Start Aktualności Wydarzenia WSPOMNIENIE I MODLITWA ZA PEDAGOGÓW KTÓRZY JUŻ OD NAS ODESZLI
WSPOMNIENIE I MODLITWA ZA PEDAGOGÓW KTÓRZY JUŻ OD NAS ODESZLI Drukuj Email
Sobota, 5 Listopad 2016
foto: Nabożeństwo wypominkowe nauczycieli - kościół św. Józefa w BoleścinieW dniu 4. listopada w Boleścinie nauczyciele, zarówno czynni jak już emerytowani, w modlitwie wypominkowej uczcili pamięć i polecali Bożemu Miłosierdziu swoich poprzedników.

Uroczystość odbyła się w kościele św. Józefa w Boleścinie, gdzie Ks. proboszcz Tadeusz Fuksa w ciepłych słowach przywitał wszystkich przybyłych, a następnie Ks. Grzegorz Ławniczak odprawił nabożeństwo w intencji nauczycieli i pedagogów, którzy już opuścili ziemski padół. Poruszająca treść kazania dotykająca sensu ludzkiej egzystencji każdego z przybyłych wprowadziła w nastrój kontemplacji i przemyśleń. Modlitwie i wspomnieniom towarzyszyła nastrojowa oprawa muzyczna przygotowana przez nauczycieli: Tadeusza Szarwaryna i Aleksandrę Gawron.

Po nabożeństwie uczestnicy udali się tradycyjnie na wspólne spotkanie do sali świetlicy wiejskiej w Boleścinie gdzie  Rada Sołecka z Boleścina wraz gospodarzami spotkania (nauczycielami z Boleścina) podjęli przybyłych gości ciepłym poczęstunkiem. Podczas spotkania nie brakowało wspólnych rozmów i śpiewów.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: