Start Artyści
Artyści
Roman Mika – Prezes Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi PDF Drukuj Email

Oda do Lutomi


Gdzie z ładnych wzgórz lesistych,

Pod błękitem niebios czystych,

Bystre wody toczy Miła,

Tam się wioska rozgościła.

Piękna i zasobna,

Wieś wesoła, wieś pogodna,

Drugiej takiej nie zna ziemia,

To Lutomia, to Lutomia.

Czytaj dalej…
 
Franciszek Jowik – malarstwo artystyczne PDF Drukuj Email
Franciszek JowikUrodzony w Szczawnie Zdroju w województwie dolnośląskim. Do 2009 roku mieszkaniec Wałbrzycha, a obecnie mieszkaniec Pszenna koło Świdnicy. Absolwent IV LO w Wałbrzychu oraz PSE. Służbę wojskową odbył w elitarnej jednostce Niebieskich Beretów w Gdańsku. Czynnie i zawodowo uprawiający sport – kolarstwo szosowe. Malarstwo traktuje, jako życiową pasję – to, według niego, postrzeganie świata przez pryzmat surrealistycznych, impresjonistycznych i abstrakcyjnych doznań.

Uprawiane przez artystę techniki: w latach 80-90 rzeźba w drewnie – wszystkie prace poza granicami kraju (Niemcy, Austria), oraz malarstwo olejne – w technice własnej, o tematyce marynistycznej, sceny rodzajowe, portret.
Wykonuje prace na zamówienie, odbiorców indywidualnych jak i firm.
Kontakt:
Poczta e-mail:   franekjowik@wp.pl

Czytaj dalej…
 
Józefa Przeniosło - poetka PDF Drukuj Email
Józefa PrzeniosłoJózefa Przeniosło mieszkanka Bystrzycy Górnej, szczęśliwa matka dwojga dzieci oraz bardzo szczęśliwa babcia czworga wnucząt społecznik i bardzo dobry człowiek. Mówi o sobie, że zawsze coś jej w duszy grało. Od kiedy pamięta zawsze lubiła bardzo śpiewać, a słowa tych piosenek – wierszy same wydobywały się jej z ust.
Pierwszy wiersz, który został zapisany, to wiersz poświęcony  rodzicom z okazji  ich złotych godów, wtedy to właśnie postanowiła zapisywać swoje wiersze po to, jak mówi aby zatrzymać chwilę,uwięzić ją w zapisanym słowie. Pisze o wszystkim, najczęściej o codzienności, przyjaźni, miłości o ludziach i sprawach, które ją poruszają ,denerwują, wzruszają. Do niedawna pisała tylko do szuflady, dopiero podczas wywiadu jaki przeprowadziła z nią młodzież realizująca projekt „Cudze chwalicie – swego nie znacie” Kultura Bliska współfinansowany przez Fundację Wspomagania Wsi przyznała się do swej twórczości.
Gratulujemy pasji i życzymy wiele sukcesów w życiu prywatnym oraz twórczym.
Czytaj dalej…
 
Barbara Kaczmarek - pisarka PDF Drukuj Email

Barbara KaczmarekSłowo od Autorki:

"Urodziłam się w Świdnicy 19.06.1976r. Jestem wesołą i szczęśliwą kobietą, mamą cudownych dziewczynek. Uwielbiam malować, fotografować i pracę z ludźmi. Nadal szukam swojej pasji. Bo człowiek całe życie się uczy SIEBIE. A nie zawsze daje nam los łatwe role. Moje wiersze są takim małym krokiem, a ślady jakie zostawił są na kartce w tym właśnie tomiku.

Tomik ten powstał z wierszy wybranych z kilku ostatnich lat. Pisząc je tęskniłam, marzyłam i kochałam. Codziennie uśmiechając się do ludzi chcę aby ten MAŁY gest pozostał w ich pamięci. Tak szybko pędzimy przez życie nie dostrzegając małych rzeczy. Spisując swoje emocje na kartce chcę zatrzymać te wspomnienia. Może kiedyś mój wierszyk TOBIE przypomni o czymś miłym."

Czytaj dalej…
 
Rafał Łysionek - artysta malarz PDF Drukuj Email

autoportretRafhael - Łysionek Rafał ur. 1979 r. w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

www.rafhael.eu


Najchętniej uprawiane techniki:

- malarstwo olejne, temperowe (ikony), akwarelowe, oraz pastelowe
- grafika (linoryt, pleksoryt)
- rysunek
- grafika cyfrowa (Corell, Photoshop, Gimp, Inkscape)

1994 - 1999
Zdobnik ceramiki - ceramika dekoracyjno-rękodzielnicza (Technikum Ceramiczne ZSC w Szczawnie Zdroju).
Czytaj dalej…