 
SUKCES PIŁKARZY GLKS GRYF ŚWIDNICA Drukuj Email
Wtorek, 09. Marzec 2010 10:09

GLKS GRYF ŚWIDNICADużym sukcesem piłkarzy z GLKS "GRYF" Świdnica zakończyły się rozgrywki w ramach Turnieju o Puchar Wójta Gminy Świdnica w Piłce Nożnej Halowej do lat 12-tu. Drużyna reprezentująca barwy GLKS wywalczyła w turnieju doskonałe drugie miejsce. Organizatorami imprezy byli KS Gryf Świdnica oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Czytaj dalej…
 
II Samorządowo-Medialno-Sportowy Turniej Kręgli Amatorskich Drukuj Email
Środa, 03. Marzec 2010 14:34
Fot.: GOKSiRW dniu 26 lutego 2010 roku na kręgielni w Świebodzicach odbył się II Samorządowo-Medialno-Sportowy Turniej Kręgli Amatorskich.
Czytaj dalej…
 
"JARMARK WIELKANOCNY" - KIERMASZ SZTUKI LUDOWEJ Drukuj Email
Wtorek, 16. Luty 2010 10:50
Jarmark WielkanocnyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza wszystkich twórców oraz miłośników sztuki i tradycji do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki ludowej i kulinarnej: „Jarmark Wielkanocny”. Kiermasz odbędzie się w dniu 27 marca (sobota) w świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnym.
 
W imprezie może wziąć udział każdy twórca, który zgłosi się do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 10,00 i będzie trwał do  godziny 17.00. Będzie można na nim zobaczyć, dotknąć oraz kupić dzieła twórców (rękodzieło artystyczne, rzemiosło artystyczne, kulinaria tradycyjne). Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt: ul. Głowackiego 4, tel. 74 852 30 67 wew. 313 (Teresa Kmera), w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.03.2010r. ZAPRASZAMY !
 
KOMUNIKAT KOŃCOWY MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO OTWARTEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZICZEK Drukuj Email
Wtorek, 16. Luty 2010 08:48
Fot.: Turniej siatkarski młodziczekW dniu 13.02.2010 na hali sportowej w Witoszowie odbył się Międzywojewódzki Otwarty Turniej piłki siatkowej młodziczek zorganizowany przez GLKS Świdnica przy współpracy MKS Świdnica, GOKSiR Świdnica oraz PZ LZS Świdnica. W Turnieju wzięło udział 5 drużyn  z województwa dolnośląskiego i  opolskiego, które w czasie rozgrywek zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Sędzią Głównym Turnieju był Tadeusz Bieżyński, a kierownikiem biura zawodów – Zuzanna Panek.
Czytaj dalej…
 
WYNIKI POWIATOWEGO TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ DZIECI DO LAT 13 Drukuj Email
Wtorek, 16. Luty 2010 08:30

piłka nożna halowa12 lutego 2010 r. w Hali Sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w Halowej piłce nożnej dzieci do lat 13 w ramach XI Dolnośląskich Igrzysk LZS. Organizatorem turnieju było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Do zawodów strefowych, które odbędą się 20 lutego br. w Dzierżoniowie, awansowały drużyny SP Witoszów oraz SP Żarów. Najlepsze zespoły otrzymały medale oraz dyplomy.

Czytaj dalej…
 
FERIE NA SPORTOWO – BEZPIECZNIE I ZDROWO – W GMINIE ŚWIDNICA Drukuj Email
Poniedziałek, 15. Luty 2010 15:50
Fot.: Sportowe ferie w Gminie ŚwidnicaNa terenie Gminy Świdnica w okresie ferii zimowych odbywały się zajęcia sportowo - rekreacyjne przygotowane dla dzieci i młodzieży. Można było wspinać się na ściance wspinaczkowej, pojechać na basen kryty w Świebodzicach lub skorzystać z rozgrywek w piłkę nożną, ręczną czy z przygotowanych wcześniej  różnych gier i zabaw, które adresowane były zarówno do dziewcząt i chłopców.
Czytaj dalej…
 
II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ Drukuj Email
Wtorek, 09. Luty 2010 14:54

pisankiGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza II Gminny Konkurs Plastyczny Na Świąteczną Kartkę Wielkanocną.

Przedmiotem Konkursu jest projekt karty prezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Wielkanocnych.

Czytaj dalej…
 
"...TYLKO TWORZĄC KULTURĘ MOŻNA JĄ ZACHOWAĆ..." Drukuj Email
Wtorek, 09. Luty 2010 13:45
Fot.: ZPiT BYSTRZYCAW sobotę, 6 lutego o godzinie 17-tej, w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbył się jubileuszowy koncert Zespołu  Pieśni i Tańca “Bystrzyca”. Zespół świętował swoje piętnaste urodziny.
 
Podczas 2,5 godzinnego koncertu przy wypełnionej widowni Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca” przedstawił nam przepiękne widowisko, w którym zobaczyliśmy trzy pokolenia tancerzy, aktorów, śpiewaków.
Czytaj dalej…
 
FERIE W BIBLIOTECE Drukuj Email
Poniedziałek, 01. Luty 2010 11:23
Paulina Puchała - 22 stycznia 2010r. w bibliotece gminnej w Pszennie odbyło się spotkanie z czytelnikami młodziutkiej autorki "Kompletnie Walniętych Panienek", Pani Pauliny Puchały - mieszkanki Pszenna.
 
Autorka powieści dla młodzieży barwnie opisywała  przebieg prac nad powstawaniem książki, która trwała, bagatela, 9 lat. Młodzi czytelnicy stawiali mnóstwo pytań, jednym z kluczowych było to czy powstanie dalszy ciąg powieści, na co autorka odpowiedziała twierdząco.
Dla osób chcących przeczytać powieść Pani Pauliny mamy dobrą wiadomość, książka jest dostępna do wypożyczenia w bibliotekach w Pszennie i Witoszowie Górnym.
 
FERIE W BIBLIOTECE
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do spędzenia wolnego czasu w bibliotekach w Lutomi, Pszennie, Witoszowie G. W programie zajęć m.in. konkursy plastyczne,literackie, zabawy z modeliną, kalambury, origami i wiele innych.
 
AKTYWNY WYPOCZYNEK PODCZAS FERII ZIMOWYCH Drukuj Email
Piątek, 29. Styczeń 2010 00:00
Hala Sportowa w WitoszowieFerie to czas zabawy i swobody. Na zasłużony zimowy wypoczynek w gminie Świdnica uda się ponad 1600 dzieci. Nie wszystkie z nich będą jednak mogły wyjechać poza miejsce swojego zamieszkania. Dlatego wzorem lat ubiegłych władze gminy Świdnica przygotowały wiele atrakcji dla dzieci, które zdecydują się spędzić zimowy wypoczynek w swoim regionie. Współorganizatorem sportowych imprez podczas  ferii w Gminie Świdnica  jest GOKSIR. Szczegółowy terminarz zajęć w rozwinięciu wiadomości.
Czytaj dalej…
 
XV – LECIE ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA “BYSTRZYCA” Drukuj Email
Czwartek, 28. Styczeń 2010 11:09
ZPiT Zespół Pieśni i Tańca “Bystrzyca” serdecznie zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji XV – lecia Zespołu, który odbędzie się w Teatrze Miejskim w Świdnicy w dniu 6 lutego (sobota) 2010 r. o godz. 17.00.
 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnie >>

Strona 50 z 58