Start Aktualności Imprezy XV ZŁAZ PIECHURÓW DOLNEGO ŚLĄSKA - KRZYŻOWA 2016
XV ZŁAZ PIECHURÓW DOLNEGO ŚLĄSKA - KRZYŻOWA 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Maj 2016
foto: Uczestnicy XV Złazu Turystów Pieszych Dolnego Śląska w KrzyżowejW niedzielę, 15 maja br., teren Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego na moment zamienił się w stolicę turystyki pieszej Dolnego Śląska. Wszystko za sprawą XV Złazu Turystów Pieszych Dolnego Śląska, którego tegoroczna edycja zorganizowana została na terenie Gminy Świdnica. Impreza przyciągnęła sporą liczbę uczestników, którzy z dala od zgiełku i hałasu w bardzo miłej, rodzinnej, turystycznej atmosferze spędzili niedzielne popołudnie. Na złaz przybyli turyści nie tylko z okolicznych miejscowości, ale i goście z terenów odległych.

    Organizatorami wydarzenia byli: Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej, Oddział PTTK w Świdnicy, Wrocławski Klub Piechurów „PERPEDES”, a także Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Oprócz przedstawicieli zarządu dolnośląskiego PTTK, Krzyżową złaz odwiedzili turyści m.in z Kępna, Kąt Wrocławskich, Dzierżoniowa, Ząbkowic, Ziębic, Piławy Dolnej, Żarowa, Świdnicy. Nie zabrakło także mieszkańców Gminy Świdnica.  
 
  Po części oficjalnej, w której witano gości i dziękowano organizatorom, przeprowadzono konkurencje sportowo – rekreacyjne i quiz wiedzy o krajoznawstwie. Każdy mógł wykazać celnością i sprytem we wspólnej rywalizacji oraz potwierdzić swoje przygotowanie merytoryczne do uprawiania turystyki. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Wójt Gminy Świdnica, a na zakończenie nie zabrakło również tradycyjnego pieczenia kiełbasek, rozmów i dyskusji przy ognisku na tematy związane z turystyką.
Głównym celem corocznych złazów jest integracja środowiska turystycznego oraz popularyzacja turystyki pieszej, jako wspaniałej formy spędzania czasu wolnego. Bez wątpienia podczas tegorocznej edycji zorganizowanej w Krzyżowej cel ten udało się zrealizować.

    Malownicza sceneria kompleksu pałacowego w Krzyżowej w połączeniu z nie najgorszą pogodą doskonale zareklamowały naszą gminę, a zadowolone twarze uczestników złazu pozwalają mieć nadzieję, że nie była to ostatnia tego typu impreza w tym miejscu.
W tym miejscu olbrzymie podziękowania należą się Stowarzyszeniu „Sztafeta pokoleń” z Grodziszcza za wspaniale przygotowany stół wiejski pełny smakołyków dla strudzonych podróżą turystów.  Wszystkim turystom gratulujemy zdobycia odznak turystyki pieszej i krajoznawczej. Mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie, by promować turystykę na Dolnym Śląsku.  


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: