Start Aktualności Wydarzenia OBCHODY 150-LECIA ISTNIENIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - STOLEC 2016
OBCHODY 150-LECIA ISTNIENIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - STOLEC 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Lipiec 2016
Foto: Obchody 150-lecia istnienia KGWW niedzielę 24 lipca na boisku sportowym w Stolcu (powiat Ząbkowicki) odbyło się spotkanie  z okazji „Obchodów 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich”.
Koło Gospodyń Wiejskich czyli organizacja zrzeszająca kobiety w różnych lokalnych społecznościach swoje początki istnienia datuje na 1877 rok. Z okazji jubileuszu w tym, oraz w przyszłym roku planowanych jest szereg imprez i uroczystości związanych z działalnością Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce.

Podczas imprezy w Stolcu swoją działalność i dorobek kulturalny prezentowały Panie z terenu powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego i świdnickiego. Na stoiskach nie zabrakło regionalnych potraw, tradycyjnych produktów czy wyrobów rękodzielniczych. Panie chętnie prezentowały kroniki prowadzone przez Koła, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy o działaniach KGW w naszym regionie. 

Gminę Świdnica reprezentowały: KGW w Bojanicach, KGW w Lutomi, KGW w Pszennie, KGW w Gogołowie oraz Integracyjne Koło Przyjaciół Makowice – Opoczka.
Dla uatrakcyjnienia wydarzenia organizatorzy przeprowadzili dwa konkursy. folklorystyczno – artystyczny oraz sprawnościowy. Rywalizację w konkurencji sprawnościowej wygrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bojanicach, za co należą im się wielkie gratulacje.

Impreza okazała się przede wszystkim wspaniałą zabawą. Ludowe piosenki oraz humorystyczne scenki rodzajowe, ukazujące z przymrużeniem oka, życie na wsi rozbawiły każdego do łez a śpiewom tego dnia nie było końca. Nie mogło zabraknąć także popisów kulinarnych. Gospodynie chwaliły się wspaniałymi przepisami na letnie ciasto z owocami, a serwując wspaniałe smakołyki na stoiskach zadbały o niezwykłe doznania kulinarne wśród uczestników imprezy.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: