Start Sport, LZS PIŁKARSKI DZIEŃ DZIECKA W LUTOMI
PIŁKARSKI DZIEŃ DZIECKA W LUTOMI PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 3 Czerwiec 2019
foto: Turniej piłkarski - Orlik Lutomia Górna1 czerwca 2019 r. na kompleksie sportowym boisk Orlik w Lutomi Górnej odbył się turniej piłkarski o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Sportowa inicjatywa to część Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, organizowanego corocznie przez sołectwo Lutomia oraz lokalne stowarzyszenia.

W sportowych rozgrywkach uczestniczyły cztery drużyny z trzech różnych gmin sąsiadujących (ULKS Lutomia, Herkules Bojanice z Gminy Świdnica, LKS Sudety Kątki z Gminy Marcinowice, oraz LKS Dąb Mościsko z Gminy Dzierżoniów.)

Organizatorem Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy,  przy współpracy z lokalnymi animatorami sportu, oraz klubami sportowymi.

Celem Turnieju była promocja aktywnego wypoczynku oraz popularyzacja zdrowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny. Mecze rozgrywane były w systemie ,,każdy z każdym”. Bo bardzo zaciętych pojedynkach niepokonaną okazała się drużyna ULKS Lutomia, która tym samym zwyciężyła w całym turnieju. Drugie miejsce przypadło drużynie LKS Dąb Mościsko, trzecie dla LKS Sudety Kątki a czwarte dla Herkulesa Bojanice. Najlepszym zawodnikiem Turnieju jednogłośnie wybrano Maję Sałapatek z drużyny LKS Herkules Bojanice.

Po niemal trzech godzinach rozgrywek - sportowych zmagań nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów a dla wszystkich piłkarzy i trenerów czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez sołectwo Lutomia oraz Rodziców z drużyny Herkulesa Bojanice. Nagrody ufundował dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy także wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej sportowej imprezy.
/www.gmina.swidnica.pl/

Galeria zdjęć >>>

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: