Start Aktualności
FOTORELACJA Z I-EGO DNIA PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Środa, 13. Styczeń 2016 22:35
foto: Występ podczas I-ego dnia Przeglądu Zespołów Kolędniczych w Bystrzycy GórnejDzisiaj (środa, 13 stycznia 2016 r.) świetlica wiejska w Bystrzycy Górnej gościła uczestników I dnia XIX Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Zgodnie z programem imprezy swoje przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej i kolędniczej zaprezentowało 6 zespołów.
Czytaj dalej…
 
WIZYTA KGW Z PSZENNA NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W ŻUKOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 21. Grudzień 2015 00:00
foto: KGW z Pszenna na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Żykowie20 grudnia 2015r. (niedziela) w Żukowie na Kaszubach, pow. Kartuski - mieście partnerskim Gminy Świdnica - odbył się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. W Jarmarku wzięły udział panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pszenna oraz Zespół Śpiewaczy "A To Heca" z Pszenna.
Czytaj dalej…
 
Podsumowanie XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast Drukuj Email
Sobota, 19. Grudzień 2015 22:16
foto: Laureaci XVI Dolnośląskich Igrzysk LZSW dniu 18 grudnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Grodziszczu odbyło się Podsumowanie XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast. Powiat świdnicki został zwycięzcą tegorocznych zmagań sportowych, natomiast Gmina Świdnica zajęła świetne – 5 miejsce.
Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE SENIORÓW Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Czwartek, 17. Grudzień 2015 21:40
foto: Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej - restauracja pensjonatu Chata Nad SztolniąTradycją Klubu Seniora działającym przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej stały się coroczne spotkania noworoczno – opłatkowe. W tym roku Seniorzy na miejsce spotkania obrali pomieszczenia restauracji w pensjonacie Nad Sztolnią w Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
PREZENTACJE WOJEWÓDZKIE TRADYCYJNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH - DOLNY ŚLĄSK 2015 Drukuj Email
Poniedziałek, 14. Grudzień 2015 08:37
KGW z Lutomi na jarmarku wigilijnym w Pasażu Grunwaldzkim we WrocławiuW sobotę 12 grudnia w pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu można było poczuć ducha zbliżających się świat, posmakować wigilijnych potraw i wspólnie kolędować. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Dolnego Śląska prezentowały tradycyjne potrawy wigilijne.
Czytaj dalej…
 
"A TO HECA" W RADIU WROCŁAW Drukuj Email
Czwartek, 10. Grudzień 2015 20:08
foto: Zespół A TO HECA z ekipą Listy Przebojów Ludowych Radia WrocławGminne zespoły śpiewacze znane są nie tylko w gminie Świdnica. Swój talent prezentują od gór po morze, skrzętnie pielęgnując tradycje ludowe. Od stycznia 2016 r. słuchacze Polskiego Radia Wrocław będą mogli ocenić talent muzyczny kolejnego zespołu śpiewaczego. Tym razem „A to Hecy” z Pszenna, głosując na utwory w liście przebojów ludowych Radia Wrocław.
Czytaj dalej…
 
XIX GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Wtorek, 24. Listopad 2015 12:50
foto: kolednicyGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprasza na XIX Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się: 13 i 14 stycznia 2016 r. od godz.9.30
w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE NAUCZYCIELI Drukuj Email
Poniedziałek, 16. Listopad 2015 00:00
foto: Nabożeństwo wypominkoweDnia 13  listopada  2015 w kościele pw. Św. Józefa w Boleścinie odbyło się  kolejne już nabożeństwo wypominkowe Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli.
Czytaj dalej…
 
WŁOSKA ADRIA - KOLEJNE MIASTO PARTNERSKIE GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Piątek, 13. Listopad 2015 00:00
foto: Podpisanie umowy partnerskiej z miastem AdriaPrzyjaźń jest nie tylko drogocennym prezentem, lecz również ciągłym zadaniem, mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy podczas uroczystości podpisania umowy przyjaźni z włoskim miastem Adria.
Czytaj dalej…
 
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE ŚWIDNICA Drukuj Email
Czwartek, 12. Listopad 2015 23:14
foto: Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Hali Sportowej w Witoszowie DolnymTradycyjnie już 11 listopada władze samorządowe, radni, delegacje, zaproszeni goście i przybyli mieszkańcy gminy wspólnie uczcili 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. W tym dniu wójt gminy wręczyła najważniejsze tytuły przyznane przez Radę Gminy Świdnica: Honorowy Obywatel Gminy oraz Zasłużony dla Gminy Świdnica.
Czytaj dalej…
 
11 LISTOPADA - VI ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Czwartek, 12. Listopad 2015 00:00
Foto: Występ Teatrzyku Obrzędowego TradycjaDzień 11 listopada 2015 r. na świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej tradycyjnie stał pod znakiem świętowania rocznicy odzyskania niepodległości podczas Śniadania Patriotycznego.
Czytaj dalej…
 
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KOMOROWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Listopad 2015 21:19
foto: Akademia z okazji obchodów Dnia 11 Listopada w KomorowieŚwięto Niepodległości obchodzone uroczyście w całej Polsce, to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. We wsi Komorów w Gminie Świdnica radosne obchody Dnia Niepodległości rozpoczęto już w sobotę 7 listopada. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz Gminy Świdnica.
Czytaj dalej…
 
I RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI JUŻ ZA NAMI Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Listopad 2015 00:00
Foto: Biegacze na trasie I RST Półmaratonu ŚwidnickiegoDokładnie o godz. 11.00 wspólnym startem ze świdnickiego Rynku rozpoczął się I RST Półmaraton Świdnicki. Międzynarodowa stawka około 1200 biegaczy zmierzyła się z 21 kilometrową trasą półmaratonu, która przebiegała początkowo ulicami Świdnicy, następnie poprzez wsie gminy Świdnica Opoczkę – Bojanice – Burkatów – Bystrzycę Dolną, by zakończyć się finiszem na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Imprezę honorowym patronatem objął mistrz świata w rzucie młotem - Paweł Fajdek.
Czytaj dalej…
 
RUSZAJĄ ZAPISY DO MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO Drukuj Email
Środa, 04. Listopad 2015 12:17
Plakat - Rozgrywki Międzypowiatowej Ligi Tenisa StołowegoRuszają zapisy do Międzypowiatowej Ligi Tenisa Stołowego. Chętne do udziału drużyny zapraszamy do składania swoich zgłoszeń w terminie do 16.11.2015 na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr tel 74 851 98 19.
Regulamin rozgrywek w rozwinięciu niniejszej wiadomości.
Czytaj dalej…
 
I PÓŁMARATON ŚWIDNICKI Drukuj Email
Środa, 28. Październik 2015 09:29
I Półmaraton ŚwidnickiFundacja WroActiv oraz samorządy: Gmina Świdnica, Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki zapraszają do udziału w
I Międzynarodowym Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 7 listopada. Dystans jaki będą musieli pokonać zawodnicy to 21,097 km.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 51