Start Aktualności
BOISKO SPORTOWE W BURKATOWIE JUŻ OTWARTE Drukuj Email
Niedziela, 03. Lipiec 2016 00:00
Foto: Przecięcie wstęgi podczas otwarcia boiska sportowego w BurkatowieW miniony weekend Burkatów był centrum sportowo-kulturalnych wydarzeń na mapie gminy Świdnica. Wszystko za sprawą otwarcia boiska sportowego oraz IX Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Śpiewanie nad Bystrzycą”.
Czytaj dalej…
 
UWAGA - ZMIANA ORGANIZATORÓW TURNIEJU PIŁKI PLAŻOWEJ DLA MŁODZIEŻY Drukuj Email
Piątek, 01. Lipiec 2016 09:13
Logo LZSZ przyczyn niezależnych nastąpiła zmiana organizatorów Turnieju piłki plażowej dla młodzieży. Termin pozostaje bez zmian (09.07.2016, godz. 11.00). Gospodarzami turnieju będą Sołectwa Boleścin oraz Grodziszcze. Aktualne Regulaminy (PDF 200KB) /źródło inf.: www.swidnica.lzs.info.pl/
 
OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO W BURKATOWIE Drukuj Email
Piątek, 01. Lipiec 2016 08:16
plakat - otwarcie boiska w BurkatowieW sobotę, 02 lipca, o godz. 14.30 w Burkatowie odbędzie się uroczystość otwarcia boiska sportowego. W programie m.in.  mecz piłki nożnej, wspólne grillowanie. Organizatorami imprezy są Sołectwo Burkatów oraz LKS GRYF Burkatów. Serdecznie zapraszamy!
 
POWALCZĄ O ZŁOTO Drukuj Email
Wtorek, 28. Czerwiec 2016 13:08
Foto: Zawodnicy i trener młodzików Cukrownika PszennoDrużyna młodzików Cukrownik Pszenno, jako jedyna z Dolnego Śląska 8 lipca br. powalczy o tytuł mistrza, podczas Finału Centralnego 6 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt i Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna w Prószkowie k/ Opola.
Czytaj dalej…
 
HARMONOGRAM WYSTĘPÓW PODCZAS IX PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „NAD BYSTRZYCĄ” 2 LIPCA 2016 r. W BURKATOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 20. Czerwiec 2016 00:00
foto: NAD BYSTRZYCĄ 2015W rozwinięciu wiadomości publikujemy harmonogram występów podczas IX PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „NAD BYSTRZYCĄ” , który odbędzie się 2 lipca 2016 r. w Burkatowie.
Czytaj dalej…
 
GRAND PRIX V FESTIWALU PIEŚNI DZIADOWSKIEJ DLA ZESPOŁU "A TO HECA" Z PSZENNA Drukuj Email
Poniedziałek, 20. Czerwiec 2016 00:00
Foto: Zespół A TO HECA na V Festiwalu Pieśni Dziadowskiej w ŚwierzawieZespół Śpiewaczy "A To Heca" odniósł spektakularny sukces na V Festiwalu Pieśni Dziadowskiej zdobywając na nim Grand Prix. Miało to miejsce podczas 40 Dni Świerzawy, a dokładnie w niedzielę 19 czerwca - 3 dnia tej imprezy.
Czytaj dalej…
 
FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W MAKOWICACH Drukuj Email
Czwartek, 16. Czerwiec 2016 00:00
foto: Uczestnicy II Junior Cup w MakowicachPo raz drugi sołectwo Makowice było organizatorem festynu z okazji Dnia Dziecka, pod nazwą II Junior Cup Makowice. Na zaproszenie gospodarzy opowiedziało 5 sołectw, tj.z Burkatowa, Grodziszcza, Boleścina, Otoczki oraz Witoszowa Dolnego.
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ REKREACYJNY SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI Drukuj Email
Poniedziałek, 13. Czerwiec 2016 00:00
foto: Uczestnicy Turnieju rekreacyjnego w LutomiW dniu 11.06.2016 na obiekcie sportowym w Lutomi odbył się Turniej rekreacyjny „Sportowych weekendów na wsi”. Na uczestników zarówno tych młodszych jak i tych starszych czekało 5 konkurencji sportowych tj. kręgle, rzuty ringo, strzały na bramkę, rzuty woreczkami, hokej.  Gospodarzem turnieju było Sołectw Lutomia Dolna.
Czytaj dalej…
 
XVII "WYSYPISKO" MŁODYCH ARTYSTÓW Z GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Czerwiec 2016 10:40
foto: Występ podczas XVII Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów WYSYPISKO w Lutomi DolnejPo raz 17 Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy gościli utalentowanych wokalistów, ramach Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”.
Czytaj dalej…
 
"U PIASTA I RZEPICHY" W BURKATOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Maj 2016 00:00
foto: Uczestnicy Festynu U PIASTA I RZEPICHYW sobotę 28 maja 2016 roku przy świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbył się Festyn pn. „U Piasta i Rzepichy”. Impreza o charakterze rodzinnym była swoistego rodzaju nawiązaniem do 1050 rocznicy Chrztu Polski, która przebiegała w miłej atmosferze przy muzyce ludowej oraz piknikowym nastroju.
Czytaj dalej…
 
KONCERT DLA MAM W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Sobota, 28. Maj 2016 08:08
foto: Koncert DLA CIEBIE MAMOW piątek, 27 maja, świetlicę w Bystrzycy Górnej wypełniły liryczne dźwięki instrumentów smyczkowych - okazją był Dzień Matki. Koncert "Dla Ciebie Mamo" odbył się już po raz piąty. Organizatorem było Stowarzyszenie "Trzy Sosny" z Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
ZAWODY STRAŻACKIE W LUTOMI DOLNEJ Drukuj Email
Piątek, 27. Maj 2016 17:51
Wozy strażackieByła sportowa rywalizacja, słońce i dużo wody. Do rywalizacji stanęło aż 19 drużyn, w tym 4 żeńskie. Zarówno wśród pań jak i mężczyzn bezkonkurencyjna okazała się ekipa z OSP Burkatów i OSP Witoszów. Doroczne gminne zawody strażackie odbyły się tym razem w Lutomi Dolnej.
Czytaj dalej…
 
"XXI ŚPIEWANIE NAD WODĄ" W MIETKOWIE Drukuj Email
Środa, 25. Maj 2016 08:26
Foto: Statuetka XXI Przeglądu Ludowych Zespołów Śpiewaczych - Śpiewanie nad wodą - Mietków 2016Już po raz XXI 21 i 22 maja br. tym razem z malowniczo położonej Plaży na Cyplu we wsi Maniów niedaleko zalewu Mietkowskiego popłynęły dźwięki ludowej muzyki i piosenek. W tych dniach bowiem odbywał się tu Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych "Śpiewanie na wodą" - Mietków 2016.
Czytaj dalej…
 
XV ZŁAZ PIECHURÓW DOLNEGO ŚLĄSKA - KRZYŻOWA 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 16. Maj 2016 17:16
foto: Uczestnicy XV Złazu Turystów Pieszych Dolnego Śląska w KrzyżowejW niedzielę, 15 maja br., teren Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego na moment zamienił się w stolicę turystyki pieszej Dolnego Śląska. Wszystko za sprawą XV Złazu Turystów Pieszych Dolnego Śląska, którego tegoroczna edycja zorganizowana została na terenie Gminy Świdnica. Impreza przyciągnęła sporą liczbę uczestników, którzy z dala od zgiełku i hałasu w bardzo miłej, rodzinnej, turystycznej atmosferze spędzili niedzielne popołudnie. Na złaz przybyli turyści nie tylko z okolicznych miejscowości, ale i goście z terenów odległych.
Czytaj dalej…
 
RAJD DLA KRYSTIANA Drukuj Email
Poniedziałek, 16. Maj 2016 16:43
foto: Krystian w samochodzie OSP Sobótka w drodze na szczyt Ślęży W sobotę 14 maja odbył się "Rajd dla Krystiana", zorganizowany przez grupę projektową ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK "Młody Obywatel" ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Honorowy patronat nad akcją objęła wójt Teresa Mazurek.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 53