Start Sport, LZS IV MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA
IV MIĘDZYPOKOLENIOWY OTWARTY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Wrzesień 2017
IV Międzypokoleniowy Przełajowy Bieg Pojednania w KrzyżowejW czwartek 28 września 2017 roku na terenie Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego odbył się IV Międzypokoleniowy Otwarty Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy”. Impreza skupiła 244 zawodniczek i zawodników z całego powiatu świdnickiego a dzięki wspaniałej pogodzie udało się z sukcesem przeprowadzić wszystkie konkurencje na zaplanowanych dystansach.

Bieg Pojednania to nie tylko zawody biegowe okrzyknięte mianem mistrzostw Gminy Świdnica, ale również okazja do uczczenia pojednania polsko-niemieckiego, które uczczone 12 listopada 1989 uroczystą mszą z udziałem ówczesnego premiera Polski Tadeusza Mazowieckiego oraz kanclerza Niemiec Helmuta Kohla.

Po zakończonych biegach zorganizowano piknik czyli ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, sześciu najlepszych zawodników w każdej kategorii zostało nagrodzonych statuetkami, a najlepsza trójka otrzymała medale.

Biegały nie tylko dzieci, ale również nauczycielki wychowania fizycznego i przedstawicielki PCPR. Wyniki i komunikat zawodów znajduje się na stronie internetowej: http://swidnica.lzs.info.pl/2017/10/iv-miedzypokoleniowy-otwarty-przelajowy-bieg-pojednania/


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: