Start Sport, LZS
INFORMACJE ZE ŚWIATA SPORTU
BIEG TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - ŚWIDNICA 2023 PDF Drukuj Email
Wtorek, 28 Luty 2023
Plakat wydarzeniaPo raz XI odbędzie się doroczna edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę 5 marca o godz. 12.00 pobiegniemy wokół Zalewu Witoszówka na symbolicznym dystansie 1963 metry

SCENARIUSZ IMPREZY:

 1. CEL: Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko spełnić oczekiwania sportowe biegaczy, ale przede wszystkim przekazać treść historyczną oraz popularyzować wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych
 2. ORGANIZATOR: FUNDACJA ‚WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA, ŚWIDNICKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
 3. PARTNERZY: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Urząd Gminy Świdnica, Komenda Hufca ZHP Świdnica Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy,  Nadleśnictwo Świdnica, Związki Kombatanckie i Żołnierskie, firma UNITRON. Koordynatorem projektu jest Tadeusz Grabowski (tel: 601 996 788)
 4. PATRONAT HONOROWY: JE Biskup Świdnicki Marek Mendyk
 5. TERMIN I MIEJSCE – 5.03.2023 r, godz. 12.00, Bosmanat ŚOSIR, ul. Polna Droga
 6. DYSTANS: 1.963 metry
 7. ZGŁOSZENIA (ZAPISY) – w dniu zawodów od godz. 10.00 do 11.30          

Dla pierwszych 250 uczestników przy zapisach pakiet startowy: koszulka, medal.

UCZESTNICTWO – Prawo startu mają wszyscy posiadający aktualne badania lekarskie lub po podpisaniu oświadczenia o starcie na własną odpowiedzialność.
 
PROGRAM MINUTOWY:

5.03.2023 (niedziela)
 • 10.00-11.30 – zapisy do biegu (Bosmanat ŚOSIR, ul. Polna Droga))
 • 11.00-11.50 – Wstępy artystyczne młodzieży z MDK
 • 12.00 – odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu, ciepły posiłek i herbata dla uczestników
 • ok. 13.00 – zakończenie imprezy
Wydarzenia towarzyszące:

10.03.2023, godz. 10.00
– XV Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej (sala teatralna ŚOK, Rynek 43)


Plakat wydarzenia

 
II MEMORIAŁ RYSZARDA DUDKOWSKIEGO W MAKOWICACH PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Luty 2023
Grafika czarnobiała: Ryszard Dudkowski mówiący do mikrofonu, w tle baner zawodów sportowychWieloletni prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, wiceprezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu oraz do 2020 roku wiceprezesem GLKS Świdnica, a także - być może przede wszystkim - niezwykle lubiany i zarażający pozytywną, sportową energią. Mowa oczywiście o śp. Ryszardzie Dudkowskim, którego II Memoriał odbył się 25 lutego w Makowicach. Był to Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział wzięli byli wychowankowie, przyjaciele, współpracownicy Ryszarda Dudkowskiego.

Poza sportową rywalizacją turniej był okazją do przywołania wielu wzruszających wspomnień. Sport był wielką pasją Ryszarda Dudkowskiego, którą skutecznie upowszechniał wśród młodych i starszych mieszkańców gminy Świdnica i regionu. Większość z uczestników turnieju właśnie pod Jego okiem stawiała pierwsze sportowe kroki.

Jednym z uczestników Memoriału był wieloletni przyjaciel Ryszarda Dudkowskiego, który na turniej przyjechał pojazdem, którego pierwszym właścicielem był właśnie Pan Dudkowski. Po odkupieniu od Niego Skody Fabii, auto stało się powodem wielu miłych spotkań, razem je pielęgnowali, wybierali się na wycieczki, majsterkowali. Dziś samochód wywołuje miłe wspomnienia i łzy wzruszenia.

Organizatorami wydarzenia był klub sportowy Płomień „Caro” Makowice, Sołectwo Makowice, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Turniej otwarty został przez sołtysa wsi Makowice Michała Studnickiego, zastępcę wójta gminy Świdnica Bartłomieja Strózika, dyrektora GOKSiR Krzysztofa Jasa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Leszek Noworól oraz Zuzanna Panek z Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

W trakcie trwania wydarzenia kilkuosobowa delegacja wybrała się na grób śp. Ryszarda Dudkowskiego, aby zapalić tam symboliczny znicz.

Wszystkim uczestnikom niezależnie od wyników serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za przybycie, bo w tym przypadku zdecydowanie ważniejsze niż wyniki było uczczenie pamięci o Ryszardzie Dudkowskim.

Do zobaczenia podczas kolejnego Memoriału już za rok.


 
OTWARTY TURNIEJ W PIŁKARZYKI O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA ZA NAMI! PDF Drukuj Email
Piątek, 20 Styczeń 2023
Zwycięzka drużyna z wysoko uniesionym pucharem zawodów przy aplauzie władz gminy Świdnica oraz organizatorówDo udziału w turnieju zgłosiło się 13 dwuosobowych drużyn. Uczestnicy podzieleni zostali ma 3 grupy, w których rozegrali mecze „każdy z każdym”. Zdobywcy najlepszych wyników w poszczególnych grupach, stoczyli rozstrzygające mecze w finale.

 

Zebranych przywitali i Turniej rozpoczęli Krzysztof Jas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz sędziowie i jednocześnie pracownicy GOKSiR Jakub Curyl oraz Marzena Puć-Piotrowska. Nie zabrakło wielkich sportowych emocji, kibicowania, okrzyków radości, a całość przebiegła w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczyli zastępca wójta gminy Świdnica, Bartłomiej Strózik oraz radny Rady Gminy Świdnica Kazimierz Korta oraz Alicja Masłyk, zastępca dyrektora GOKSiR.

Na podium stanęły drużyny

 • Dream Team
 • Goździk Skład
 • D&D

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Organizatorem Turnieju była gmina Świdnica oraz Gminny  Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy Uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach wydarzenia. Podziękowania kierujemy także do Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Pszenno Aktywne Pszenno które zadbało o pyszny poczęstunek i napoje dla gości wydarzenia.


 
III MIEJSCE DLA GMINY ŚWIDNICA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ XXIII DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Styczeń 2023
Zdjęcie zbiorowe organizatorów wraz z przedstawicielami uczestników igrzysk14 stycznia podsumowano XXIII Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast. Rolę gospodarzy pełnili: wójt gminy Oława – Artur Piotrowski i prezes zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu- Leszek Noworól. Jest nam niezmiennie miło poinformować, że w klasyfikacji generalnej gmina Świdnica uplasowała się na III miejscu.

Na punktację Dolnośląskich Igrzysk w 2023 r. złożyły się punkty zdobyte przez reprezentacje gmin i powiatów, w zawodach strefowych i finałach dolnośląskich, w następujących dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, szachy indywidualne, szachy drużynowe „Złota Wieża”,  piłka halowa dzieci  do lat 13, wiosenne  biegi przełajowe, turnieje piłki nożnej dzieci „Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt i chłopców”, piłka halowa dziewcząt do lat 15, turnieje puchar lata, warcaby stupolowe, jesienne biegi przełajowe, piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn, piłka halowa chłopców do lat 14. Łącznie w minionym roku w impreach Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu uczestniczyło około 70 000 osób w 600 imprezach sportowych.

Zarząd Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu przyznał szczególne wyróżnienie pn. ”SERCE DLA SPORTU” dla 12 wytypowanych osób z terenu Dolnego Śląska, a także wyróżnienia za organizację XXIII Dolnośląskich Igrzysk LZS. W tym gronie znaleźli się Bartłomiej Strózik – zastępca wójta gminy Świdnica, Krzysztof Jas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, a także lokalni działacze sportowi: Tomasz Michalski, Ryszard Mydłowski, Katarzyna Kalita. Gratulujemy.


 
OGŁOSZENIE OTWARTEGO TURNIEJ W PIŁKARZYKI O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDNICA PDF Drukuj Email
Wtorek, 10 Styczeń 2023
Plakat turnieju w piłkarzyki o puchar Wójta Gminy Świdnica - wycinek stołu do gry w piłkarzyki, na dole pas informacyjny na czrnym tle zielone liternictwoRegulamin "Otwartego Turnieju w Piłkarzyki o puchar Wójta Gminy Świdnica"

I. PRZEPISY OGÓLNE
1. Organizator: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy,
2. Termin: 20.01.2023 r., start godzina 18.00,
3. Miejsce turnieju: Świetlica wiejska w Pszennie, ul Wrocławska 1.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA
1. W turnieju może wziąć udział każdy, kto ukończył 14 rok życia,
2.  Drużyna musi składać się z 2 osób,
3. Jeden zawodnik może reprezentować tylko i wyłącznie jedną drużynę zgłoszoną do rozgrywek,
4. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność, a organizator nie pokrywa kosztów ubezpieczenia,
5. Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek wyrażają zgodę na zamieszczanie ich zdjęć oraz nazwisk na stronie organizatora,
6. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu i przepisów gry w piłkarzyki,
7. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 18 stycznia 2023 r., do godziny 12.00 telefonicznie pod nr tel.: 609 129 316 – Marzena Puć- Piotrowska, lub na adres mailowy: m.puc@goksir.swidnica.pl ,
8. Zgłoszenie powinno zawierać: - nazwa drużyny, imiona i nazwiska, datę urodzenia zawodników oraz ich numery kontaktowe,
9. Wszystkie kwestie sporne zaistniałe podczas turnieju rozstrzyga organizator,
10. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione lub pozostawione w miejscu rozgrywek.

III. ZASADY GRY
Plac gry ma najczęściej wymiary 70 cm x 105 cm. Piłkę kontroluje się za pomocą tak zwanych grilli, do których przymocowane są figurki zawodników (najczęściej w różnych kolorach dla różnych drużyn), które można ciągnąć bądź pchać lub obracać, co powoduje odpowiednio: przyciągnięcie figurek, odepchnięcie figurek i kopanie figurkami. Gra wykorzystuje zasadę zachowania pędu i kąta odbicia. Celem gry jest strzelenie przeciwnikowi jak największej liczby goli przy stracie jak najmniejszej ich liczby. Najpopularniejszy system ustawienia figurek to 1- 2-5-3. Ustawienie to dzieli boisko na trzy części: strefa obrony, strefa pomocy i strefa ataku. Strefa pomocy jest bardzo ważna. To właśnie w niej jest rozpoczynana gra (wrzucana piłeczka). Jest ona również najbardziej zagęszczoną strefą. Przejście tej strefy oznacza przejście z obrony do ataku lub odwrotnie. W strefie obrony trzeba zablokować strzał przeciwnika i wykopać piłkę do strefy ataku lub bezpośrednio oddać strzał na bramkę przeciwnika. W strefie ataku trzeba strzelić bramkę, a po ewentualnej stracie piłki starać się uniemożliwić przeciwnikowi wyjście z tej strefy.

IV. SYSTEM ROZGRYWEK
1. W zależności od liczby zgłoszonych drużyn, dokładny system rozgrywek ustalony zostanie po zakończeniu zgłoszeń.
2. Mecze będą punktowane na zasadzie:
- 3 punkty – zwycięstwo,
- 0 punktów – przegrana,

3. Turniej będzie rozgrywany na 2 stołach jednocześnie,

4. O kolejności miejsc decydują kolejno:
- liczba punktów,
- wynik bezpośredniego spotkania,
- większa ilość zdobytych bramek,
- korzystniejsza różnica bramek.

V. NAGRODY
 1.  Zwycięska drużyna otrzyma puchar Wójta Gminy Świdnica,
 2.  Nagrody drużynowe za I, II i III miejsce.

 
PODSUMOWANIE 7. RST PÓŁMARATONU ŚWIDNICKIEGO - CD. PDF Drukuj Email
Środa, 30 Listopad 2022
Fotografia zbiorowa nagrodzonych osób oraz organizatorówKiedy emocje po największej sportowej imprezie w regionie – tegorocznym RST Półmaratonie Świdnickim – już opadły, przyszedł czas na podsumowania i podziękowania dla organizatorów, sponsorów, przyjaciół, a przede wszystkim niezastąpionych kibiców.

28 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy odbyło się wyjątkowe spotkanie. Zebranym gościom premierowo zaprezentowano film podsumowujący Półmaraton, który stworzony został dzięki plikom wideo przesyłanym od uczestników i widzów biegu.

Jak co roku nie zabrakło także nagród finansowych oraz medali.

Szczególnie gratulujemy nagrodzonym z gminy Świdnica, a były to grupy kibiców:
I miejsce: G4, TEAM MUSIAŁ
Nagroda: 700 zł

II miejsce: G2, MAKOWY ROWEROWY SZLAK
Nagroda: 500 zł

III miejsce: G1, SŁONECZNIKOWA OPOCZKA
Nagroda: 300 zł

IV miejsce: G3, SOŁECTWO BOJANICE
Wyróżnienie: 200 zł

V miejsce: G5, KOKSOWNIA BYSTRZYCA GÓRNA
Wyróżnienie: 200 zł

Wszystkim Państwu serdecznie gratulujemy, licząc, że spotkamy się przy kolejnych edycjach wydarzenia.

 
„OD AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DO SPORTU I ZDROWIA” - BIEGI PRZEŁAJOWE W KRZYŻOWEJ PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 3 Październik 2022
Puchary dla zawodników29 września br. na terenie Fundacji Krzyżowa odbyła się impreza pn. IX Międzypokoleniowy Przełajowy Bieg Pojednania. Tegorocznym biegom przyświecało motto: „OD AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DO SPORTU I ZDROWIA”.  Współorganizatorami imprezy byli m.in.: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Gminny Zespół Oświaty w Świdnicy. Biegi ukończyło we wszystkich kategoriach łącznie 610 zawodniczek i zawodników w różnych przedziałach wiekowych. W ogólnej punktacji gmina Świdnica uplasowała się na podium zawodów za gminą Lwówek Śląski i gminą Oława. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się w Komunikacie końcowym zawodów (DOC 937kB)

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. 
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY TRENING SIATKÓWKI PDF Drukuj Email
Piątek, 30 Wrzesień 2022
Plakat - w górnej części informacja o treningu, w dolnej zdjęcie z meczu siatkówki dziewcząt. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz MKS Polonia Świdnica - Młodzieżowy Klub Siatkówki zaprasza na bezpłatny trening siatkówki dla dziewcząt promujący zajęcia dla dzieci z klas 0-6.

Trening odbędzie się we wtorek 11 października w godz. 17.00 - 19.00 na hali sportowej w Witoszowie Dolnym.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 32