Start Aktualności Wydarzenia OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM
OTWARCIE HALI SPORTOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Piątek, 9 Styczeń 2009

Hala sportowa - Witoszów9 stycznia 2009 roku o godz. 11.00 Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek uroczyście otworzy halę sportową przy gimnazjum w Witoszowie Dolnym - największą inwestycję w Gminie Świdnica. Nowo budowana hala sportowa w Witoszowie Dolnym ma pierwszą w powiecie świdnickim profesjonalną  ściankę wspinaczkową wraz z  osprzętem.

Realizacja inwestycji obejmowała wykonanie sztucznej ścianki wspinaczkowej o szerokości 15m , wysokości 10 m, o powierzchni całkowitej ok. 160 m2 z maksymalnym wysięgiem przewieszenia ok. 2,70 m. W ramach inwestycji wykonawca przeszkoli instruktorów w zakresie eksploatacji ścianki, obsługi i użytkowania oraz zasad bezpieczeństwa. Wartość zadania wyniosła ponad 252 tys zł., w tym kwota 40 tys. została przekazana w postaci darowizny z Fundacji Polska Miedź w Lubinie dla Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, z przeznaczeniem na dofinansowanie wykonania ścianki wspinaczkowej dla młodzieży w hali sportowej.

Ścianka wspinaczkowa to nie jedyna atrakcja hali w Witoszowie Dolnym. Wszyscy jej użytkownicy będą mogli korzystać z kortu squash, siłowni, sali fitness oraz boisk do gier zespołowych ( w tym z pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki)

 

interior ścianka
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: