Start Aktualności Wydarzenia HALA SPORTOWA W WITOSZOWIE JUŻ OTWARTA!
HALA SPORTOWA W WITOSZOWIE JUŻ OTWARTA! Drukuj Email
Sobota, 10 Styczeń 2009

flagi9 stycznia 2009 r. Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ignacy Dec, Szymon Kołecki – wicemistrz olimpijski z Pekinu, licznie przybyli goście a przede wszystkim dzieci i młodzież z całej gminy Świdnica dziękowali wójtowi gminy Świdnica Pani Teresie Mazurek za nowoczesną halę sportową w Witoszowie Dolnym podczas jej uroczystego otwarcia.

Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie:

  • Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek
  • J.E. Ks. prof. dr hab. Ignacy Dec Biskup Świdnicki
  • Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz
  • Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Pan Zbigniew Szczygieł
  • Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa
  • Przewodniczący Rady Gminy Świdnica Henryk Sara
  • Najlepszy Sportowiec Dolnego Śląska 2008 i wicemistrz olimpijski z Pekinu Pan Szymon Kołecki

Poświęcenia nowo wybudowanego obiektu dokonał J.E. Ks. Biskup Ignacy Dec.

Budowę pełnowymiarowej hali sportowej z boiskiem do piłki ręcznej przy kompleksie oświatowym w Witoszowie Dolnym rozpoczęto w drugiej połowie 2006 roku. Inwestycja realizowana była etapami. Zadanie obejmowało budowę obiektu o całkowitej powierzchni 2075,5 m2, z czego sama hala ma 1015 m2 powierzchni. Obok hali powstały pomieszczenia towarzyszące – siłownia, sala do squosha, sala do fitnessu, pokój masażu, pomieszczenie na solarium, świetlica, bufet oraz pomieszczenia zaplecza hali – magazynek, szatnie, sanitariaty i natryski, pomieszczenia trenerów. Inwestycja objęła również małą architekturę, przebudowę sieci kanalizacji deszczowo – drenażowej, przebudowę sieci energetycznej, budowę drogi wewnętrznej i parkingu, przebudowę sieci wodnej i kanalizacyjnej, budowę kotłowni - obiekt jest ogrzewany przez ekologiczną kotłownię na zrębek drewniany.

Hala posiada profesjonalną ściankę wspinaczkową, (o szerokości 15m , wysokości 10 m, o powierzchni całkowitej ok. 160 m2 z maksymalnym wysięgiem przewieszenia ok. 2,70 m.) która powstała z dofinansowaniem z Fundacji KGHM. Ścianka wspinaczkowa to nie jedyna atrakcja hali w Witoszowie Dolnym. Wszyscy jej użytkownicy będą mogli korzystać m.in. z pełnowymiarowego boiska do gier zespołowych: piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki.

Wartość inwestycji łącznie z wyposażeniem wyniosła 9 mln 120 tys zł., z czego wartość samego wyposażenia to kwota niespełna 1,5 mln zł. /.../

Więcej informacji na stronie www.gmina.swidnica.pl

Przejdź do galerii zdjęć >>>

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: