Start Aktualności Imprezy PREZENTACJE STOŁÓW WIGILIJNYCH W PASAŻU GRUNWALDZKIM
PREZENTACJE STOŁÓW WIGILIJNYCH W PASAŻU GRUNWALDZKIM Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Grudzień 2016
foto: Panie z KGW w Bojanicach przy swoim stole wigilijnymStało się już coroczną tradycją, iż w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu wypełnia się zapachem świątecznych specjałów i dźwiękami pieśni adwentowych oraz radosną atmosferą Bożego Narodzenia. Goszczą w nim bowiem koła gospodyń wiejskich z całego Dolnego Śląska, prezentując zwyczaje, specjały i swoje wyobrażenia nt. wyglądu tradycyjnego stołu wigilijnego. Gminę Świdnica reprezentowało w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Bojanic.

Celem Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wigilijnych, które w tym roku odbyły się w sobotę, 17 grudnia,  jest promocja produktów i potraw wytwarzanych metodami tradycyjnymi oraz kultywowanie różnorodności tradycji wigilijnych.
Wystawa połączona jest z degustacjami przygotowanych przez panie potraw wigilijnych oraz kiermaszem tradycyjnych ręcznie wykonanych ozdób świątecznych i choinkowych. Odbywają się również występy regionalnych zespołów folklorystycznych, które od kilku lat przeżywają na Dolnym Śląsku prawdziwy renesans. Podczas Prezentacji miało miejsce również podsumowanie konkursu „Ekologiczna ozdoba choinkowa”.

Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich.
Partner wydarzenia – Związki Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

   
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: