Start Sport, LZS SPORT ŁĄCZY POKOLENIA - PROJEKT "POJEDNANI W SPORCIE"
SPORT ŁĄCZY POKOLENIA - PROJEKT "POJEDNANI W SPORCIE" PDF Drukuj Email
Sobota, 24 Wrzesień 2016
foto: mpreza sportowa dla dzieci w Pogorzale - strzelanie z łukuOd trzech tygodni sport łączy seniorów i młodzież w gminie Świdnica. Podczas bezpłatnych zajęć uczestnicy poznają tajniki wolontariatu oraz wiedzę z zakresu profesjonalnego planowania imprez sportowych. Wszystko za sprawą projektu pn. „Pojednani w sporcie”, którego realizatorem jest Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów.

Łączna wartość projektu opiewa na kwotę 19525,00 w tym 9710 zł stanowi dofinansowanie w ramach wsparcia UMWD dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmacnianie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska.
Na zaproszenie władz stowarzyszenia licznie odpowiedziała młodzież. Na pierwszych zajęciach było ponad 50 osób. W projekcie oprócz młodzieży udział biorą seniorzy, którzy aktywnie uczestniczą w organizowanych wydarzeniach. Tematyka zajęć profesjonalizujących obejmowała m.in. aspekty formalno-prawne wolontariatu, metody pozyskania wolontariuszy, motywowania wolontariuszy, zasady współpracy z wolontariuszami oraz wolontariat międzypokoleniowy.

   Tworzyliśmy wspólną definicję wolontariatu, określiliśmy sobie cechy jakie powinien posiadać wolontariusz, Było o formach wolontariatu, prawach i obowiązkach zawartych w ustawie o działalności pożytku publicznego. Jak również jak powinna wyglądać umowa i kiedy powinna zostać zawarta – mówi Oliwia, jedna z uczestniczek.

Kolejnym etapem były warsztaty wprowadzające dot. organizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, pozyskiwania sojuszników w organizacji imprez rekreacyjno-sportowych, zagrożenia dot. organizacji imprez rekreacyjno-sportowych, możliwości rozwoju i realizacji swoich zainteresowań i pasji w wolontariacie. Efektem warsztatów wprowadzających będzie Międzypokoleniowy Bieg Pojednania w Krzyżowej, planowany na 29 września br. na który już teraz serdecznie zapraszają zarówno uczestnicy jak i koordynatorzy projektu.  Na uczestników projektu czekają jeszcze warsztaty rozwojowe oraz wsparcie uczestnictwa chętnej grupy młodzieży w II RST Półmaratonie Świdnickim.

Szczegółowych informacji udzielają: Mariola Dratwa - prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Justyna Sara-Hryncyszyn i Jakub Curyl z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji pod nr tel. 748521226 wew. 313

/źródło/

>> Galeria zdjęć: Zajęcia prowadzone w ramach projektu „Pojednani w sporcie” 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: