:: Aktualne wydarzenia i imprezy
Zamknij[X]
Dożynki Gminne 2018
Start Aktualności
OSTRE STRZELANIE W POGORZALE Drukuj Email
Poniedziałek, 19. Wrzesień 2016 11:01
Baner - Strzelanie w Pogorzale - Turniej Samorządowo-MedialnyJuż po raz drugi GOKSiR w Świdnicy brał udział w organizacji II Samorządowo–medialno–sportowego dwuboju strzeleckiego „Strzelanie z grillowaniem”. Impreza odbyła się w dniu 17 września 2016 roku na obiektach sportowych w Pogorzale.
Czytaj dalej…
 
"PLON NIESIEMY, PLON..." ZABRZMIAŁO NA DOŻYNKACH WOJEWÓDZKICH W KRZYŻOWEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 05. Wrzesień 2016 10:40
Foto: Plon niesiemy, plon - dożynki wojewódzkie w KrzyżowejUroczysta msza święta, pachnące bochny chleba, 19 wieńców powiatowych, 33 wieńce gminne, barwne stragany na których serwowano lokalne przysmaki oraz tłumy gości. Tak w Krzyżowej dziękowano za tegoroczne plony podczas Dożynek Wojewódzkich. W tym roku dożynki gminne zyskały rangę dożynek wojewódzkich, a zgodnie ze słowami J.E. Ks. Bpa prof. dr hab. Ignacego Deca – uroczystości w Krzyżowej były również dożynkami diecezji świdnickiej. Punktualnie o godz. 12.00 rolnicy, sadownicy, ogrodnicy z Dolnego Śląska oraz zaproszeni gości dziękowali za zebrane plony i płody ziemi.
Czytaj dalej…
 
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2016 W KRZYŻOWEJ Drukuj Email
Piątek, 26. Sierpień 2016 09:26
BANER: DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE W KRZYŻOWEJ 4 WRZEŚNIA 2016Koncert zespołu TRUBADURZY, piękne wieńce dożynkowe, pachnące bochny chleba, kolorowe stragany, regionalne produkty, gry i zabawy dla całej rodziny - to tylko krótka zapowiedź tego, co wydarzy się w niedzielę 4 września, podczas Dożynek Wojewódzkich w Krzyżowej.
Doroczne święto plonów w gminie Świdnica, które w tym roku zyskało rangę Dożynek wojewódzkich rozpocznie uroczysta Msza Święta o g. 12.00, na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.
Czytaj dalej…
 
ŁUCZNICZY FINAŁ SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI Drukuj Email
Wtorek, 23. Sierpień 2016 08:31
Zwycięska drużyna z Komorowa na podium Turnieju wraz z organizatorami i władzami gminy ŚwidnicaW sobotę 20 sierpnia turniejem łuczniczym w Komorowie zakończyły się tegoroczne zmagania Sołectw z Gminy Świdnica pn. „Sportowe weekendy na wsi”. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna z Komorowa ze świetnym wynikiem 187 pkt.
Czytaj dalej…
 
OBCHODY 150-LECIA ISTNIENIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - STOLEC 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 25. Lipiec 2016 14:58
Foto: Obchody 150-lecia istnienia KGWW niedzielę 24 lipca na boisku sportowym w Stolcu (powiat Ząbkowicki) odbyło się spotkanie  z okazji „Obchodów 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich”.
Koło Gospodyń Wiejskich czyli organizacja zrzeszająca kobiety w różnych lokalnych społecznościach swoje początki istnienia datuje na 1877 rok. Z okazji jubileuszu w tym, oraz w przyszłym roku planowanych jest szereg imprez i uroczystości związanych z działalnością Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce.
Czytaj dalej…
 
IX ŚPIEWANIE NAD BYSTRZYCĄ Drukuj Email
Poniedziałek, 04. Lipiec 2016 00:00
foto: Otwarcie Przeglądu przez wójt Gminy Świdnica Teresę MazurekW sobotę 2 lipca 2016 roku w malowniczo położonej miejscowości Burkatów odbył się IX Przegląd Folklorystyczny „Nad Bystrzycą”. Impreza ma charakter ludowy i co roku przyjeżdżają do naszej gminy zespoły z całego województwa dolnośląskiego.
Czytaj dalej…
 
BOISKO SPORTOWE W BURKATOWIE JUŻ OTWARTE Drukuj Email
Niedziela, 03. Lipiec 2016 00:00
Foto: Przecięcie wstęgi podczas otwarcia boiska sportowego w BurkatowieW miniony weekend Burkatów był centrum sportowo-kulturalnych wydarzeń na mapie gminy Świdnica. Wszystko za sprawą otwarcia boiska sportowego oraz IX Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Śpiewanie nad Bystrzycą”.
Czytaj dalej…
 
UWAGA - ZMIANA ORGANIZATORÓW TURNIEJU PIŁKI PLAŻOWEJ DLA MŁODZIEŻY Drukuj Email
Piątek, 01. Lipiec 2016 09:13
Logo LZSZ przyczyn niezależnych nastąpiła zmiana organizatorów Turnieju piłki plażowej dla młodzieży. Termin pozostaje bez zmian (09.07.2016, godz. 11.00). Gospodarzami turnieju będą Sołectwa Boleścin oraz Grodziszcze. Aktualne Regulaminy (PDF 200KB) /źródło inf.: www.swidnica.lzs.info.pl/
 
OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO W BURKATOWIE Drukuj Email
Piątek, 01. Lipiec 2016 08:16
plakat - otwarcie boiska w BurkatowieW sobotę, 02 lipca, o godz. 14.30 w Burkatowie odbędzie się uroczystość otwarcia boiska sportowego. W programie m.in.  mecz piłki nożnej, wspólne grillowanie. Organizatorami imprezy są Sołectwo Burkatów oraz LKS GRYF Burkatów. Serdecznie zapraszamy!
 
POWALCZĄ O ZŁOTO Drukuj Email
Wtorek, 28. Czerwiec 2016 13:08
Foto: Zawodnicy i trener młodzików Cukrownika PszennoDrużyna młodzików Cukrownik Pszenno, jako jedyna z Dolnego Śląska 8 lipca br. powalczy o tytuł mistrza, podczas Finału Centralnego 6 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt i Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna w Prószkowie k/ Opola.
Czytaj dalej…
 
HARMONOGRAM WYSTĘPÓW PODCZAS IX PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „NAD BYSTRZYCĄ” 2 LIPCA 2016 r. W BURKATOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 20. Czerwiec 2016 00:00
foto: NAD BYSTRZYCĄ 2015W rozwinięciu wiadomości publikujemy harmonogram występów podczas IX PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „NAD BYSTRZYCĄ” , który odbędzie się 2 lipca 2016 r. w Burkatowie.
Czytaj dalej…
 
GRAND PRIX V FESTIWALU PIEŚNI DZIADOWSKIEJ DLA ZESPOŁU "A TO HECA" Z PSZENNA Drukuj Email
Poniedziałek, 20. Czerwiec 2016 00:00
Foto: Zespół A TO HECA na V Festiwalu Pieśni Dziadowskiej w ŚwierzawieZespół Śpiewaczy "A To Heca" odniósł spektakularny sukces na V Festiwalu Pieśni Dziadowskiej zdobywając na nim Grand Prix. Miało to miejsce podczas 40 Dni Świerzawy, a dokładnie w niedzielę 19 czerwca - 3 dnia tej imprezy.
Czytaj dalej…
 
FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W MAKOWICACH Drukuj Email
Czwartek, 16. Czerwiec 2016 00:00
foto: Uczestnicy II Junior Cup w MakowicachPo raz drugi sołectwo Makowice było organizatorem festynu z okazji Dnia Dziecka, pod nazwą II Junior Cup Makowice. Na zaproszenie gospodarzy opowiedziało 5 sołectw, tj.z Burkatowa, Grodziszcza, Boleścina, Otoczki oraz Witoszowa Dolnego.
Czytaj dalej…
 
TURNIEJ REKREACYJNY SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI Drukuj Email
Poniedziałek, 13. Czerwiec 2016 00:00
foto: Uczestnicy Turnieju rekreacyjnego w LutomiW dniu 11.06.2016 na obiekcie sportowym w Lutomi odbył się Turniej rekreacyjny „Sportowych weekendów na wsi”. Na uczestników zarówno tych młodszych jak i tych starszych czekało 5 konkurencji sportowych tj. kręgle, rzuty ringo, strzały na bramkę, rzuty woreczkami, hokej.  Gospodarzem turnieju było Sołectw Lutomia Dolna.
Czytaj dalej…
 
XVII "WYSYPISKO" MŁODYCH ARTYSTÓW Z GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Czerwiec 2016 10:40
foto: Występ podczas XVII Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów WYSYPISKO w Lutomi DolnejPo raz 17 Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy gościli utalentowanych wokalistów, ramach Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 53