Start Sport, LZS
INFORMACJE ZE ŚWIATA SPORTU
„OD AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DO SPORTU I ZDROWIA” - BIEGI PRZEŁAJOWE W KRZYŻOWEJ PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 3 Październik 2022
Puchary dla zawodników29 września br. na terenie Fundacji Krzyżowa odbyła się impreza pn. IX Międzypokoleniowy Przełajowy Bieg Pojednania. Tegorocznym biegom przyświecało motto: „OD AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DO SPORTU I ZDROWIA”.  Współorganizatorami imprezy byli m.in.: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Gminny Zespół Oświaty w Świdnicy. Biegi ukończyło we wszystkich kategoriach łącznie 610 zawodniczek i zawodników w różnych przedziałach wiekowych. W ogólnej punktacji gmina Świdnica uplasowała się na podium zawodów za gminą Lwówek Śląski i gminą Oława. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się w Komunikacie końcowym zawodów (DOC 937kB)

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. 
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY TRENING SIATKÓWKI PDF Drukuj Email
Piątek, 30 Wrzesień 2022
Plakat - w górnej części informacja o treningu, w dolnej zdjęcie z meczu siatkówki dziewcząt. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz MKS Polonia Świdnica - Młodzieżowy Klub Siatkówki zaprasza na bezpłatny trening siatkówki dla dziewcząt promujący zajęcia dla dzieci z klas 0-6.

Trening odbędzie się we wtorek 11 października w godz. 17.00 - 19.00 na hali sportowej w Witoszowie Dolnym.
 
SPORTOWE SUKCESY UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODST. W WITOSZOWIE DLN I JEJ ABSOLWENTÓW PDF Drukuj Email
Środa, 28 Wrzesień 2022
Zawodniczki na podiumW sobotnich zmaganiach biegaczy, w ramach Strefowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, znakomitą skutecznością wykazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym i jej absolwenci. 
 • Aleksandra Szpytma - I miejsce w biegu na dystansie 600m dziewcząt
 • Karol Panek - II miejsce w biegu na dystansie 600m chłopców
 • Julia Rychel - III miejsce w biegu na dystansie 600m dziewcząt
 • Wiktoria Molińska - III miejsce w biegu na dystansie 800m dziewcząt
 • Martyna Budzyń - II miejsce w biegu głównym kobiet na dystansie 2150m
 • Wiktor Terka - III miejsce w biegu głównym mężczyzn na tym samym dyst.

Następna konfrontacja biegaczy już w czwartek (29.09.) w Krzyżowej, podczas Finału Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych.


 
FOTORELACJA Z II WIECZORNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA PDF Drukuj Email
Sobota, 24 Wrzesień 2022
W piątek 23 września o godzinie 17:00 na kompleksie boisk Orlik w Lutomi Dolnej miał miejsce II WIECZORNY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA.

Udział w rozgrywkach wzięło dużo młodych adeptów piłki nożnej z terenu gminy Świdnica, jak i gmin sąsiednich, którzy być może w przyszłości będą piłkarzami czołowych drużyn europejskich. Dla każdej drużyny wójt gminy Świdnica ufundowała puchary, a każdy piłkarz otrzymał pamiątkowy medal. O ciepły posiłek dla sportowców zadbało sołectwo Lutomia Dolna. Nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju ufundował radny Rady Gminy Świdnica - Andrzej Chmiel.


 
II WIECZORNY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA PDF Drukuj Email
Czwartek, 22 Wrzesień 2022
Plakat turnieju - ciemne tlo, po prawej stronie piłka nożna, typografia w kol. pomarańczowym. Pod piłką logotypy organizatorówKolejne, sportowe emocje czekają miłośników piłki nożnej na kompleksie boisk Orlik w Lutomi Górnej. Tym razem w piątek 23 września o godzinie 17:00 zapraszamy na II WIECZORNY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA

Zapowiada się ciekawa sportowa rywalizacja. Podczas rozgrywek będziemy przyglądać się młodym adeptom piłki nożnej, którzy być może w przyszłości będą piłkarzami czołowych drużyn europejskich. Dla każdej drużyny wójt gminy Świdnica ufundowała puchary, a każdy piłkarz otrzyma pamiątkowy medal. O ciepły posiłek dla sportowców zadba sołectwo Lutomia Dolna. Nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju ufundował radny Rady Gminy Świdnica - Andrzej Chmiel. Obecnością zaszczycą nas również drużyny sąsiednich gmin.

Regulamin turnieju dostępny jest na https://tiny.pl/wtrhc
 
I MEMORIAŁ IM. RYSZARDA DUDKOWSKIEGO ZA NAMI PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Wrzesień 2022
Młodzi zawodnicy w zielonych i czerwonych koszulkach podczas meczu, w tle bramka17 września w Burkatowie odbył się pierwszy memoriał śp. Ryszarda Dudkowskiego. Był to wieloletni prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, wiceprezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu oraz do 2020 roku wiceprezes GLKS Świdnica. Sport był jego wielką pasją, którą skutecznie zarażał zarówno młodych jak i starszych mieszkańców gminy Świdnica i nie tylko.

By uczcić pamięć o nim, nie można było wyobrazić sobie lepszej formy, niż turniej piłki nożnej.
Oficjalnego otwarcia turnieju jak i wręczenia pucharów, medali i dyplomów, dokonał zastępca wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik, w towarzystwie dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i rekreacji Krzysztofa Jasa, a także radnego Rady Gminy Świdnica Bronisława Dratwy.
Turniej został podzielony na dwie części.

Sekcja trampkarzy (2008 i młodsi) w trybie "każdy z każdym".

WYNIKI:
 1. MKS Pogoń Pieszyce 12 punktów, 23:1
 2. Gryf Burkatów 7 punktów, 9:10
 3. MKS Polonia-Stal Świdnica 6 punkty, 9:10
 4. LKS Herkules Bojanice Bojanice 4 punktów, 7:7
 5. Polonia Stal Świdnica II 0 punktów, 2:21

W turnieju żaków (2014 i młodsi) udział wzięło sześć drużyn.

WYNIKI
 1. LKS Cukrownik Pszenno
 2. ŻAP Świdnica
 3. Polonia Stal Świdnica
 4. LZS Herkules Bojanice
 5. Gryf Burkatów
 6. Pogoń Pieszyce
Serdecznie podziękowania należą się sędziom, opiekunom zaproszonych drużyn, uczestnikom oraz organizatorom sportowego spotkania, którego poprowadzeniem zajął się Leszek Noworól z Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Pomysłodawcą memoriału był Krzysztof Faryński, prezes klubu Gryf Burkatów.
Niekryjący zadowolenia fani sportu - jak sami twierdzą - z niecierpliwością czekają na kolejną edycje tego pięknego, sportowego wydarzenia. My również już nie możemy się doczekać
Do zobaczenia podczas kolejnego turnieju!

 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIDNICKIEGO TURNIEJ MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Wrzesień 2022
foto: mecz piłki siatkowej na hali sportowej w Witoszowie DolnymMiniony weekend, 10-11 września, w całej Polsce był świętem siatkówki. Nie tylko nasza męska drużyna narodowa rozgrywała mecze finałowe Mistrzostw Świata, ale w wielu miastach Polski obywały się turnieje młodzieżowej siatkówki we wszystkich kategoriach wiekowych. Siatkarskie emocje nie ominęły również gminy Świdnicy, gdzie na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się I OGÓLNOPOLSKI ŚWIDNICKI TURNIEJ MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ POD PATRONATEM WÓJT GMINY ŚWIDNICA - TERESY MAZUREK.

Przez dwa dni na dwóch halach (ZSE przy ul. Pionierów 10 i GOKSiR w Witoszowie Dolnym) młode adeptki piłki siatkowej MKS Polonia Świdnica - Młodzieżowy Klub Siatkówki z roczników 2008-2010 toczyły zacięte boje o Puchar „Młodzieżowej Polonii". W turnieju udział wzięło osiem drużyn z różnych zakątków Polski. Bardzo wysoki i wyrównany poziom gry sprawiał, że licznie zgromadzeni kibice z wypiekami na twarzy dopingowali wszystkie drużyny.

Gospodarze turnieju – kobiecy zespół MKS Polonia Świdnica nie dał szans na zwycięstwo żadnej z przyjezdnych drużyn, wygrywając wszystkie swoje mecze 2:0.

Piękna gra turniejowa podopiecznych trenera Michał Tomiałowicza napawa pozytywnie do startującego już za tydzień sezonu ligowego. Podziękowania należą się dla wszystkich drużyn, za wspaniałą sportową rywalizację w duchu „fair play", której pięknym podsumowaniem była odtańczona przez wszystkie zawodniczki na zakończenie turnieju popularna „belgijka". Wielkie brawa dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim dopingiem obdarowali dosłownie każdy zespół – atmosfera była prawie jak w niedzielny wieczór w katowickim Spodku.

A oto ostateczne wyniki:

1. MKS Polonia Świdnica - MVP drużyny: Inez Chmielewska

2. ECO UNI Opole - MVP drużyny: Anna Dolińska (Akademia ECO UNI OPOLE)

3. UKS SETBOL Oświęcim - MVP drużyny: Nikola Wasztyl (SETBOL OŚWIĘCIM)

4. KPS Chełmiec Wałbrzych - MVP drużyny: Maria Chuchro (KPS Chełmiec Wałbrzych)

5. UKPS Lubin - MVP drużyny: Paulina Barcikowska (UKPS Lubin)

6. Volley 34 Łódź - MVP drużyny: Roksana Hankiewicz (UKS Volley 34 Łódź)

7. NTSK Nysa - MVP drużyny: Milena Lipek vel Wronka (NTSK PANS Komunalnik Nysa)

8. UKS SG Kożuchów - MVP drużyny: Joanna Kostrzewa (UKS SG Kożuchów) 
III ŚWIDNICKI FESTIWAL SZACHOWYW BURKATOWIE PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2022
Zbliżenie trzech drewnianych figur szachowych na szachownicyPo wielkim sukcesie jakim był II Świdnicki Festiwal Szachowy, zapraszamy na jego kolejną edycję w dniach 5-6 listopada 2022 r. do Burkatowa.

Turniej zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:

 • Open A - turniej na I kat. oraz K
 • Open B - turniej na II kat.
 • Open C - turniej dla kobiet na III oraz II kat.
 • Open D - turniej na III kat.
 • Open E - turniej na V oraz IV kat. (turniej sobotni)
 • Open F - turniej na V oraz IV kat. (turniej niedzielny)
Wszystkie szczegółowe informacje: miejsce rozgrywania Festiwalu, grupy turniejowe, nagrody, itp. najdują się na www.kszmikama.pl/3_festiwal.pdf
Zapraszamy serdecznie. 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 32