Start Sport, LZS OD ZWYCIĘSTWA DO ZWYCIĘSTWA
OD ZWYCIĘSTWA DO ZWYCIĘSTWA PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Maj 2015
foto: Wojtek Grześków w blokach startowychPo udanym sezonie przełajowym, zakończonym podwójnym triumfem w Dolnośląskiej Licealiadzie, eksportowi reprezentanci GLKS ,,Świdnica”, w minioną sobotę, w trakcie ósmej edycji Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży udanie zainaugurowali sezon letni.

Najpierw Wojciech Grześków, mając w perspektywie przyszłotygodniowy start w Mistrzostwach Dolnego Śląska na swoim koronnym dystansie – 800m, wygrał bezapelacyjnie rywalizację 400-metrowców, ustanawiając swój rekord życiowy (51,80). ,,To był bardzo stresujący bieg. W tyle głowy prześladowała mnie myśl o możliwości false-startu, a przez to nieuchronnej dyskwalifikacji. Na szczęście wszystko poszło bezbłędnie i po strzale startera koncentrowałem się już tylko na walce i bólu, który czekał mnie na ostatnich 100 metrach” – relacjonuje Wojtek. ,,Ten wynik stawia Wojtka za tydzień w gronie faworytów do tytułu Mistrza Dolnego Śląska na dystansie 800m” – dodaje bezpośrednio po biegu Katarzyna Kalita.

Godzinę po Wojtku do boju ruszyła Paulina Szakiel, która od trzech lat doskonale czuje się na dystansie 2000m z przeszkodami. Tym razem też nie pozwoliła się ograć rywalkom z południowej Polski. Już 600m przed metą zaatakowała i na rowie z wodą wyszła zdecydowanie na prowadzenie, a na metę wpadła z ponad 50-metrową przewagą. ,,Atutem Pauli jest doskonale wykorzystywana technika użytkowa pokonywania przeszkód i rowu z wodą, co pozwala jej zwyciężać z zawodniczkami lepszymi od niej na dystansach płaskich. Poza tym, chłodno ocenia harce rywalek w czasie biegu i konsekwentnie kontroluje równe tempo biegu, co ma decydujący wpływ na końcowy rezultat biegu” – wyjaśnia Katarzyna Kalita, trenerka młodych lekkoatletów.

 

 

foto: Paulina Szakiel na mecie biegu

 


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: