Start Sport, LZS SUKCESY PRZEŁAJOWCÓW W OLEŚNICY I MOKRZESZOWIE
SUKCESY PRZEŁAJOWCÓW W OLEŚNICY I MOKRZESZOWIE PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 13 Kwiecień 2015

FOT.: Paulina Szakiel i Wojciech GrześkówDuet trenerski z GLKS ,,Świdnica”: Katarzyna Kalita i Ryszard Mydłowski tym razem rozdzielili siły i w minioną sobotę wystawili swoich zawodników do finału wojewódzkiego Licealiady w biegach przełajowych oraz do II Crossu Mokrzeszowskiego.

Tegoroczną Spartakiadę Szkół Podstawowych, Gimnazjadę i Licealiadę w biegach przełajowych przeprowadzono na malowniczej, trawiastej trasie nieopodal oleśnickiego zamku. Do imprezy zgłoszono ponad 2200 uczestników, z czego na startach do poszczególnych biegów pojawiało się mniej więcej połowa uczestników. W biegu na dystansie 2000m dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych wystartowało ponad 50 zawodniczek. Bieg ten na swoją korzyść rozstrzygnęła w końcówce zawodniczka GLKS ,,Świdnica” – Paulina Szakiel, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych. W ślady Pauliny poszedł jej klubowy kolega i faworyt biegu chłopców na tym samym dystansie – Wojciech Grześków, uczeń 2 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Wojtek wygrał po pasjonującej walce z Jakubem Janiszewskim, reprezentującym LKS ,,Górnik” Wałbrzych, dzięki wyraźnie lepszemu finiszowi.

Wieści z Oleśnicy od Katarzyny Kality dotarły już po zakończeniu Crossu Mokrzeszowskiego, gdzie najlepszą na trasie 10-cio kilometrowego biegu głównego okazała się zawodniczka Ryszarda Mydłowskiego – Paulina Wojtanowska, a na dystansie 1000m dziewcząt szkół gimnazjalnych zwyciężyła kolejna podopieczna trenera – Oliwia Szyszka z Gimnazjum w Lutomi Dolnej.

Zwycięskie dublety tego weekendu dobrze rokują na zbliżającą się pierwszą, najważniejszą część sezonu lekkoatletycznego, której finał w Białej Podlaskiej na Mistrzostwach Polski Juniorów.

 

 

FOT.: Wojtek Grześków na podium

 

 ***

Podczas rozegranych niedawno (21.03.2015r.) Mistrzostw Polski Juniorów w Biegach Przełajowych w Iławie reprezentantem naszego powiatu był właśnie zwycięzca Licealiady w Oleśnicy - Wojciech Grześków z GLKS ,,Świdnica”. Mimo, że jest młodszym rocznikiem w tej grupie wiekowej i walczył przede wszystkim ze starszymi od siebie zawodnikami, to okazał się najlepszym Dolnoślązakiem! Na malowniczej, 3-kilometrowej, trawiasto – piaszczystej trasie, biegnącej w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Jeziorak, Wojtek zajął 14-te miejsce na 57 finalistów i zdobył 3 punkty w ministerialnym współzawodnictwie sportowym, co daje mu bezsprzecznie przepustkę do sportu kwalifikowanego.

,,Wojtek przystąpił do biegu bardzo zmotywowany. Wiedział, że zimowa praca oraz dobrze rokujące sprawdziany muszą zaprocentować szczytem formy dokładnie na tej imprezie” – mówi trenerka Katarzyna Kalita. Z satysfakcją obserwowała, jak Wojtek przez pierwsze 2 km skutecznie plasował się w pierwszej i co ważne – punktującej dwudziestce, a na ostatnim – trzecim kilometrze, po morderczej walce, stopniowo przesuwał się obok zmęczonych rywali, by ostatecznie uplasować się na satysfakcjonującym 14 miejscu.

,,Przełajowy wynik Wojtka jest doskonałym prognostykiem na sezon letni, w którym dystansem głównym dla niego ma być 800m”- konkluduje Katarzyna Kalita, licząc na jeszcze lepszy rezultat w końcu czerwca na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej. 

 

FOT.: start do biegu
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: