Start Aktualności Imprezy XVII "WYSYPISKO" MŁODYCH ARTYSTÓW Z GMINY ŚWIDNICA
XVII "WYSYPISKO" MŁODYCH ARTYSTÓW Z GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Poniedziałek, 6 Czerwiec 2016
foto: Występ podczas XVII Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów WYSYPISKO w Lutomi DolnejPo raz 17 Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy gościli utalentowanych wokalistów, ramach Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”.

Festiwal istnieje od 1999 roku. Celem stworzenia go było dostrzeganie młodych talentów i możliwość "wyłapania" ich spośród sporego grona utalentowanych uczniów. Cała impreza prowadzona jest w formie zabawy i mile spędzonego czasu. Każdy młody artysta może poczuć się wyjątkowo stojąc na scenie przed liczną widownią oraz konkurencją. Głównym pomysłodawcą imprezy był Dariusz Jaros, natomiast w realizację festiwalu włączyli się wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

„Ten festiwal ma już swoją rangę, a występy dzieci z naszych gminnych szkół są na coraz wyższym poziomie. Jest to także efekt pracy instruktorów na corocznych warsztatach muzycznych, które odbywają się w okresie wakacyjnym w Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. To bardzo cieszy, że uczniowie chętnie przyjeżdżają na nasz przegląd i chcą pochwalić się swoim talentem wokalnym”- podsumowała przegląd dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej- Elżbieta Dolińska.

Jury w składzie: Tadeusz Szarwaryn Teresa Kmera i Jakub Curyl oceniło bardzo wysoko umiejętności wszystkich uczestników i co za tym idzie nie miało łatwego wyboru w przyznawaniu nagród. W konkursie udział wzięły wszystkie zespoły z terenu naszej gminy, które wystąpiły w dwóch kategoriach: „młodszej”- szkoły podstawowe oraz „starszej”- gimnazja.

W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Miłosz Nowakowski ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, który zaśpiewał piosenkę „Za tobą szalałem” i otrzymał Nagrodę Główną. Jury przyznało także I Nagrodę, a otrzymała ją Angelika Ślęzak ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu za wykonanie utworu „Szarpany”.
W kategorii „starszej” Nagrodę Główną zdobył zespół „The Six” z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, I Nagrodę zaś grupa „Cztery wokale” z Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Wszyscy uczestnicy wyjechali z dyplomami, nagrodami rzeczowymi i upominkami, które ufundowali: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz radni: Lucyna Mroczek, Ryszard Gawron, Piotr Błaszko oraz sołtys wsi Lutomia Dolna- Izabela Szmigiel.

Tegoroczny festiwal, co ważne podkreślenia, wzbogacił występ Klaudii Kutyby, uczennicy II klasy Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, laureatki wielu prestiżowych przeglądów piosenki dla dzieci, kilkukrotnej uczestniczki warsztatów wokalnych zorganizowanych pod patronatem Wójta Gminy Świdnica- Teresy Mazurek.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: