Start Aktualności Imprezy FESTYN "MAMA, TATA I JA" W WITOSZOWIE DOLNYM
FESTYN "MAMA, TATA I JA" W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Poniedziałek, 1 Czerwiec 2015
foto: Festyn MAMA TATA I JA w Witoszowie DolnymW dniu 31 maja 2015r. w godzinach od 13.00 do 18.00 w Witoszowie Dolnym już po raz drugi został zorganizowany przez Ligę Kobiet Polskich w Świdnicy i Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym festyn z okazji „Dnia Dziecka”. Festyn pn. "Mama, tata i ja" jak zwykle zgromadził wielu sympatyków a wszystko dzięki wspaniałej atmosferze i dużej liczbie atrakcji dla każdego. Tego dnia dobrej zabawy nie było końca.
Festyn rozpoczęto o godzinie 13.00
W trakcie imprezy odbywały się:
Konkursy sportowe przygotowane przez TKKF-Bolko oraz TKKF Licznikowiec. Na 11 stanowiskach czekały konkurencje, aby wziąć udział w nich udział należało pobrać w punkcie rejestracyjnym karty startowe, przejście wszystkich stanowisk  dawało prawo do losowania nagród  zakupionych z dofinansowania Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, firmy” Sonel” oraz Banku Zachodniego. Jedną z konkurencji była nauka udzielania I pomocy przedmedycznej na fantomie zakupionym z dofinansowania PZU.
Młodzież z Zespołu Szkół nr1 układała dzieciom fryzury, malowała paznokcie oraz pokazywała nowe trendy w dekoracjach potraw.
Pielęgniarki mierzyły ciśnienie tętnicze krwi oraz dokonywały pomiaru cukru i cholesterolu.
Pod fachowym okiem wykwalifikowanej kadry każdy chętny mógł nauczyć się w jaki sposób prawidłowo kontrolować stan piersi. Nauka odbywała się na profesjonalnych modelach do badania piersi.
Szkoła języka angielskiego „Mała Liguana” przeprowadzała konkursy językowe i plastyczne za które wręczane były nagrody.
Pracownicy Banku Zachodniego WBK udzielali informacji o nowych produktach banku, rozdając jednocześnie zielone baloniki i słodycze, przeprowadzając również konkursy m.in góra grosza (kto szybciej policzył stertę groszówek otrzymywał nagrodę).
Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym przygotowała wiele atrakcji: tańce, pokazy karate, recytacje wierszy, gra na instrumentach, loterię fantową. Rada Rodziców zadbała o ciasto oraz kawę.
Ochotnicza Straż Pożarna oraz Komenda Powiatowa Policji  zaprezentowały dzieciom swoje pojazdy.
Na zaimprowizowanej scenie odbywały się konkursy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzane przez policjantów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a wszyscy którzy udzielili poprawnej odpowiedzi otrzymywali upominki ufundowane przez Mc Donalds, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Colgate Palmoliwe ze Świdnicy.
Dzieci mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, w basenie z piłeczkami oraz jeździć na konikach.
Na zakończenie festynu rozlosowano  nagrody główne: hulajnogi przekazane przez dewelopera Blackrock Properties oraz rowery zakupione przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Nagrody wylosowali: hulajnogi - Alicja Ostaszewska, Dawid Bronikowski, Weronika Bednarczyk,  rowery - Martyna Kunicka i Dawid Olech. Pani poseł Teresa Świło wręczała wszystkim obecnym słodycze, a wiele osób otrzymało drobne upominki przekazane przez posła Roberta Jagłę
Na zakończenie podpisano z panią dyrektor Krystyną Kwaśnik porozumienie o przekazaniu środków pieniężnych w kwocie 240 zł ze sprzedanych zakrętek, zbieranych wspólnie przez Ligę Kobiet Polskich koło w Świdnicy i Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym.
Nad całością czuwał dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Krzysztof Jas.

Dodatkowo w trakcie festynu wszystkie chętne dzieci mogły m.in. korzystać z dmuchanego placu zabaw, brać udział w przygotowanych konkursach lub skorzystać z przejażdżki na koniu. W bufecie nie zabrakło żołnierskiej grochówki, smacznych ciast oraz potraw z grilla. Tradycyjnie już dzieciaki miały malowane buzie. Dla starszych uczestników czekał punkt, w którym każdy chętny mógł zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru i cholesterolu.

Organizatorami festynu byli: Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy i Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.
Współorganizatorami natomiast: Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, Gmina Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy.
Dodatkowo całą inicjatywę wspierali partnerzy: Partnerzy: MPK, TKKF-Bolko, TKKF - Licznikowiec, Komenda Powiatowa Policji  ze Świdnicy, Ochotnicza Straż Pożarna z  Witoszowa Dolnego, Szkoła  języka angielskiego „Mała Liguana”, Zespół Szkół nr1 ze Świdnicy.
Pamiętać należy także o hojnych sponsorach: Bank Zachodni WBK, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu Mc Donalds, MZEC,  Blackrpck Properties. PZU, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Sonel.


Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na stronie świdnickiego Koła Ligi Kobiet Polskich

/źródło: lkpswidnica.pl/


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: