Start Aktualności Imprezy 40 EDYCJA PRZEGLĄDU POD ŚLĘŻĄ ŚPIEWANIE
40 EDYCJA PRZEGLĄDU POD ŚLĘŻĄ ŚPIEWANIE Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Czerwiec 2015
Statuetka 40 Przeglądu POD ŚLĘŻĄ ŚPIEWANIEW niedzielę w Rynku w Sobótce miała miejsce 40 edycja przeglądu Pod Ślężą Śpiewanie. W Przeglądzie na specjalne zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka oraz Dyrektora ŚOKSiR-u wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” z Gminy Świdnica.

"40 lat Dolnośląskiego Święta Folkloru" pod takim hasłem pod górą Ślężą spotkali się muzycy i twórcy ludowi z terenu Dolnego Śląska i nie tylko.
Choć sam przegląd odbywa się już po raz 40 to tradycja spotkań i ślady osadnictwa wokół Ślęży datowane są na okres 2000 p.n.e. Pierwsza wzmianka o Sobótce pochodzi z 1148 roku co tylko podkreśla niezwykły charakter tego magicznego miejsca. W tym roku w Przeglądzie udział wzięło kilkanaście zespołów ludowym. Nasza „Bystrzyca” wystąpiła z programem "Śpiewki i tańce krakowiaków – wschód" który zrobił ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a w w szczególności organizatorom - burmistrzowi Stanisławowi Dobrowolskiemu i samorządowcom z Sobótki, a także niestrudzonemu dyrektorowi ŚOKiS Wiesławowi Drozdowskiemu, że tak pieczołowicie pielęgnują tradycję świętojańskich spotkań pod Ślężą. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku także spotkamy się w tym miejscu.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: