Start Aktualności
GRAND PRIX V FESTIWALU PIEŚNI DZIADOWSKIEJ DLA ZESPOŁU "A TO HECA" Z PSZENNA Drukuj Email
Poniedziałek, 20. Czerwiec 2016 00:00
Foto: Zespół A TO HECA na V Festiwalu Pieśni Dziadowskiej w ŚwierzawieZespół Śpiewaczy "A To Heca" odniósł spektakularny sukces na V Festiwalu Pieśni Dziadowskiej zdobywając na nim Grand Prix. Miało to miejsce podczas 40 Dni Świerzawy, a dokładnie w niedzielę 19 czerwca - 3 dnia tej imprezy.
Czytaj dalej…
 
FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W MAKOWICACH Drukuj Email
Czwartek, 16. Czerwiec 2016 00:00
foto: Uczestnicy II Junior Cup w MakowicachPo raz drugi sołectwo Makowice było organizatorem festynu z okazji Dnia Dziecka, pod nazwą II Junior Cup Makowice. Na zaproszenie gospodarzy opowiedziało 5 sołectw, tj.z Burkatowa, Grodziszcza, Boleścina, Otoczki oraz Witoszowa Dolnego.
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ REKREACYJNY SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI Drukuj Email
Poniedziałek, 13. Czerwiec 2016 00:00
foto: Uczestnicy Turnieju rekreacyjnego w LutomiW dniu 11.06.2016 na obiekcie sportowym w Lutomi odbył się Turniej rekreacyjny „Sportowych weekendów na wsi”. Na uczestników zarówno tych młodszych jak i tych starszych czekało 5 konkurencji sportowych tj. kręgle, rzuty ringo, strzały na bramkę, rzuty woreczkami, hokej.  Gospodarzem turnieju było Sołectw Lutomia Dolna.
Czytaj dalej…
 
XVII "WYSYPISKO" MŁODYCH ARTYSTÓW Z GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Czerwiec 2016 10:40
foto: Występ podczas XVII Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów WYSYPISKO w Lutomi DolnejPo raz 17 Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy gościli utalentowanych wokalistów, ramach Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”.
Czytaj dalej…
 
"U PIASTA I RZEPICHY" W BURKATOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Maj 2016 00:00
foto: Uczestnicy Festynu U PIASTA I RZEPICHYW sobotę 28 maja 2016 roku przy świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbył się Festyn pn. „U Piasta i Rzepichy”. Impreza o charakterze rodzinnym była swoistego rodzaju nawiązaniem do 1050 rocznicy Chrztu Polski, która przebiegała w miłej atmosferze przy muzyce ludowej oraz piknikowym nastroju.
Czytaj dalej…
 
KONCERT DLA MAM W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Sobota, 28. Maj 2016 08:08
foto: Koncert DLA CIEBIE MAMOW piątek, 27 maja, świetlicę w Bystrzycy Górnej wypełniły liryczne dźwięki instrumentów smyczkowych - okazją był Dzień Matki. Koncert "Dla Ciebie Mamo" odbył się już po raz piąty. Organizatorem było Stowarzyszenie "Trzy Sosny" z Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
ZAWODY STRAŻACKIE W LUTOMI DOLNEJ Drukuj Email
Piątek, 27. Maj 2016 17:51
Wozy strażackieByła sportowa rywalizacja, słońce i dużo wody. Do rywalizacji stanęło aż 19 drużyn, w tym 4 żeńskie. Zarówno wśród pań jak i mężczyzn bezkonkurencyjna okazała się ekipa z OSP Burkatów i OSP Witoszów. Doroczne gminne zawody strażackie odbyły się tym razem w Lutomi Dolnej.
Czytaj dalej…
 
"XXI ŚPIEWANIE NAD WODĄ" W MIETKOWIE Drukuj Email
Środa, 25. Maj 2016 08:26
Foto: Statuetka XXI Przeglądu Ludowych Zespołów Śpiewaczych - Śpiewanie nad wodą - Mietków 2016Już po raz XXI 21 i 22 maja br. tym razem z malowniczo położonej Plaży na Cyplu we wsi Maniów niedaleko zalewu Mietkowskiego popłynęły dźwięki ludowej muzyki i piosenek. W tych dniach bowiem odbywał się tu Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych "Śpiewanie na wodą" - Mietków 2016.
Czytaj dalej…
 
XV ZŁAZ PIECHURÓW DOLNEGO ŚLĄSKA - KRZYŻOWA 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 16. Maj 2016 17:16
foto: Uczestnicy XV Złazu Turystów Pieszych Dolnego Śląska w KrzyżowejW niedzielę, 15 maja br., teren Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego na moment zamienił się w stolicę turystyki pieszej Dolnego Śląska. Wszystko za sprawą XV Złazu Turystów Pieszych Dolnego Śląska, którego tegoroczna edycja zorganizowana została na terenie Gminy Świdnica. Impreza przyciągnęła sporą liczbę uczestników, którzy z dala od zgiełku i hałasu w bardzo miłej, rodzinnej, turystycznej atmosferze spędzili niedzielne popołudnie. Na złaz przybyli turyści nie tylko z okolicznych miejscowości, ale i goście z terenów odległych.
Czytaj dalej…
 
RAJD DLA KRYSTIANA Drukuj Email
Poniedziałek, 16. Maj 2016 16:43
foto: Krystian w samochodzie OSP Sobótka w drodze na szczyt Ślęży W sobotę 14 maja odbył się "Rajd dla Krystiana", zorganizowany przez grupę projektową ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK "Młody Obywatel" ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Honorowy patronat nad akcją objęła wójt Teresa Mazurek.
Czytaj dalej…
 
SPORTOWE WEEKENDY NA WSI - STRZELANIE Z WIATRÓWKI W LUTOMI DOLNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 16. Maj 2016 07:06
foto: Podium zawodów w Lutomi DolnejW sobotnie popołudnie (14.05.2016r.) na obiekcie sportowym w Lutomi Dolnej odbył się kolejny Turniej Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Tym razem czteroosobowe drużyny strzelały z wiatrówki. Każdy z zawodników miał do oddania 10 strzałów, z których do punktacji drużynowej liczyło się 7 najlepszych. W turnieju wystartowało 26 drużyn.
Czytaj dalej…
 
GŁOSUJ NA BYSTRZYCĘ GÓRNĄ W KONKURSIE PODWÓRKO NIVEA 2016 Drukuj Email
Czwartek, 12. Maj 2016 20:06
Baner Konkursu PODWÓRKO NIVEANIVEA od lat pielęgnuje rodzinne relacje i w pozytywny sposób aktywizuje lokalne społeczności. Do tej pory wspólnie zbudowaliśmy: 40 Podwórek NIVEA, 100 placów zabaw i wyposażyliśmy 100 szkółek piłkarskich w całej Polsce.
Czytaj dalej…
 
KOMUNIKAT Z XXX BIEGÓW PAMIĘCI ROGOŹNICA 2016 Drukuj Email
Wtorek, 10. Maj 2016 14:13
foto: Biegi Pamięci Rogoźnica 2016Już po raz 30. w Rogoźnicy odbyły Otwarte Biegi przełajowe "Bieg Pamięci". Zgodnie z tradycją przed rozpoczęciem biegów złożono wieniec pod Mauzoleum Pomordowanych na terenie Muzeum Gross-Rosen oraz zapalono znicz pamięci przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy. Z uwagi na to, że to już trzydziesty bieg były wspomnienia i trochę historii, a co najważniejsze pogoda i frekwencja dopisała (411 startujących!).
Czytaj dalej…
 
"MAJÓWKOWO NA LUDOWO I FOLKOWO" W PSZENNIE Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Maj 2016 00:00
W sobotę 7 maja 2016 w świetlicy wiejskiej w Pszennie odbył się festyn rodzinny z udziałem zespołów ludowych, rady sołeckiej oraz licznie przybyłych mieszkańców Gminy Świdnica. 
W festynie udział wzięły następujące zespoły:  Akacjowe Śpiewule z Gminy Marcinowice, Con Moto z Gminy Piława Dolna, Zespół dziecięcy z Przedszkola "Bajkowa Dolinka" w Pszennie,  zespół Smyki z Pszenna, zespoły: Ale Babki, Kądziołeczka z Gminy Świdnica oraz zespół A to Heca - współorganizatorki wydarzenia.
Czytaj dalej…
 
JUŻ W MAJU RUSZAJĄ "WEEKENDY POD PARĄ" Drukuj Email
Czwartek, 28. Kwiecień 2016 11:49
foto: Wakacyjny POCIĄG POD PARĄOd 1 maja br. ruszają weekendowe przewozy wakacyjnymi pociągami muzealnymi. Od tego roku parowozy z Muzeum Przemysłu i Techniki na Śląsku z Jaworzyny Śląskiej kursować będą na wydłużonej trasie. Z Jaworzyny Śląskiej do Dzierżoniowa przez Świdnicę i Krzyżową będzie można podróżować aż do 25 września br.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 53