Start Aktualności Wydarzenia "TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO" W MARCINOWICACH
"TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO" W MARCINOWICACH Drukuj Email
Wtorek, 7 Kwiecień 2009
W niedzielę, 5 kwietnia o godzinie 14.00 na Hali Sportowej w Marcinowicach już po raz piąty odbyły się prezentacje konkursowe stołów wielkanocnych pod nazwą "Tradycje Stołu Wielkanocnego".
Jak co roku szczególny klimat tego spotkania przyciąga ogromną ilość reprezentacji gmin i powiatów: świdnickiego, wrocławskiego a także dzierżoniowskiego - dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ślężańskich. Po raz trzeci zaproszono także do udziału cudzoziemców mieszkających na terenie naszego powiatu. W związku z tym, że nie we wszystkich krajach świętuje się Wielkanoc, stół gości zagranicznych nosi nazwę "Spring Around the World" (Światowa Wiosna). Na tym stole prezentowane są tradycyjne potrawy z wielu odległych i egzotycznych krajów świata.

Prezentacja przeplatane były występami zespołów artystycznych, prezentacją produktu lokalnego a zakończone degustacją niemalże wszystkich potraw. Największą wartością tej imprezy jest to, że wystawia tradycyjne potrawy wiele pokoleń: dzieci z przedszkola, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, obok nich rodzice a także dziadkowie; rady sołeckie, koła gospodyń, zespoły folklorystyczne a również ci, których życie z różnych stron świata przywiodło w nasze strony.
Głównym organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach. Patronat honorowy nad uroczystością objął Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Zawadzki.

Gminę Świdnica na V już wielkanocnych prezentacjach konkursowych w Marcinowicach reprezentowały sołectwa ze: Stachowic, Bojanic, Grodziszcza, Pogorzały i Witoszowa.
 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: