Start Aktualności Wydarzenia REKORDOWY FINAŁ WOŚP !
REKORDOWY FINAŁ WOŚP ! Drukuj Email
Poniedziałek, 12 Styczeń 2009

WOSPSztab XVII Finału WOŚP działający przy Komendzie Hufca ZHP w Świdnicy podsumował efekty pracy 150 wolontariuszy, którzy 11 stycznia zbierali pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci /.../ Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Po zliczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy i dodaniu do tego kwesty z jarmarku, licytacji i sklepów „Żabka” osiągnęliśmy rekordową dla Świdnicy kwotę 60.025,91 zł !

W niedzielę, 11 stycznia, o godzinie 11.00 na świdnickim Rynku rozpoczęły się występy zespołów tanecznych i folklorystycznych: „Mokrzeszów i „Krąg”, utalentowanych solistów studia piosenki MDK Mirosława Jabłońskiego i „Katharsis” Tomasza Sochackiego oraz kabaretu „Poszukiwani”. W przerwach między tymi występami – trwała licytacja rzeczy przekazanych przez sponsorów, z czego najwięcej od Leroy – Merlin, prowadzona przez Grzegorza Godulę. Jednocześnie odbywał się jarmark rozmaitości przygotowany przez świdnickich harcerzy. Drużyny ZHP i instruktorzy prowadzili loterię fantową, podawali gorącą czekoladę i ciasta domowego wypieku. Były też kiermasze z książkami, serduszkami ceramicznymi, kolczykami i balonami. Dzieci mogły ułożyć ogromne serce z puzzli, zrobić zdjęcie z Komisarzem Lwem i w wozie strażackim Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Ciekawe pokazy zaprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna wraz z PCK oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 3. Gry sportowe prowadził świdnicki oddział TKKF „Bolko”, a motocykliści z klubu „Red Rider” zaprezentowali swoje wspaniałe „rumaki”. Niewątpliwą atrakcję stanowił regiment Alt Kreytzen kwestujący w pruskich mundurach. Po poranku rodzinnym nastąpiło popołudniowe rockowisko, które przyciągnęło do świdnickiego Rynku duże rzesze młodzieży. Doskonale zaprezentowały się dwie formacje rockowe: „Eljot” ze Świebodzic i niemiecka grupa „Surprise”. Uwieńczeniem występów był koncert zespołu „Bethel” grającego muzykę reggae. A na finał - „Światełko do nieba” czyli pokaz laserów firmy Support FM i sztucznych ogni przygotowanych przez „Armagedon”. Wszystkich zmarzniętych świdniczan rozgrzewał żurek ugotowany przez Areszt Śledczy, z produktów przekazanych przez Spółdzielnię Spożywców „Społem” i bułki z piekarni Państwa Ciarkowskich, kiełbasa na gorąco podarowana przez Masarnię z Cierni, herbata, kawa i barszczyk.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Świdnicy dzięki ofiarności wielu mieszkańców, firm i instytucji. Nie zawiodło Miasto i Gmina Świdnica utwierdzając nas w przekonaniu, że warto się starać i popierać tak szczytny cel /.../Ale przede wszystkim wielkie podziękowania należą się świdniczanom za hojność, chęć niesienia pomocy i wspierania akcji zbiórki pieniędzy na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci

/swidnica.zhp.pl/

WOSPWOSPWOSP

WOSPWOSPWOSP

WOSPWOSPWOSP

WOSPWOSPWOSP

WOSP 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: