Start Aktualności
WYNIKI III CROSSU MOKRZESZOWSKIEGO Drukuj Email
Piątek, 22. Kwiecień 2016 00:00

Foto zbiorowe - uczestnicy i organizatorzy biegówW piątek 22 kwietnia w Mokrzeszowie biegami indywidualnymi juniorów i juniorek (młodzież gimnazjalna) zainaugurowano III Cross Mokrzeszowski. Współorganizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Zawody podsumowała uroczysta dekoracja zwycięzców na terenie  kompleksu sportowego ZSCKR w Mokrzeszowie oraz wspólne ognisko dla wszystkich uczestników biegu. Wyniki końcowe w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj dalej…
 
TO JUŻ 70 LAT KGW W LUTOMII DOLNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 11. Kwiecień 2016 17:55
foto: Uroczyste obchody 70-lecia KGW w Lutomi DolnejWzajemna pomoc i wspólna praca zbliża ludzi do siebie i ich jednoczy - mówiła podczas jubileuszu 70. lecia działalności KGW Lutomi Dolnej, wójt Teresa Mazurek. Własnym przykładem Panie pokazujecie, że razem można naprawdę dokonać wielkich rzeczy, a współpraca z władzami i innymi organizacjami pozwala w pełni realizować wyznaczone cele. Dziękujemy za krzewienie tradycji, promowanie Gminy Świdnica oraz budowanie silnych więzów społecznych.
Czytaj dalej…
 
III CROSS MOKRZESZOWSKI Drukuj Email
Poniedziałek, 11. Kwiecień 2016 00:00
baner - III Cross MokrzeszowskiGminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza jako jeden z organizatorów do udziału w III Crossie Mokrzeszowskim, którego start odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2016 r. spod Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. Szczegóły i wysokość opłat startowych znajdą Państwo na stronie www.hermes.swidnica.pl
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ "VOLLEYMANIA" W WITOSZOWIE Drukuj Email
Niedziela, 10. Kwiecień 2016 19:40
foto: Uczestnicy Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt VOLLEYMANIA w Witoszowie DolnymW dniu 07.04.2016r. na hali w Witoszowie Dolnym, odbył się Turniej piłki siatkowej dziewcząt Szkół Podstawowych „VOLLEYMANIA”. Organizatorami turnieju byli: Gminny Ludowy Klub Sportowy „Świdnica” oraz Miejski Klub Siatkówki „Świdnica” przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gminnego Zespołu Oświaty. W turnieju uczestniczyło 6 szkół z terenu Gminy Świdnica.
Czytaj dalej…
 
MOJA...BIAŁO-CZERWONA Drukuj Email
Piątek, 08. Kwiecień 2016 19:59
Flaga biało-czerwona1000 flag narodowych, wykonanych przez mieszkańców 29 sołectw pojawi się w Święto Flagi na terenie wszystkich 33 gminnych miejscowości. Projekt „MOJA...BIAŁO-CZERWONA”- to działanie społeczne zainicjowane i koordynowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, który ma na celu integrację sołectw oraz organizacji działających na terenie gminy.
Czytaj dalej…
 
JUBILEUSZ 70-LECIA KGW W LUTOMI DOLNEJ Drukuj Email
Piątek, 08. Kwiecień 2016 00:00
70 lat KGW w Lutomi DolnejW najbliższą sobotę (9.04.2016 r.) Koło Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej uroczyście obchodzić będzie swoje 70-lecie. Członkinie prężnie działającej od 1946 roku grupy, której od wielu lat przewodniczy Maria Mikołajek, były wielokrotnie nagradzane na różnego rodzaju festiwalach i jarmarkach o randze ogólnopolskiej, dolnośląskiej czy też lokalnej.
Czytaj dalej…
 
XII TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO W MARCINOWICACH Drukuj Email
Poniedziałek, 21. Marzec 2016 22:30
foto: jaja wielkanocneAż 10 z 59 wystawców tegorocznych XII już Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach reprezentowało gminę Świdnica. Suto zastawione i bogato udekorowane stoły promowały sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, seniorów działających na co dzień w gminie Świdnica.
Czytaj dalej…
 
GMINNE KGW PODBIŁO WROCŁAWSKI PASAŻ HANDLOWY Drukuj Email
Poniedziałek, 21. Marzec 2016 20:05
foto: Finał konkursu na palmę wielkanocnąW niedzielę Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu zdominowały gospodynie z Dolnego Śląska. Wśród nich panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej i Burkatowa, które na swoich stołach prezentowały świąteczną paschę, mazurki, babki, faszerowane jaja, szynki czy wielkanocny żurek.
Czytaj dalej…
 
WIELKANOCNE SPECJAŁY NA JARMARKU W PSZENNIE Drukuj Email
Niedziela, 20. Marzec 2016 21:27
Jarmark Wielkanocny w PszennieZa nami kolejny Jarmark Wielkanocny w Pszennie. W sobotnie popołudnie na odwiedzających halę sportową w Pszennie czekała miła niespodzianka w postaci wielu radosnych akcentów wielkanocnych. Każdy z 26 wystawców oferował przepyszne potrawy oraz ciekawe ozdoby na stołach.
Czytaj dalej…
 
JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE - LISTA WYSTAWCÓW Drukuj Email
Poniedziałek, 07. Marzec 2016 09:47
banerPublikujemy listę wystawców na Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 19 marca (sobota) od. godz. 13.30 na sali gimnastycznej przy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie.
Czytaj dalej…
 
KLUB STARSZAKA Z GRODZISZCZA ORAZ INTEGRACYJNE KOŁO PRZYJACIÓŁ MAKOWICE-OPOCZKA ŚWIĘTOWAŁY 1. ROCZNICĘ DZIAŁALNOŚCI Drukuj Email
Sobota, 05. Marzec 2016 22:07
foto: Członkowie Klubu Starszaka z Grodziszcza oraz przedstawiciele władz Gminy ŚwidnicaSędziwy wiek, ma większą wartość niż wszystkie przyjemności młodości – mówiła w Grodziszczu wójt Teresa Mazurek, gratulując seniorom z Klubu Starszaka pierwszego roku działalności.
Czytaj dalej…
 
JARMARK WIELKANOCNY 2016 Drukuj Email
Środa, 17. Luty 2016 07:59
foto: Jaja wielkanocneGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza wszystkich twórców oraz miłośników sztuki i tradycji do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki ludowej i kulinarnej: „Jarmark Wielkanocny”. Kiermasz odbędzie się w dniu 19 marca 2016 r. (sobota) o godzinie 13.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Szarych Szeregów na ul. Wrocławskiej 15 w Pszennie. Zapraszamy!
Czytaj dalej…
 
Grupy kolędnicze z Gminy Świdnica nagrodzone podczas XXIV ŚWIDNICKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Wtorek, 19. Styczeń 2016 00:00
foto: XXIV Świdnicki Przegląd Zespołów KolędniczychOd 12 do 15 stycznia na deskach świdnickiego teatru odbywał się XXIV Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Wzięło w nim udział 35 zespołów kolędniczych w których swoją grę aktorską zaprezentowało ponad 2000 uczestników. Wśród zgłoszonych zespołów nie zabrakło grup kolędniczych z terenu Gminy Świdnica. Reprezentanci Gminy Świdnica to grupy szkolne z Pszenna i Lutomi Dolnej oraz dwa gminne teatrzyki Ludowe z Burkatowa i Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
XIX PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Piątek, 15. Styczeń 2016 22:30
foto: Występ podczas II dnia XIX Przeglądu Zespołów KolędniczychPo raz 19. świetlica w Bystrzycy Górnej gościła artystów amatorów, prezentujących swój talent podczas dorocznego Gminnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Prezentacje 13 zespołów o łącznej liczbie 262 uczestników, przygotowane zostały pod kierunkiem opiekunów, wychowawców świetlic środowiskowych oraz nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkoli.
Czytaj dalej…
 
"ALE BABKI" - KONCERT KOLĘDNICZY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W ŚWIDNICY Drukuj Email
Czwartek, 14. Styczeń 2016 21:57
Foto: Koncert Zespołu ALE BABKI w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ŚwidnicyZespół „Ale Babki” to jeden z 9 zespołów śpiewaczych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Tym razem panie z koncertem kolęd postanowiły zawitać do MBP im. C.K. Norwida w Świdnicy.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 52