Start Aktualności
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Marzec 2023 14:08
Plakat konkursu wielkanocnegoDużymi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy.
Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji ogłasza konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”.
Szczegóły - karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne są w linkach pod niniejszą informacją.
Zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca 2023 r.
Do dzieła! Nagrody czekają do zgarnięcia!

Pliki do pobrania:
 
KONKURS WIELKANOCNY NA NAJŁADNIEJ PRZYSTROJONE SOŁECTWO Drukuj Email
Piątek, 03. Marzec 2023 00:00

Plakat konkursu wielkanocnego sołectwUwaga startujemy z III edycją konkursu na „Najładniejsze świąteczne przystrojenie sołectwa”!

Tradycyjnie zapraszamy do udziału wszystkie 33 sołectwa z terenu Gminy Świdnica. W ubiegłym roku było kolorowo, twórczo, pięknie i pomysłowo. W tym roku nie może być inaczej!!! Już nie możemy się doczekać na Wasze wesołe pomysły i autorskie ozdoby. Szczegółowe informacje, karta zgłoszenia i regulamin na www.goksir.swidnica.pl

Sołectwa, które zostaną zgłoszone do konkursu, powinny być udekorowane od 3 kwietnia 2023 r. Zgłoszenie do udziału w konkursie przyjmujemy w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy do 21 marca włącznie. Za najciekawsze i najładniejsze dekoracje przyznane będą trzy nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu do 7 kwietnia 2023 roku.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!


Pliki do pobrania:

 
ZAPRASZAMY NA GMINNY JARMARK WIELKANOCNY DO PSZENNA Drukuj Email
Wtorek, 28. Luty 2023 14:01
Plakat - w górnej części niebieski napis - szczegóły wydarzenia, w dolnej części w zielonej trawie żółte i niebieskie pisanki1 kwietnia o godz. 13:00 startuje "Jarmark Wielkanocny" w Pszennie. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich twórców oraz miłośników sztuki i tradycji do wzięcia udziału w tym dorocznym wydarzeniu gminy Świdnica.

Kiermasz odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie przy ul. Wrocławskiej 15.

W kiermaszu może wziąć udział każdy wystawca, który zgłosi się do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.
Zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnienie i przesłanie karty wystawcy do dnia 21 marca 2023 r. na adres: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, telefon 74 852 30 67 wew. 313, telefon komórkowy 696 061 715 lub drogą e-mailową na adres: goksirgmswidnica@wp.pl

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje konieczność pisemnego potwierdzenia.

Pliki do pobrania:

 
BIEG TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - ŚWIDNICA 2023 Drukuj Email
Wtorek, 28. Luty 2023 13:44
Plakat wydarzeniaPo raz XI odbędzie się doroczna edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę 5 marca o godz. 12.00 pobiegniemy wokół Zalewu Witoszówka na symbolicznym dystansie 1963 metry

SCENARIUSZ IMPREZY:

 1. CEL: Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko spełnić oczekiwania sportowe biegaczy, ale przede wszystkim przekazać treść historyczną oraz popularyzować wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych
 2. ORGANIZATOR: FUNDACJA ‚WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA, ŚWIDNICKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
 3. PARTNERZY: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Urząd Gminy Świdnica, Komenda Hufca ZHP Świdnica Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy,  Nadleśnictwo Świdnica, Związki Kombatanckie i Żołnierskie, firma UNITRON. Koordynatorem projektu jest Tadeusz Grabowski (tel: 601 996 788)
 4. PATRONAT HONOROWY: JE Biskup Świdnicki Marek Mendyk
 5. TERMIN I MIEJSCE – 5.03.2023 r, godz. 12.00, Bosmanat ŚOSIR, ul. Polna Droga
 6. DYSTANS: 1.963 metry
 7. ZGŁOSZENIA (ZAPISY) – w dniu zawodów od godz. 10.00 do 11.30          

Dla pierwszych 250 uczestników przy zapisach pakiet startowy: koszulka, medal.

UCZESTNICTWO – Prawo startu mają wszyscy posiadający aktualne badania lekarskie lub po podpisaniu oświadczenia o starcie na własną odpowiedzialność.
 
PROGRAM MINUTOWY:

5.03.2023 (niedziela)
 • 10.00-11.30 – zapisy do biegu (Bosmanat ŚOSIR, ul. Polna Droga))
 • 11.00-11.50 – Wstępy artystyczne młodzieży z MDK
 • 12.00 – odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu, ciepły posiłek i herbata dla uczestników
 • ok. 13.00 – zakończenie imprezy
Wydarzenia towarzyszące:

10.03.2023, godz. 10.00
– XV Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej (sala teatralna ŚOK, Rynek 43)


Plakat wydarzenia

 
ZAPRASZAMY MIESZKANKI GMINY ŚWIDNICA NA KONCERT ROBERTA JANOWSKIEGO Drukuj Email
Poniedziałek, 27. Luty 2023 15:30
ZAPROSZENIEDrogie Panie, mieszkanki gminy Świdnica,
z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na koncert Roberta Janowskiego, który odbędzie się 10 marca 2023 r. o godz. 18:00 w auli widowiskowej I Licem Ogólnokształcącego w Świdnicy. Ilość wejściówek ograniczona!
Zachęcamy do rezerwacji telefonicznej pod nr. tel. 74 852 30 67 wew. 313.


Jednej osobie przysługuje prawo rezerwacji maksymalnie dwóch wejściówek, ze wskazaniem imienia i nazwiska każdej uczestniczki.

Wejściówki będą do odbioru w siedzibie GOKSiR Świdnica, ul. B. Głowackiego 4, pok. 314., do dnia 7 marca 2023 r, do godz. 16:00.


 
II MEMORIAŁ RYSZARDA DUDKOWSKIEGO W MAKOWICACH Drukuj Email
Poniedziałek, 27. Luty 2023 12:27
Grafika czarnobiała: Ryszard Dudkowski mówiący do mikrofonu, w tle baner zawodów sportowychWieloletni prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, wiceprezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu oraz do 2020 roku wiceprezesem GLKS Świdnica, a także - być może przede wszystkim - niezwykle lubiany i zarażający pozytywną, sportową energią. Mowa oczywiście o śp. Ryszardzie Dudkowskim, którego II Memoriał odbył się 25 lutego w Makowicach. Był to Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział wzięli byli wychowankowie, przyjaciele, współpracownicy Ryszarda Dudkowskiego.

Poza sportową rywalizacją turniej był okazją do przywołania wielu wzruszających wspomnień. Sport był wielką pasją Ryszarda Dudkowskiego, którą skutecznie upowszechniał wśród młodych i starszych mieszkańców gminy Świdnica i regionu. Większość z uczestników turnieju właśnie pod Jego okiem stawiała pierwsze sportowe kroki.

Jednym z uczestników Memoriału był wieloletni przyjaciel Ryszarda Dudkowskiego, który na turniej przyjechał pojazdem, którego pierwszym właścicielem był właśnie Pan Dudkowski. Po odkupieniu od Niego Skody Fabii, auto stało się powodem wielu miłych spotkań, razem je pielęgnowali, wybierali się na wycieczki, majsterkowali. Dziś samochód wywołuje miłe wspomnienia i łzy wzruszenia.

Organizatorami wydarzenia był klub sportowy Płomień „Caro” Makowice, Sołectwo Makowice, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Turniej otwarty został przez sołtysa wsi Makowice Michała Studnickiego, zastępcę wójta gminy Świdnica Bartłomieja Strózika, dyrektora GOKSiR Krzysztofa Jasa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Leszek Noworól oraz Zuzanna Panek z Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

W trakcie trwania wydarzenia kilkuosobowa delegacja wybrała się na grób śp. Ryszarda Dudkowskiego, aby zapalić tam symboliczny znicz.

Wszystkim uczestnikom niezależnie od wyników serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za przybycie, bo w tym przypadku zdecydowanie ważniejsze niż wyniki było uczczenie pamięci o Ryszardzie Dudkowskim.

Do zobaczenia podczas kolejnego Memoriału już za rok.


 
NOWOROCZNY WIECZÓR SENIORÓW W LUTOMI GÓRNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 06. Luty 2023 12:25
Fot. zbiorowa: siedzący Seniorzy, za nimi stojąc włądze Gminy Świdnica, osoby zaproszone, organizatorzy. Z tyłu w tle po lewej choinka z fioletowo-zielonymi lampkami bez dodatkowych ozdób. Po prawej na ścienie dekoracja z balonów w kol. biało-niebiesko-żółtym.Centralnie z tyłu scena.W minioną sobotę, po dwuletniej przerwie - ponownie gościliśmy na tradycyjnym już Wieczorze Seniorów w Lutomi Górnej. 

Świetlica wypełniła się seniorami z Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, Lutomi Małej, Stachowic i Stachowiczek, a także zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się między innymi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, sekretarz gminy Świdnica Jadwiga Generowicz, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska, radni Rady Gminy Świdnica – Lucyna Mroczek oraz Andrzej Chmiel, radny Rady Powiatu Świdnickiego Ryszard Gawron oraz ks. Marek Wasztyl – proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Lutomi Dolnej.

Spotkanie rozpoczęły wokalne występy Rozśpiewanych Dzieciaków z Gminy Świdnica, które rozkołysały, wzruszyły i zachęciły do wspólnego śpiewania. Tuż po punkcie artystycznym przyszedł czas na pyszny poczęstunek, przygotowany przez gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi, a także mieszkańców sołectw organizujących spotkanie.

Po skosztowaniu wszystkich pyszności, z wspaniałymi nastrojami – prowadzący spotkanie zaprosili na scenę seniorów, którzy ukończyli 80 rok życia.

Cieszę, że po dwuletniej przerwie możemy znów się spotkać. Wszystkim Państwu, a w szczególności naszym drogim 80-latkom życzę przede wszystkim zdrowia oraz pięknej jesieni waszego życia. Wszystkiego co najlepsze!– składała życzenia wójt gminy Świnica Teresa Mazurek.

Seniorzy otrzymali słodkie upominki, nie zabrakło także toastu i wspólnego „Sto Lat”

Na zakończenie na scenie zaprezentował się także Zespół Śpiewaczy „Kądziołeczka” z Lutomi Dolnej, w wyjątkowym towarzystwie ks. Marka Wasztyla. Usłyszeliśmy między innymi chwytającą za serce „Kolędę Dla Nieobecnych”, ale także radosne, tradycyjne, polskie przyśpiewki.

Po oficjalnej części spotkania wszyscy zebrani wspólnie biesiadowali ciesząc się swoim towarzystwem i z niecierpliwością wyczekując kolejnej okazji do spędzenia czasu razem.


 
31.FINAŁ WOŚP NA HALI SPORTOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Wtorek, 24. Styczeń 2023 15:21
Baner 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyJuż z najbliższą niedzielę, 29 stycznia startuje 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gmina Świdnica włącza się w działania na rzecz WOŚP organizując gminny sztab we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Serdecznie zapraszamy na halę sportową w Witoszowie Dolnym, gdzie na gości wydarzenia czekać będzie moc atrakcji. Jednocześnie informujemy, że tego dnia wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku od placu zabaw przy świetlicy "Leśniczówka" w Witoszowie Dolnym w kierunku posesji nr 60 przy ulicy Spacerowej – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Wydarzenia towarzyszące 31.finałowi WOŚP na terenie gminy Świdnica

Zachęcamy również do licytacji gadżetów, voucherów i innych wspaniałości, przekazanych na tegoroczny finał WOŚP. Szczegóły znajdą Państwo na specjalnym profilu facebookowym https://www.facebook.com/WOŚPGminaŚwidnica.

Program 31. Finału WOŚP
 
OTWARTY TURNIEJ W PIŁKARZYKI O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA ZA NAMI! Drukuj Email
Piątek, 20. Styczeń 2023 00:00
Zwycięzka drużyna z wysoko uniesionym pucharem zawodów przy aplauzie władz gminy Świdnica oraz organizatorówDo udziału w turnieju zgłosiło się 13 dwuosobowych drużyn. Uczestnicy podzieleni zostali ma 3 grupy, w których rozegrali mecze „każdy z każdym”. Zdobywcy najlepszych wyników w poszczególnych grupach, stoczyli rozstrzygające mecze w finale.

 

Zebranych przywitali i Turniej rozpoczęli Krzysztof Jas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz sędziowie i jednocześnie pracownicy GOKSiR Jakub Curyl oraz Marzena Puć-Piotrowska. Nie zabrakło wielkich sportowych emocji, kibicowania, okrzyków radości, a całość przebiegła w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczyli zastępca wójta gminy Świdnica, Bartłomiej Strózik oraz radny Rady Gminy Świdnica Kazimierz Korta oraz Alicja Masłyk, zastępca dyrektora GOKSiR.

Na podium stanęły drużyny

 • Dream Team
 • Goździk Skład
 • D&D

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Organizatorem Turnieju była gmina Świdnica oraz Gminny  Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy Uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach wydarzenia. Podziękowania kierujemy także do Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Pszenno Aktywne Pszenno które zadbało o pyszny poczęstunek i napoje dla gości wydarzenia.


 
III MIEJSCE DLA GMINY ŚWIDNICA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ XXIII DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW Drukuj Email
Poniedziałek, 16. Styczeń 2023 00:00
Zdjęcie zbiorowe organizatorów wraz z przedstawicielami uczestników igrzysk14 stycznia podsumowano XXIII Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast. Rolę gospodarzy pełnili: wójt gminy Oława – Artur Piotrowski i prezes zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu- Leszek Noworól. Jest nam niezmiennie miło poinformować, że w klasyfikacji generalnej gmina Świdnica uplasowała się na III miejscu.

Na punktację Dolnośląskich Igrzysk w 2023 r. złożyły się punkty zdobyte przez reprezentacje gmin i powiatów, w zawodach strefowych i finałach dolnośląskich, w następujących dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, szachy indywidualne, szachy drużynowe „Złota Wieża”,  piłka halowa dzieci  do lat 13, wiosenne  biegi przełajowe, turnieje piłki nożnej dzieci „Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt i chłopców”, piłka halowa dziewcząt do lat 15, turnieje puchar lata, warcaby stupolowe, jesienne biegi przełajowe, piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn, piłka halowa chłopców do lat 14. Łącznie w minionym roku w impreach Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu uczestniczyło około 70 000 osób w 600 imprezach sportowych.

Zarząd Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu przyznał szczególne wyróżnienie pn. ”SERCE DLA SPORTU” dla 12 wytypowanych osób z terenu Dolnego Śląska, a także wyróżnienia za organizację XXIII Dolnośląskich Igrzysk LZS. W tym gronie znaleźli się Bartłomiej Strózik – zastępca wójta gminy Świdnica, Krzysztof Jas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, a także lokalni działacze sportowi: Tomasz Michalski, Ryszard Mydłowski, Katarzyna Kalita. Gratulujemy.


 
OGŁOSZENIE OTWARTEGO TURNIEJ W PIŁKARZYKI O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Wtorek, 10. Styczeń 2023 16:57
Plakat turnieju w piłkarzyki o puchar Wójta Gminy Świdnica - wycinek stołu do gry w piłkarzyki, na dole pas informacyjny na czrnym tle zielone liternictwoRegulamin "Otwartego Turnieju w Piłkarzyki o puchar Wójta Gminy Świdnica"

I. PRZEPISY OGÓLNE
1. Organizator: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy,
2. Termin: 20.01.2023 r., start godzina 18.00,
3. Miejsce turnieju: Świetlica wiejska w Pszennie, ul Wrocławska 1.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA
1. W turnieju może wziąć udział każdy, kto ukończył 14 rok życia,
2.  Drużyna musi składać się z 2 osób,
3. Jeden zawodnik może reprezentować tylko i wyłącznie jedną drużynę zgłoszoną do rozgrywek,
4. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność, a organizator nie pokrywa kosztów ubezpieczenia,
5. Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek wyrażają zgodę na zamieszczanie ich zdjęć oraz nazwisk na stronie organizatora,
6. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu i przepisów gry w piłkarzyki,
7. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 18 stycznia 2023 r., do godziny 12.00 telefonicznie pod nr tel.: 609 129 316 – Marzena Puć- Piotrowska, lub na adres mailowy: m.puc@goksir.swidnica.pl ,
8. Zgłoszenie powinno zawierać: - nazwa drużyny, imiona i nazwiska, datę urodzenia zawodników oraz ich numery kontaktowe,
9. Wszystkie kwestie sporne zaistniałe podczas turnieju rozstrzyga organizator,
10. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione lub pozostawione w miejscu rozgrywek.

III. ZASADY GRY
Plac gry ma najczęściej wymiary 70 cm x 105 cm. Piłkę kontroluje się za pomocą tak zwanych grilli, do których przymocowane są figurki zawodników (najczęściej w różnych kolorach dla różnych drużyn), które można ciągnąć bądź pchać lub obracać, co powoduje odpowiednio: przyciągnięcie figurek, odepchnięcie figurek i kopanie figurkami. Gra wykorzystuje zasadę zachowania pędu i kąta odbicia. Celem gry jest strzelenie przeciwnikowi jak największej liczby goli przy stracie jak najmniejszej ich liczby. Najpopularniejszy system ustawienia figurek to 1- 2-5-3. Ustawienie to dzieli boisko na trzy części: strefa obrony, strefa pomocy i strefa ataku. Strefa pomocy jest bardzo ważna. To właśnie w niej jest rozpoczynana gra (wrzucana piłeczka). Jest ona również najbardziej zagęszczoną strefą. Przejście tej strefy oznacza przejście z obrony do ataku lub odwrotnie. W strefie obrony trzeba zablokować strzał przeciwnika i wykopać piłkę do strefy ataku lub bezpośrednio oddać strzał na bramkę przeciwnika. W strefie ataku trzeba strzelić bramkę, a po ewentualnej stracie piłki starać się uniemożliwić przeciwnikowi wyjście z tej strefy.

IV. SYSTEM ROZGRYWEK
1. W zależności od liczby zgłoszonych drużyn, dokładny system rozgrywek ustalony zostanie po zakończeniu zgłoszeń.
2. Mecze będą punktowane na zasadzie:
- 3 punkty – zwycięstwo,
- 0 punktów – przegrana,

3. Turniej będzie rozgrywany na 2 stołach jednocześnie,

4. O kolejności miejsc decydują kolejno:
- liczba punktów,
- wynik bezpośredniego spotkania,
- większa ilość zdobytych bramek,
- korzystniejsza różnica bramek.

V. NAGRODY
 1.  Zwycięska drużyna otrzyma puchar Wójta Gminy Świdnica,
 2.  Nagrody drużynowe za I, II i III miejsce.

 
MIKOŁAJ Z BIBERACH W ZAWITAŁ DO LUBACHOWA Drukuj Email
Poniedziałek, 19. Grudzień 2022 00:00
Dzieci z Ukrainy podczas wizyty św. Mikołaja z darami z miasta BiberachObywatele Ukrainy przebywający na terenie gminy Świdnica, gościli w ostatnim czasie naszych niezawodnych przyjaciół z Biberach. Za pomocą specjalnego transportu przywieźli prezenty, wśród których znalazła się między innymi nowoczesna lodówka, która trafiła do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie.

Nasi goście nie zapomnieli także o tych najmłodszych, przebywających w Schronisku i w towarzystwie tamtejszych strażaków oraz samego Świętego Mikołaja podarowali prezenty, słodkości, a także moc uśmiechu i miłych słów.

Sala konferencyjna Schroniska tego dnia była wypełniona świąteczną atmosferą, ale także pysznościami przygotowanymi przez obywatelki Ukrainy.

Przyjaciołom z Biberach serdecznie dziękujemy!

 
PODSUMOWANIE 7. RST PÓŁMARATONU ŚWIDNICKIEGO - CD. Drukuj Email
Środa, 30. Listopad 2022 00:00
Fotografia zbiorowa nagrodzonych osób oraz organizatorówKiedy emocje po największej sportowej imprezie w regionie – tegorocznym RST Półmaratonie Świdnickim – już opadły, przyszedł czas na podsumowania i podziękowania dla organizatorów, sponsorów, przyjaciół, a przede wszystkim niezastąpionych kibiców.

28 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy odbyło się wyjątkowe spotkanie. Zebranym gościom premierowo zaprezentowano film podsumowujący Półmaraton, który stworzony został dzięki plikom wideo przesyłanym od uczestników i widzów biegu.

Jak co roku nie zabrakło także nagród finansowych oraz medali.

Szczególnie gratulujemy nagrodzonym z gminy Świdnica, a były to grupy kibiców:
I miejsce: G4, TEAM MUSIAŁ
Nagroda: 700 zł

II miejsce: G2, MAKOWY ROWEROWY SZLAK
Nagroda: 500 zł

III miejsce: G1, SŁONECZNIKOWA OPOCZKA
Nagroda: 300 zł

IV miejsce: G3, SOŁECTWO BOJANICE
Wyróżnienie: 200 zł

V miejsce: G5, KOKSOWNIA BYSTRZYCA GÓRNA
Wyróżnienie: 200 zł

Wszystkim Państwu serdecznie gratulujemy, licząc, że spotkamy się przy kolejnych edycjach wydarzenia.

 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA "NAJŁADNIEJSZE ŚWIĄTECZNIE PRZYSTROJENIE SOŁECTWA" Drukuj Email
Piątek, 25. Listopad 2022 12:41
baner-konkursuGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gmina Świdnica ogłaszają konkurs bożonarodzeniowy „Najładniejsze świąteczne przystrojenie sołectwa”.

Tematem konkursu jest świąteczne przystrojenie sołectwa nawiązujące do tradycji świąt Bożego Narodzenia. Konkurs adresowany jest do sołectw z terenu Gminy Świdnica.

W Konkursie mogą wziąć udział sołectwa, które wypełnią kartę zgłoszenia i dostarczą ją do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, ul. B. Głowackiego 4 lub na adres e-mail: jsarah@goksir.swidnica.pl, do dnia 13 grudnia 2022 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 22.12.2022 r., do godz. 12:00.

Załączniki do pobrania:

Plakat konkusu - ciemne tło z motywem gwiazdek i śniegu, z lewej strony grafika domki, auta i drzewka na tle choinki, na jej szczycie żółta gwiazda. Po prawej treść informacji. W lewym górnym rogu żółty sierp Księżyca. W prawym górnym rogu logo GOKSiR i herb Gminy Świdnica
 
AUTORSKIE SPOTKANIE Z JOANNĄ CHWISTEK NA ŚWIETLICY W PSZENNIE Drukuj Email
Czwartek, 17. Listopad 2022 11:38
PLAKAT SPOTKANIA AUTORSKIEGO Z JOANNĄ CHWISTEKDyrektor Biblioteki Publicznej gminy Świdnica zaprasza na wyjątkowe spotkanie z pisarką Joanną Chwistek, autorką książek obyczajowych i romansów, które odbędzie się w poniedziałek 21 listopada o godz. 17:00 w świetlicy w Pszennie. Wstęp wolny!

Fenomenalna, zaskakująca, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Książka, która czyta się sama.

Joanna Chwistek to mój fenomen! Gdybym nie wiedziała, że to polska autorka, to pomyślałabym, że to zagraniczna pisarka bestsellerów New York Timesa. Pisze stylem, który uwielbiam. Wszystko tej autorki biorę w ciemno. A co do historii Danielle i Aleksandra, to bardzo polecam. Cudowna tak, jak pozostałe jej książki. Tutaj nie ma czasu na nudę.

Czytelniczka: Dominique, źródło: lubimyczytac.pl
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 64