Start Aktualności Imprezy PIKNIK COUTRY W BURKATOWIE
PIKNIK COUTRY W BURKATOWIE Drukuj Email
Sobota, 30 Maj 2015
foto: Stoisko na Pikniku coutry w BurkatowieWśród wielu pięknych miejsc w gminie Świdnica, w sobotę 30 maja dominował Burkatów. Wszystko za sprawą I Rodzinnego Pikniku Country. Na to muzyczne święto do Burkatowa zjechali się licznie mieszkańcy zarówno naszej gminy, ale nie tylko.

Kowbojskie stroje i stylowa muzyka stwarzała niezapomnianą atmosferę tego miejsca. Fani muzyki country oprócz udziału w koncercie bawili się również podczas licznych atrakcji towarzyszących. A było w czym wybierać! Przejażdżki „gminnym pendolino” – czyli drezynami, pływanie pontonem po burkatowskim stawie, wizyta w kowbojskim saloonie, malowanie twarzy, tworzenie śmieciosztuki, konkurs na najlepszy strój w stylu country, czy przejażdżki konne i na osiołku. To niektóre z wielu niespodzianek przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz sołectwo Burkatów.

To nowa impreza, która mam nadzieję wpisze się na stałe w kalendarz gminnych imprez. Cieszył nas fakt, że w sobotnie popołudnie do Burkatowa przybyły całe rodziny, bowiem to dla dzieci było najwięcej atrakcji. Gospodarze pikniku zapewnili mnóstwo niespodzianek, bez względu na wiek i rozmiar kapelusza – mówi wójt Teresa Mazurek.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia był konkurs na najbardziej oryginalny strój w stylu country. Jury konkursu miało w czym wybierać, bowiem aż 18 uczestników konkurowało o zdobycie I miejsca. Ostatecznie główną nagrodę - voucher do sklepów sieci EMPIK - zdobyła sołtys sołectwa Grodziszcze Agnieszka Karwala. II miejsce przyznano Darii Dajdzińskiej ze Świdnicy, a wyróżnienie dla Zofii Bekas z Burkatowa.

Na muzycznej scenie zaprezentowały się zespoły z Burkatowa, Boleścina, Pszenna oraz Mokrzeszowa, zagrzewając zgromadzoną publiczność do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki ludowej i country. Rodzinny piknik otworzył występ dzieci działających przy świetlicy w Burkatowie pod kierunkiem Teresy Kmery, w premierowym programie pt. „Kulą w płot” . Natomiast główną gwiazdą pikniku był zespół Electric Roosters.

/Źródło: www.gmina.swidnica.pl /


>> GALERIA ZDJĘĆ



 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: