Start Sport, LZS ELFY, SKRZATY, KRASNALE … NA II CROSSIE MOKRZESZOWSKIM
ELFY, SKRZATY, KRASNALE … NA II CROSSIE MOKRZESZOWSKIM PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Kwiecień 2015

FOT.: Start do II Crossu MokrzeszowskiegoMogło by się wydawać, że to bajka, a jednak tym razem rzecz dotyczy świata realnego. Co prawda był pot i łzy … radość, były uśmiechy, puchary i medale. Wszystko to działo się 11 kwietnia br. w wiosennym słońcu kiedy Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie „otworzył drzwi” dla gimnazjalistów, uczniów szkół podstawowych, a także dla ponad 140 entuzjastów biegów z całej Polski. Był to już II Cross Mokrzeszowski.

 

Kierunki kształcenia prowadzone w szkole symbolicznie prezentowała wystawa pt. „Gala zawodów – droga do mistrzostwa” i wystawa bogatego sprzętu rolniczego.

Wszystkie drzwi w szkole były otwarte i można było dokładnie zwiedzić pracownie specjalistyczne i gabinety. Natomiast fachowości uczniów można było doświadczyć w czasie rozmów z nimi, oglądając ich prace czy częstując się przygotowanymi przez klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych smakołykami. Było w czym wybierać: od słonych przekąsek po rozmaite ciasta i ciasteczka. Serwowano pieczone kiełbaski, jeszcze ciepły chleb wiejski z prawdziwym smalcem.

Było kolorowo – na trawnikach i w gazonach królowały wielobarwne kwiaty, balony, które każdy mógł sobie wziąć na pamiątkę. Młodzież byłą ubrana w swoich strojach, zgodnych z kierunkiem kształcenia, co wyglądało wspaniale, gdyż stroje do jazdy konnej w stylu angielskim i stroje do jazdy konnej w stylu wiedeńskim przeplatały się z czapkami kucharskimi i z zapaskami, z kombinezonami specjalnymi do architektury krajobrazu i agrobiznesu. Pomiędzy nimi przewijali się uczniowie w strojach ludowych (szkoła ma swój zespół pieśni i tańca) i harcerze. Wszystkich bawiła maskotka szkoły – truskawka. Wspaniale bawiły się dzieci, godny podziwu był ich zapał.

Pośród licznych gości największą rzeszę stanowili biegacze. Łącznie odbyły się następujące biegi:

W kategorii kobiet:

1 miejsce – Paulina Wojtanowska – czas 42 minuty

2 miejsce – Sonia Rozumkiewicz

3 miejsce – Halina Szczęsna-Radziszewska

W kategorii mężczyzn:

1 miejsce – Mateusz Frankowski – czas 35 minut

2 miejsce – Beniamin Buszewski

3 miejsce – Roman Bogdał

W kategorii K-34 GAZELA:

1 miejsce – Brygida Szymańska

2 miejsce – Dominika Łabuda

3 miejsce – Kalina Kicentra

W kategorii M-34 HEROS:

1 miejsce – Sławomir Kusotuciński

2 miejsce – Patryk Chrzanowski

3 miejsce – Bartłomiej Wojsław

W kategorii K-54 TYTANKA:

1 miejsce – Anna Zaczyńska

2 miejsce – Izabela Kowalska

3 miejsce – Adriana Gurdak

W kategorii M-54 TYTAN:

1 miejsce – Edward Barczewski

2 miejsce – Damian Frankowski

3 miejsce – Radosław Puchała 

W kategorii M-90 NIESTRUDZENI:

1 miejsce – Henryk Strzelczak

2 miejsce – Krzysztof Micherda

3 miejsce – Ryszard Gurgul

Największe uznanie zdobyli zwycięzcy, ale podziw budził najstarszy uczestnik, 75-letni biegacz Pan Józef Żuk, do którego ustawiły się kolejki z prośbą o receptę na taką znakomitą kondycję.

Słowa uznania dla sponsorów: BZ WBK o/ Świebodzice, firmie AGRO-KRAJAN ze Świebodzic, Uzdrowisku Szczawno-Jedlina i świdnickiej firmie Colgate-Palmolive, wielkie gratulacje dla Dyrektora i całej społeczności szkoły w Mokrzeszowie.

Już część biegaczy zadeklarowała udział za rok w III Crossie Mokrzeszowskim, a część gimnazjalistów już teraz wybrała swoją szkołę.

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: