Start Aktualności Imprezy NA LUDOWO I FOLKOWO W PSZENNIE
NA LUDOWO I FOLKOWO W PSZENNIE Drukuj Email
Wtorek, 14 Maj 2019
foto: Majówka folkloru w PszennieLudowe, trochę współczesne i te dedykowane mamie piosenki i utwory muzyczne zabrzmiały w Pszennie, podczas tegorocznej Majówki na ludowo i folkowo. Na scenie wystąpiło 13 zespołów folklorystycznych z 9 gmin: Świdnica, Mirsk, Marcinowice, Męcinka, Dzierżoniów, Mysłakowice, Radków, Strzegom, Jaworzyna Śląska.

W sobotnie popołudnie muzyka ludowa zawładnęła Pszennem. Ponad 200 artystów z 13 zespołów oczarowało gości swoim śpiewem, pięknem strojów ludowych, temperamentem i pełnym energii występem na scenie.

To było wyjątkowe święto folkloru. Choć pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, to wszystkie zespoły pięknie prezentowały się w ludowych strojach, zachęcając do wspólnej zabawy.

Na scenie wystąpiły: Mażoretki, Akacjowe Śpiewule, Chrośliczanie, Con Moto, Ale Babki, Bystrzyca, Karkonosze, Katarzynki, Kądziołeczka, Michalinki, Olszaniacy i współgospodarze sobotniego śpiewania na ludowo i folkowo – zespół A to Heca z Pszenna.

Organizatorem muzycznego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, przy współpracy sołtysa, rady sołeckiej wsi Pszenno, zespołu „A to Heca”, Koła Gospodyń oraz Stowarzyszenia „Aktywne” Pszenno.

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: