Start Aktualności Wydarzenia KLUB SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Z WIZYTĄ W CIEPLICKICH TERMACH
KLUB SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Z WIZYTĄ W CIEPLICKICH TERMACH Drukuj Email
Poniedziałek, 3 Październik 2016
foto: Seniorzy z Bystrzycy Górnej z wizytą w Cieplickich termachWizytą w cieplickich termach Międzynarodowy Dzień Osób Starszych postanowili spędzić seniorzy z Klubu Seniora w Bystrzycy Górnej.

Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne. Najznamienitszym gościem w Cieplicach była królowa polska Marysieńka Sobieska, która bawiła tu z licznym dworem w 1687 r. 329 lat później do Cieplic postanowili zawitać seniorzy z Bystrzycy Górnej, aby po kilkumiesięcznym trudzie i pracy na rzecz lokalnej społeczności, udziału w licznych imprezach o charakterze gminnym i wojewódzkim – zregenerować swoje siły.

To był naprawdę udany wyjazd, polecamy każdemu kto jeszcze nie był, aby skorzystał z leczniczych wód termalnych - unikatowych w skali kraju i Europy. Z pewnością jeszcze tu wrócimy – podkreślali uczestnicy wyjazdu.

***

Klub Seniora w Bystrzycy Górnej powstał 12 kwietnia 1996 r. z inicjatywy Stanisława Kraińskiego, który do dzisiaj pełni honory i obowiązki jego Prezesa. W tym roku obchodził XX-lecie swojego istnienia i jest najstarszym stowarzyszeniem w gminie Świdnica zrzeszającym osoby starsze. Współpracuje z pozostałymi klubami Seniora, stowarzyszeniami, klubami sportowymi oraz OSP z terenu Gminy Świdnica.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: