Start Aktualności
AKADEMIA PATRIOTYCZNA W KOMOROWIE Drukuj Email
Sobota, 12. Listopad 2016 13:20
foto: Akademia patriotyczna - świetlica wiejska w KomorowieW piątek 11 listopada w świetlicy wiejskiej w Komorowie mieszkańcy wsi dumnie rozpoczęli obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W części  artystycznej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na występ dzieci ze świetlicy środowiskowej w Komorowie.
Czytaj dalej…
 
2. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI JUŻ ZA NAMI Drukuj Email
Poniedziałek, 07. Listopad 2016 15:29
foto: Wolontariusze z gimnazjum w Lutomi DolnejKilkudziesięciu wolontariuszy, w znacznej mierze uczniów i nauczycieli z Gimnazjum w Lutomi Dolnej, wspomagało w ubiegłą sobotę 5. listopada uczestników 2. RST Półmaratonu Świdnickiego na przebiegającej głównie przez tereny Gminy Świdnica trasie.
Czytaj dalej…
 
WSPOMNIENIE I MODLITWA ZA PEDAGOGÓW KTÓRZY JUŻ OD NAS ODESZLI Drukuj Email
Sobota, 05. Listopad 2016 20:24
foto: Nabożeństwo wypominkowe nauczycieli - kościół św. Józefa w BoleścinieW dniu 4. listopada w Boleścinie nauczyciele, zarówno czynni jak już emerytowani, w modlitwie wypominkowej uczcili pamięć i polecali Bożemu Miłosierdziu swoich poprzedników.
Czytaj dalej…
 
ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Czwartek, 03. Listopad 2016 21:13
plakat Śniadanie PatriotyczneStowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy Sosny", Sołtys oraz Rada Sołecka mają zaszczyt zaprosić mieszkańców w piątek 11 listopada do świetlicy wiejskiej na Śniadanie Patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie obchodów m.in. Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz spektakl Teatrzyku Obrzędowego "TRADYCJA" pt. "Tobie Polsko". Serdecznie zapraszamy!
 
WARCABOWY BURKATÓW - TURNIEJ STREFY V I VI Drukuj Email
Poniedziałek, 17. Październik 2016 21:26
foto: turniej warcab 100-polowych w BurkatowieW minioną sobotę – 15.10.2016 na świetlicy w Burkatowie gościliśmy warcabistów z powiatów dzierżoniowskiego i świdnickiego w ramach organizowanego Turnieju warcab 100 – polowych strefy V i VI. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale ufundowane przez organizatorów. Komunikat z zawodów.
Czytaj dalej…
 
"CZERWONE JABŁUSZKO" - PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH W CIEPŁOWODACH Drukuj Email
Poniedziałek, 17. Październik 2016 12:12
Statuetka Przeglądu Zespołów Folklorystycznych CZERWONE JABŁUSZKO w CiepłowodachW dniu 16.10.2016 r. w Ciepłowodach odbyła się kolejna edycja Przeglądu Zespołów Folklorystycznych "Czerwone Jabłuszko" organizowana przez miejscowy Gminny Ośrodek Kultury i Promocji. W liczbie 10 zespołów biorących udział w przeglądzie znalazły się również dwa zespoły z Lutomi reprezentujące gminę Świdnica: Kądziołeczka oraz Stokrotki.
Czytaj dalej…
 
XX PRZEGLĄD PIEŚNI RELIGIJNEJ W STOLCU Drukuj Email
Poniedziałek, 10. Październik 2016 07:46
Statuetka XX Przeglądu Pieśni Religijnej w Stolcu dla Zespołu KĄDZIOŁECZKA9 października br. w Kościele p.w. św. Jana Nepomucena w Stolcu odbył się jubileuszowy XX Przegląd Pieśni Religijnej. W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów ludowych z sąsiadujących gmin. Gminę Świdnica w Stolcu reprezentował po raz kolejny zespół "Kądziołeczka".
Czytaj dalej…
 
III MIĘDZYPOKOLENIOWY BIEG POJEDNANIA W KRZYŻOWEJ Drukuj Email
Wtorek, 04. Październik 2016 07:19

foto: Bieg Pojednania w Krzyżowej - najmłodsza grupa dzieciW  dniu 29 września br. Na terenie Fundacji Krzyżowa odbył się III Międzypokoleniowy Otwarty Przełajowy Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy”. W  biegach  wystartowało  252  zawodniczek  i  zawodników.
Czytaj dalej…
 
KLUB SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Z WIZYTĄ W CIEPLICKICH TERMACH Drukuj Email
Poniedziałek, 03. Październik 2016 22:05
foto: Seniorzy z Bystrzycy Górnej z wizytą w Cieplickich termachWizytą w cieplickich termach Międzynarodowy Dzień Osób Starszych postanowili spędzić seniorzy z Klubu Seniora w Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
GRAND PRIX PRZEGLĄDU W MIĘDZYZDROJACH DLA "ALE BABEK" Drukuj Email
Czwartek, 29. Wrzesień 2016 08:24
foto: ALE BABKI - Aleja Gwiazd w MiędzyzdrojachTo już drugi sukces Ale Babek na festiwalu w Międzyzdrojach. W 2013 i 2016 roku utalentowane panie zdobyły główne nagrody GRAND PRIX. Droga do tegorocznego sukcesu nie była łatwa, bowiem Ale Babki musiały pokonać ponad 500 osób z całej Polski, tj. 43 zespoły oraz solistów.
Czytaj dalej…
 
II RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Drukuj Email
Wtorek, 27. Wrzesień 2016 07:17
2. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI5 listopada o godz. 11.00 ze świdnickiego Rynku wystartuje 2. RST Półmaraton Świdnicki. Trasa półmaratonu będzie obejmowała następujące miejscowości na terenie Gminy Świdnica: Opoczka, Bojanice, Burkatów, Bystrzyca Dolna. W Bojanicach oraz Bystrzycy Dolnej będą mieścić się również punkty regeneracyjne dla zawodników. Wszystkich wolontariuszy chętnych do pomocy na trasie biegu zapraszamy do współpracy! Więcej informacji o samym półmaratonie oraz towarzyszących mu biegach, regulamin zapisów, mapka trasy oraz wiele innych informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej 2. RST Półmaratonu Świdnickiego.
 
MIĘDZYPOKOLENIOWE OTWARTE BIEGI PRZEŁAJOWE - KRZYŻOWA 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 26. Wrzesień 2016 12:31
LOGO Projektu POJEDNANI W SPORCIE29 września br. w Krzyżowej odbędzie się III MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA pod hasłem „Rodzina bez przemocy”. Impreza jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach „Programu Osłonowego Wspierania Jednostek Samorządu terytorialnego w Tworzeniu systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Edycja 2016"oraz Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu w ramach projektu „Pojednani w sporcie”.
Czytaj dalej…
 
IV CEBULAKOWY GOŚCINIEC W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Sobota, 24. Wrzesień 2016 22:19
foto: CEBULAKOWY GOŚCINIEC W BYSTRZYCY GÓRNEJPiękna pogoda pozwoliła na zorganizowanie kolejnej  IV edycji Cebulakowego Gościńca i biegów przełajowych "Razem po Odnowę". Pyszności przygotowane przez organizatorów według  tradycyjnych przepisów kusiły smakiem i wyglądem. Po raz pierwszy można  było zakosztować "Przysmaku Gwarka", pierogów, pysznych ciast naszych gospodyń, prawdziwego smalcu oraz wielu innych  smakołyków.
Czytaj dalej…
 
SPORT ŁĄCZY POKOLENIA - PROJEKT "POJEDNANI W SPORCIE" Drukuj Email
Sobota, 24. Wrzesień 2016 10:23
foto: mpreza sportowa dla dzieci w Pogorzale - strzelanie z łukuOd trzech tygodni sport łączy seniorów i młodzież w gminie Świdnica. Podczas bezpłatnych zajęć uczestnicy poznają tajniki wolontariatu oraz wiedzę z zakresu profesjonalnego planowania imprez sportowych. Wszystko za sprawą projektu pn. „Pojednani w sporcie”, którego realizatorem jest Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów.
Czytaj dalej…
 
OSTRE STRZELANIE W POGORZALE Drukuj Email
Poniedziałek, 19. Wrzesień 2016 11:01
Baner - Strzelanie w Pogorzale - Turniej Samorządowo-MedialnyJuż po raz drugi GOKSiR w Świdnicy brał udział w organizacji II Samorządowo–medialno–sportowego dwuboju strzeleckiego „Strzelanie z grillowaniem”. Impreza odbyła się w dniu 17 września 2016 roku na obiektach sportowych w Pogorzale.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 55