Start Aktualności
KLUB SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Z WIZYTĄ W CIEPLICKICH TERMACH Drukuj Email
Poniedziałek, 03. Październik 2016 22:05
foto: Seniorzy z Bystrzycy Górnej z wizytą w Cieplickich termachWizytą w cieplickich termach Międzynarodowy Dzień Osób Starszych postanowili spędzić seniorzy z Klubu Seniora w Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
GRAND PRIX PRZEGLĄDU W MIĘDZYZDROJACH DLA "ALE BABEK" Drukuj Email
Czwartek, 29. Wrzesień 2016 08:24
foto: ALE BABKI - Aleja Gwiazd w MiędzyzdrojachTo już drugi sukces Ale Babek na festiwalu w Międzyzdrojach. W 2013 i 2016 roku utalentowane panie zdobyły główne nagrody GRAND PRIX. Droga do tegorocznego sukcesu nie była łatwa, bowiem Ale Babki musiały pokonać ponad 500 osób z całej Polski, tj. 43 zespoły oraz solistów.
Czytaj dalej…
 
II RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Drukuj Email
Wtorek, 27. Wrzesień 2016 07:17
2. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI5 listopada o godz. 11.00 ze świdnickiego Rynku wystartuje 2. RST Półmaraton Świdnicki. Trasa półmaratonu będzie obejmowała następujące miejscowości na terenie Gminy Świdnica: Opoczka, Bojanice, Burkatów, Bystrzyca Dolna. W Bojanicach oraz Bystrzycy Dolnej będą mieścić się również punkty regeneracyjne dla zawodników. Wszystkich wolontariuszy chętnych do pomocy na trasie biegu zapraszamy do współpracy! Więcej informacji o samym półmaratonie oraz towarzyszących mu biegach, regulamin zapisów, mapka trasy oraz wiele innych informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej 2. RST Półmaratonu Świdnickiego.
 
MIĘDZYPOKOLENIOWE OTWARTE BIEGI PRZEŁAJOWE - KRZYŻOWA 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 26. Wrzesień 2016 12:31
LOGO Projektu POJEDNANI W SPORCIE29 września br. w Krzyżowej odbędzie się III MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA pod hasłem „Rodzina bez przemocy”. Impreza jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach „Programu Osłonowego Wspierania Jednostek Samorządu terytorialnego w Tworzeniu systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Edycja 2016"oraz Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu w ramach projektu „Pojednani w sporcie”.
Czytaj dalej…
 
IV CEBULAKOWY GOŚCINIEC W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Sobota, 24. Wrzesień 2016 22:19
foto: CEBULAKOWY GOŚCINIEC W BYSTRZYCY GÓRNEJPiękna pogoda pozwoliła na zorganizowanie kolejnej  IV edycji Cebulakowego Gościńca i biegów przełajowych "Razem po Odnowę". Pyszności przygotowane przez organizatorów według  tradycyjnych przepisów kusiły smakiem i wyglądem. Po raz pierwszy można  było zakosztować "Przysmaku Gwarka", pierogów, pysznych ciast naszych gospodyń, prawdziwego smalcu oraz wielu innych  smakołyków.
Czytaj dalej…
 
SPORT ŁĄCZY POKOLENIA - PROJEKT "POJEDNANI W SPORCIE" Drukuj Email
Sobota, 24. Wrzesień 2016 10:23
foto: mpreza sportowa dla dzieci w Pogorzale - strzelanie z łukuOd trzech tygodni sport łączy seniorów i młodzież w gminie Świdnica. Podczas bezpłatnych zajęć uczestnicy poznają tajniki wolontariatu oraz wiedzę z zakresu profesjonalnego planowania imprez sportowych. Wszystko za sprawą projektu pn. „Pojednani w sporcie”, którego realizatorem jest Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów.
Czytaj dalej…
 
OSTRE STRZELANIE W POGORZALE Drukuj Email
Poniedziałek, 19. Wrzesień 2016 11:01
Baner - Strzelanie w Pogorzale - Turniej Samorządowo-MedialnyJuż po raz drugi GOKSiR w Świdnicy brał udział w organizacji II Samorządowo–medialno–sportowego dwuboju strzeleckiego „Strzelanie z grillowaniem”. Impreza odbyła się w dniu 17 września 2016 roku na obiektach sportowych w Pogorzale.
Czytaj dalej…
 
"PLON NIESIEMY, PLON..." ZABRZMIAŁO NA DOŻYNKACH WOJEWÓDZKICH W KRZYŻOWEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 05. Wrzesień 2016 10:40
Foto: Plon niesiemy, plon - dożynki wojewódzkie w KrzyżowejUroczysta msza święta, pachnące bochny chleba, 19 wieńców powiatowych, 33 wieńce gminne, barwne stragany na których serwowano lokalne przysmaki oraz tłumy gości. Tak w Krzyżowej dziękowano za tegoroczne plony podczas Dożynek Wojewódzkich. W tym roku dożynki gminne zyskały rangę dożynek wojewódzkich, a zgodnie ze słowami J.E. Ks. Bpa prof. dr hab. Ignacego Deca – uroczystości w Krzyżowej były również dożynkami diecezji świdnickiej. Punktualnie o godz. 12.00 rolnicy, sadownicy, ogrodnicy z Dolnego Śląska oraz zaproszeni gości dziękowali za zebrane plony i płody ziemi.
Czytaj dalej…
 
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2016 W KRZYŻOWEJ Drukuj Email
Piątek, 26. Sierpień 2016 09:26
BANER: DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE W KRZYŻOWEJ 4 WRZEŚNIA 2016Koncert zespołu TRUBADURZY, piękne wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba, kolorowe stragany, regionalne produkty, gry i zabawy dla całej rodziny - to tylko krótka zapowiedź tego, co wydarzy się w niedzielę 4 września, podczas Dożynek Wojewódzkich w Krzyżowej.
Doroczne święto plonów w gminie Świdnica, które w tym roku zyskało rangę Dożynek wojewódzkich rozpocznie uroczysta Msza Święta o g. 12.00, na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.
Czytaj dalej…
 
ŁUCZNICZY FINAŁ SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI Drukuj Email
Wtorek, 23. Sierpień 2016 08:31
Zwycięska drużyna z Komorowa na podium Turnieju wraz z organizatorami i władzami gminy ŚwidnicaW sobotę 20 sierpnia turniejem łuczniczym w Komorowie zakończyły się tegoroczne zmagania Sołectw z Gminy Świdnica pn. „Sportowe weekendy na wsi”. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna z Komorowa ze świetnym wynikiem 187 pkt.
Czytaj dalej…
 
OBCHODY 150-LECIA ISTNIENIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - STOLEC 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 25. Lipiec 2016 14:58
Foto: Obchody 150-lecia istnienia KGWW niedzielę 24 lipca na boisku sportowym w Stolcu (powiat Ząbkowicki) odbyło się spotkanie  z okazji „Obchodów 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich”.
Koło Gospodyń Wiejskich czyli organizacja zrzeszająca kobiety w różnych lokalnych społecznościach swoje początki istnienia datuje na 1877 rok. Z okazji jubileuszu w tym, oraz w przyszłym roku planowanych jest szereg imprez i uroczystości związanych z działalnością Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce.
Czytaj dalej…
 
IX ŚPIEWANIE NAD BYSTRZYCĄ Drukuj Email
Poniedziałek, 04. Lipiec 2016 00:00
foto: Otwarcie Przeglądu przez wójt Gminy Świdnica Teresę MazurekW sobotę 2 lipca 2016 roku w malowniczo położonej miejscowości Burkatów odbył się IX Przegląd Folklorystyczny „Nad Bystrzycą”. Impreza ma charakter ludowy i co roku przyjeżdżają do naszej gminy zespoły z całego województwa dolnośląskiego.
Czytaj dalej…
 
BOISKO SPORTOWE W BURKATOWIE JUŻ OTWARTE Drukuj Email
Niedziela, 03. Lipiec 2016 00:00
Foto: Przecięcie wstęgi podczas otwarcia boiska sportowego w BurkatowieW miniony weekend Burkatów był centrum sportowo-kulturalnych wydarzeń na mapie gminy Świdnica. Wszystko za sprawą otwarcia boiska sportowego oraz IX Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Śpiewanie nad Bystrzycą”.
Czytaj dalej…
 
UWAGA - ZMIANA ORGANIZATORÓW TURNIEJU PIŁKI PLAŻOWEJ DLA MŁODZIEŻY Drukuj Email
Piątek, 01. Lipiec 2016 09:13
Logo LZSZ przyczyn niezależnych nastąpiła zmiana organizatorów Turnieju piłki plażowej dla młodzieży. Termin pozostaje bez zmian (09.07.2016, godz. 11.00). Gospodarzami turnieju będą Sołectwa Boleścin oraz Grodziszcze. Aktualne Regulaminy (PDF 200KB) /źródło inf.: www.swidnica.lzs.info.pl/
 
OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO W BURKATOWIE Drukuj Email
Piątek, 01. Lipiec 2016 08:16
plakat - otwarcie boiska w BurkatowieW sobotę, 02 lipca, o godz. 14.30 w Burkatowie odbędzie się uroczystość otwarcia boiska sportowego. W programie m.in.  mecz piłki nożnej, wspólne grillowanie. Organizatorami imprezy są Sołectwo Burkatów oraz LKS GRYF Burkatów. Serdecznie zapraszamy!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 54