Start Aktualności Imprezy JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE
JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE Drukuj Email
Poniedziałek, 15 Kwiecień 2019
foto: Jarmark wielkanocny w PszennieTradycyjnie co roku na tydzień przed świętami Wielkiej Nocy sala gimnastyczna przy szkole podstawowej w Pszennie zamieniła się w piękny barwny i pachnący kiermasz sztuki ludowej i kulinarnej pn: „Jarmark Wielkanocny”. Rok rocznie do zaprezentowania swoich dzieł i wypieków zgłasza się coraz więcej wystawców, a ten rok był wyjątkowo rekordowy, bo przyjechało do nas 33 wystawców. 

Na obficie wyglądających stołach królowały świąteczne przysmaki, pisanki, palmy, stroiki, ciasta i rękodzieło. W wydarzeniu wzięły udział sołectwa, koła gospodyń i organizacje działające w gminie, a także delegacja z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego z Żukowa.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Świdnica Pani Teresa Mazurek, która wraz gospodarzami powiatu i gmin zaprzyjaźnionych złożyła wszystkim mieszkańcom życzenia świąteczne.
W świąteczny klimat wprowadziły nas dzieci z przedszkola „Bajkowa Dolinka” z Pszenna w żywym i ciekawym widowisku teatralnym pt: „Wielkanocne pląsy”.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pszenna przygotowały dla wszystkich uczestników pyszny i aromatyczny żurek z kiełbasą przyrządzony według starego przepisu, a dużą atrakcją znowu okazała się 2 metrowa pisanka ozdobiona wzorami kaszubskimi, którą w ubiegłym roku jako gmina otrzymaliśmy z gminy Żukowo.  

Jarmark dzięki różnorodności tradycyjnych wyrobów jest inspiracją dla wielu w planowaniu świątecznego śniadania wielkanocnego. Co roku mieszkańców gminy Świdnica i nie tylko do Pszenna przyciąga wspaniała atmosfera. Chyba każdy kto pojawił się w sobotę na jarmarku w Pszennie nie żałował, a wszyscy wystawcy zostali  jednakowo nagrodzeni przez organizatorów.  
Organizatorem jarmarku wielkanocnego byli: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Sołecką wsi Pszenno, Stowarzyszenie Aktywne Pszenno i społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, wystawcom i odwiedzającym za wspaniale spędzony czas. Życzymy prawdziwie rodzinnych świąt wielkanocnych, wypełnionych wiarą i nadzieją oraz pogody w sercu płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego. Do zobaczenia za rok.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: