Start Aktualności
HARMONOGRAM PRACY CENTRÓW PROFILAKTYCZNO-SPORTOWYCH Drukuj Email
Czwartek, 16. Luty 2017 19:10
InfoInformujemy, że od lutego rozpoczęły się zajęcia profilaktyczne w 16 świetlicach na terenie Gminy Świdnica.
Zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do uczestnictwa w bezpłatnych, kreatywnych zajęciach o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.
Czytaj dalej…
 
NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORÓW SPORTU NA KOMPLEKSIE BOISK ORLIK   LUTOMIA GÓRNA 173 B Drukuj Email
Wtorek, 14. Luty 2017 14:00
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORÓW  SPORTU NA KOMPLEKSIE BOISK ORLIK LUTOMIA GÓRNA 173 B
Czytaj dalej…
 
XXV LAT ZESPOŁU ŚPIEWACZEGO ALE BABKI Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Styczeń 2017 09:21
foto: 25 lecie Zespołu ALE BABKI - tort i życzenia od Rady Sołeckiej i władz Gminy Świdnica w os. Pani Wójt Teresy MazurekWasze zdolności, społecznie poświęcony czas na próby, wyjazdy na festiwale i konkursy, wymagają zamiłowania i poświęcenia. Wszystkie Wasze występy i osiągnięcia, zdobywane wyróżnienia, dyplomy i pochwały promują i rozsławiają naszą gminę. Dziękuję Wam za trud, zaangażowanie i miłość do kultury ludowej. Życzę dalszych sukcesów artystycznych, zdrowia i szczęścia w życiu prywatnym, satysfakcji płynącej z wykonywanej twórczości artystycznej oraz powodzenia w urzeczywistnianiu wszelkich przyszłych planów – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas jubileuszu XXV-lecia Zespołu Śpiewaczego Ale Babki.
Czytaj dalej…
 
XXV ŚWIDNICKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Piątek, 20. Styczeń 2017 15:23
foto: Występ Teatrzyku Obrzędowego TRADYCJAW dniach 9.01-18.01.2017 roku na deskach teatru świdnickiego miał miejsce jubileuszowy XXV Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury. W wydarzeniu tym, wśród 36 grup teatralnych, brały udział dwie grupy reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Teatrzyk Obrzędowy „Tradycja” z Bystrzycy Górnej oraz Grupa teatralna ze Świetlicy Wiejskiej w Burkatowie zaprezentowały inscenizacje nawiązujące do opowieści biblijnych, tradycji oraz historii Narodu Polskiego.
Czytaj dalej…
 
PROTOKÓŁ XX GMINNEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Czwartek, 19. Styczeń 2017 15:46
foto: Występ podczas XX Gminnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych - Bystrzyca Górna 2017W Jubileuszowym XX Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w dniach 17.01.2017-18.01.2017 w Bystrzycy Górnej wzięło udział 15 zespołów o łącznej liczbie 337 uczestników. Prezentacje kolędowe zostały przygotowane pod kierunkiem opiekunów, wychowawców świetlic środowiskowych, instruktorów oraz nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkoli.
Czytaj dalej…
 
WYSTĘP ZESPOŁU "ALE BABKI" W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ Drukuj Email
Środa, 18. Styczeń 2017 15:14
foto Koncert Zespołu W dniu 17 stycznia 2017 roku Zespół Śpiewaczy - ALE BABKI wystąpił  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Był to uroczysty  koncert kolęd i pastorałek, który zainaugurował tegoroczny cykl spotkań w Bibliotece dla byłych pracowników Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych, pośród których jest też wielu mieszkańców naszej gminy.
Czytaj dalej…
 
NABÓR NA STANOWISKO ANIMATORA ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH Drukuj Email
Wtorek, 10. Styczeń 2017 15:19
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza nabór na stanowisko: animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 1 lutego 2017 roku do 30 czerwca 2017 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.
Czytaj dalej…
 
ZAPRASZAMY DO BYSTRZYCY NA XX GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Styczeń 2017 13:11
rękodzieło w drewnie: KOLĘDNICYGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprasza na XX Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się: 17 i 18 stycznia 2017 r. od godz.9.30
w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.
Zmieniony ( Czwartek, 18. Maj 2017 11:45 )
Czytaj dalej…
 
PREZENTACJE STOŁÓW WIGILIJNYCH W PASAŻU GRUNWALDZKIM Drukuj Email
Poniedziałek, 19. Grudzień 2016 00:00
foto: Panie z KGW w Bojanicach przy swoim stole wigilijnymStało się już coroczną tradycją, iż w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu wypełnia się zapachem świątecznych specjałów i dźwiękami pieśni adwentowych oraz radosną atmosferą Bożego Narodzenia. Goszczą w nim bowiem koła gospodyń wiejskich z całego Dolnego Śląska, prezentując zwyczaje, specjały i swoje wyobrażenia nt. wyglądu tradycyjnego stołu wigilijnego. Gminę Świdnica reprezentowało w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Bojanic.
Czytaj dalej…
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Niedziela, 18. Grudzień 2016 13:39
foto: Spotkanie wigilijno-opłatkowe Klubu Seniora z Bystrzycy GórnejTradycją Klubu Seniora działającego przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej stały się coroczne spotkania noworoczno – opłatkowe. Tego roku, podobnie zresztą jak w roku poprzednim, członkowie Klubu zebrali się w restauracji pensjonatu Chata Nad Sztolnią w Bystrzycy Górnej.
Czytaj dalej…
 
"POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT" - WIECZÓR WSPOMNIEŃ W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Sobota, 17. Grudzień 2016 14:07
foto: V Wieczór Wspomnień w Bystrzycy Górnej16 grudnia w sali świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej miał miejsce już po raz piąty Bystrzycki Wieczór Wspomnień pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat". Spotkanie uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Świdnica Pani Teresa Mazurek oraz Dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas.
Czytaj dalej…
 
V WIECZÓR WSPOMNIEŃ W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Środa, 14. Grudzień 2016 15:14
baner Wieczór wspomnieńGminna Biblioteka Publiczna filia w Bystrzycy Górnej oraz Stowarzyszenie "Trzy Sosny" zapraszają 16 grudnia o g. 17.00 na V Wieczór Wspomnień pt. "Powróćmy ja za dawnych lat".


 
SPOTKANIE WIGILIJNE W LUTOMI Drukuj Email
Środa, 14. Grudzień 2016 14:32
foto: KGW w Lutomi oraz władze Gminy Świdnica podczas spotkania wigilijnegoŚwiąteczno-wigilijne spotkania w gminie Świdnica to już tradycja, która wpisała się w kalendarz gminnych imprez. Pierwsze w tym roku bożonarodzeniowe spotkanie zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi.
Czytaj dalej…
 
PODSUMOWANIE XVII DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW WSI I MIAST Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 15:04
foto: Puchar9 grudnia w Strzegomiu odbyło się podsumowanie XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS - mieszkańców Wsi i Miast. W klasyfikacji generalnej gmin Gmina Świdnica zajęła IV miejsce.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Czytaj dalej…
 
LUTOMIA PIELĘGNUJE PIĘKNĄ BOŻONARODZENIOWĄ TRADYCJĘ Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 12:44
foto: Warsztaty robienia ozdób choinkowychW dzisiejszych czasach, gdy w sklepach można kupić mnóstwo gotowych ozdób bożonarodzeniowych, począwszy od stroików na stół, wianków, ozdób na choinkę, a skończywszy na wszelkiego rodzaju potrawach wigilijnych, każdy jednak przyzna, iż nie ma nic przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie dekoracji, które ozdobią czekający na te wyjątkowe święta, dom.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 54