Start Aktualności Wydarzenia I GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ
I GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Luty 2009

pisankiGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza I Gminny Konkurs Plastyczny Na Świąteczną Kartkę Wielkanocną.

Przedmiotem Konkursu jest projekt karty prezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Wielkanocnych.

Inspiracją mogą być wycinanki, stroje ludowe, hafty i inne wyroby rękodzieła artystycznego, jak również obrzędy (na przykład: święcenie palm wielkanocnych, potraw, malowanie pisanek, dyngus czy procesje wielkanocne i inne). Mamy nadzieję, że projektowanie kart wielkanocnych sprawi dzieciom i młodzieży wiele radości, pobudzi wyobraźnię, zachęci do plastycznych działań oraz przyczyni się do rozwoju artystycznych uzdolnień.

REGULAMIN I GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ

WARUNKI UCZESTNICTWA

Konkurs adresowany jest do dzieci szkół podstawowych, gimnazjów oraz świetlic wiejskich i świetlic środowiskowych.

Obejmuje następujące kategorie:

I kategoria 0 - III kl.

II kategoria IV - VI kl.

III kategoria I - III kl. gimnazjum

IV kategoria ponadgimnazjalna

Każdy uczestnik może nadesłać 1 lub 2 prace o wymiarach 13x19 cm., wykonane dowolną płaską techniką, umożliwiającą ekspozycję w antyramach. W konkursie nie będą oceniane prace wykonane w technice komputerowej, w technice collag`e wykorzystujące fragmenty pocztówek, reprodukcji i wykonanych przez naklejenie kasz, makaronów, ryżu itp. materiałów sypkich.

Wszystkie prace na odwrocie powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem . Należy podać wiek autora oraz nazwę szkoły bądź placówki, którą reprezentuje oraz wypełnioną kartę zgłoszenia wzoru w załączeniu.

TERMIN

Prace na konkurs należy przesłać do dnia do 27 marca 2009r.

na adres:

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Głowackiego 4

58-100 Świdnica

Prace można dostarczyć także osobiście do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, ul. Głowackiego 4, tel. 074 852 30 67 wew. 313 pok .nr 314 w godz. 8.00 - 15.00, do pani Teresy Kmery.

OCENA PRAC

Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac i przyzna nagrody w czterech grupach wiekowych.

UWAGI KOŃCOWE

Kartki nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatorów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do reprodukowania prac w celach popularyzatorskich. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na stronie internetowej: www.goksir.swidnica.pl

Lista osób nagrodzonych zostanie umieszczona na stronie internetowej www.goksir.swidnica.pl.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

 


 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: