Start Aktualności Wydarzenia MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO WITOSZOWA DOLNEGO
MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO WITOSZOWA DOLNEGO Drukuj Email
Poniedziałek, 4 Grudzień 2017
foto: Wejście i przywitanie Mikołaja w hali sportowej w Witoszowie DolnymW niedzielne popołudnie 3. grudnia hala sportowa w Witoszowie Dolnym wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą spotkania z Mikołajem, którego organizatorem była wójt gminy Teresa Mazurek oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

Przez ostatnie 2 tygodnie panie z Koła Gospodyń: z Bojanic, Burkatowa, Gogołowa, Lutomi Dolnej, Komorowa, Pszenna oraz Integracyjne Koło Przyjaciół Makowice-Opoczka upiekły blisko 1000 pierników. Był to strzał w dziesiątkę, bowiem dzieci chętnie zdobiły je lukrem. Miały przy tym ogromną frajdę i dużo radości. Do pomocy włączyła się Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica, Dział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy. Pracownicy urzędu przeprowadzili konkurs ekologiczny na odlotowy strój śmieciowy. Przez to widać, jak ogromny potencjał drzemie w wielu organizacjach, które potrafiły stworzyć przyjazny obszar dla wspólnej pracy. Jest to niewątpliwie wielki sukces z pięknym efektem, radosnymi buziami dzieci. W tym miejscu dziękuję dzieciom, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, a w sposób szczególny wszystkim wolontariuszom i organizacjom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Na uczestników czekały m.in. warsztaty piernikowe – piernikowe cudeńka, dmuchawce, skakance, zajęcia plastyczne, taneczne, malowanie twarzy, a także występ świdnickich Mażoretek pod kierunkiem Anny Trzeciak. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się finał konkursu na odlotowy strój śmieciowy. Do jego udziału zgłoszono: 7 strojów ze 7 świetlic, 14 rodzinnych strojów i 13 w kat. szkół podstawowych i przedszkoli.

Kategoria świetlica:
I. miejsce – świetlica w Bystrzycy Dolnej
II. miejsce –świetlica w Gogołowie
III. miejsce – świetlica w Lutomi Górnej 1

Kategoria rodzina:
I. miejsce – Rodzina Furman z Lutomi Dolnej
II. miejsce – Rodzina Szatkowskich z Makowic
III. miejsce – Rodzina Cieślickich z Boleścina

Kategoria szkoły podstawowe i przedszkola
I. miejsce – klasa 1A SP Lutomia Dolna
II. miejsce – klasa 2 SP Lutomia Dolna
III. miejsce – klasa 6A Lutomia Dolna

Każdy uczestnik mikołajkowego spotkania otrzymał słodki upominek. Patrząc na frekwencję i wspaniałą zabawę z całą pewnością można stwierdzić, że tegoroczne Mikołajki w gminie Świdnica na długo pozostaną w pamięci uczestników.

/Źródło: www.gmina.swidnica.pl/


GALERIE ZDJĘĆ: 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: