Start Sport, LZS 3.RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI ZA NAMI
3.RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI ZA NAMI PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 6 Listopad 2017
foto: Na mecie 3. RST Półmaratonu ŚwidnickiegoW sobotę 4 listopada 2017 roku odbyła się duża impreza o charakterze sportowym pn: IV Międzynarodowy RST Półmaraton Świdnicki. Gmina Świdnica była jednym z współorganizatorów wydarzenia i z racji lokalizacji trasy biegu także gospodarzem. Częścią trasy półmaratonu był odcinek: Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, społeczność lokalna, tj: mieszkańcy gminy, seniorzy, stowarzyszenia, strażacy OSP, młodzież z gminnych szkół aktywnie i licznie włączyła się w organizację sportowego wydarzenia.

Wśród licznej grupy niemal 1500 biegaczy na starcie stanęli także mieszkańcy naszej gminy, dla których sam fakt uczestnictwa i pokonanie trasy liczącej 21 km i 97,5 metrów to olbrzymi sukces i powód do dumy.

Zacięta rywalizacja na trasie półmaratonu toczyła się również wśród grup kibicujących biegaczom. A oto Jej wyniki:

Strefa Gminy Świdnica
  • miejsce grupa G2-TEAM MUSIAŁ
  • miejsce grupa G3-SOWIE TEAM
  • miejsce grupa G4-POGWARKI
Na wielkie słowa uznania i gratulacje zasługują także te osoby, które swoją pracą i poświęconym czasem zadbały o prawidłowy przebieg zawodów. Są to m.in.:
  • Gminni strażacy - którzy włożyli dużo pracy przy zabezpieczeniu trasy oraz kontrolę ruchu drogowego,
  • Gminne szkoły z Witoszowa i Lutomi - które jak co roku zadbały o rekrutacje wolontariuszy potrzebnych do stworzenia dwóch specjalnych punktów nawadniania dla zawodników biorących udział w biegu,
  • Stowarzyszenia (Klub Starszaka i KGW z Lutomi Dolnej) – zorganizowały stoiska w których serwowane były pyszne smakołyki,
  • wszystkie osoby, które włączyły się w wspólne kibicowanie i dopingowanie strudzonych zawodników niemal w każdej miejscowości na trasie Półmaratonu. Były to grupy: „Opoczanki”, „Pogwarki”, „Team Musiał”, „Sowie Team” oraz Kibice z Bystrzycy Dolnej.
Wszystkim zawodnikom oraz osobą, które przyczyniły się do sukcesu organizacyjnego IV RST Półmaratonu Świdnickiego składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.

>>> Galeria zdjęć
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: