Start Aktualności Imprezy "U PIASTA I RZEPICHY" W BURKATOWIE
"U PIASTA I RZEPICHY" W BURKATOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Maj 2016
foto: Uczestnicy Festynu U PIASTA I RZEPICHYW sobotę 28 maja 2016 roku przy świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbył się Festyn pn. „U Piasta i Rzepichy”. Impreza o charakterze rodzinnym była swoistego rodzaju nawiązaniem do 1050 rocznicy Chrztu Polski, która przebiegała w miłej atmosferze przy muzyce ludowej oraz piknikowym nastroju.

Niestety w tym roku plany dotyczące organizacji wydarzenia pokrzyżowała nieco pogoda, która przybyłych do Burkatowa gości przywitała ulewnym deszczem. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom w przeprowadzeniu części artystycznej. A występów i atrakcji w Burkatowie w tym dniu nie brakowało. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie wybierając spośród wielu atrakcji: przejażdżki konne prowadzone przez pasjonatów z Grodziszcza, wspinaczka po skrzynkach z asekuracją, konkurs na najładniejszy strój wzorowany postacią Piasta i Rzepichy, przejażdżka strażacka łodzią pontonową po Burkatowskim stawie, stoiska stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Świdnica serwujące swojskie wypieki, wyroby spożywcze oraz rękodzieło czy stragany z zabawkami, watą cukrową, goframi, popcornem i lodami.  

Podczas części artystycznej tańce ludowe na scenie zaprezentował Ludowo – Estradowy Zespół "Mokrzeszów" pod kierownictwem Pani Mari Skiślewicz oraz Pana Wojciecha Skiślewicza.
Najbardziej wyczekaną atrakcją pikniku rodzinnego był wspomniany konkurs na najładniejszy strój wzorowany postacią Piasta i Rzepichy. Trzyosobowe Jury konkursu miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy.   

Organizatorzy imprezy, czyli: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Sołectwo Burkatów wraz z Radą Sołecka oraz OSP i KGW z Burkatowa dziękują  za udział w zabawie oraz wspólne spędzone majowe popołudnie.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: