Start Sport, LZS DWA DNI W BIEGU
DWA DNI W BIEGU PDF Drukuj Email
Wtorek, 26 Kwiecień 2016
foto: Start do biegu podczas III Crossu MokrzeszowskiegoW dniach 22 i 23 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie odbył się już po raz trzeci Cross Mokrzeszowski. Doświadczenia z poprzednich dwóch edycji skłoniły nas do zmian i wprowadziliśmy innowację polegającą na rozdzieleniu biegów juniorek i juniorów z gimnazjów od pozostałej dorosłej części zawodników. Z pewnością wymagało to więcej pracy, zaangażowania większej ilości osób, ale pozwoliło w ramach imprez towarzyszących na zapoznanie gimnazjalistów z kierunkami kształcenia oferowanymi przez szkołę w Mokrzeszowie.

W sobotę aura okazała się łaskawa, a dla biegaczy wręcz idealna. Zawodnicy startowali na dystansie 10 kilometrów w kategoriach wiekowych: CHAMPION, TYTAN, GAZELA, HEROS i NIESTRUDZENI. Uczestnicy NORDIC WALKING przeszli trasę o długości 5 kilometrów.

W czasie rozmów z zawodnikami, którzy po biegu korzystali z zupy gulaszowej, pieczonych kiełbasek, wiejskiego chleba ze smalcem oraz przebogatej oferty ciast, powtarzała się opinia bardzo miła dla organizatorów, wysoko oceniono organizację i gościnność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie.
Należy dodać, że impreza spotkała się z przychylnością środowiska. W organizację włączyli się: GOKSiR w Świdnicy, LZS Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica, Rada Sołecka wsi Mokrzeszów, OSP w Mokrzeszowie, a także sponsorzy: Bank Zachodni WBK w Świebodzicach, Uzdrowisko Szczawno – Jedlina, Fitness Klub „Energia”  ze Świdnicy.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: