Start Aktualności Wydarzenia SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE W SŁOTWINIE
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE W SŁOTWINIE Drukuj Email
Środa, 17 Grudzień 2014
fot. Spotkanie świąteczno-noworoczne w SłotwinieWe wtorek 16 grudnia o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Słotwinie odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne, w którym uczestniczyli mieszkańcy sołectwa Słotwina, zaproszeni goście oraz młodzi artyści przedstawiający na scenie opowieść wigilijną.

W ciekawym programie jasełkowym licznie zgromadzonej widowni zaprezentowały się m.in. dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz dziecięca formacja taneczna „Pląs” ze Słotwiny, kierowana przez Panią Annę Trzeciak. Wesołe świąteczne wierszyki oraz choreografie tańczone w rytmie świątecznych przebojów wprowadziły wszystkich w przemiły świąteczny nastrój.
Zgromadzeni widzowie chętnie dołączali się do wspólnej zabawy śpiewając i oklaskując młodych artystów. Tego wieczoru zabrzmiały także piękne polskie kolędy i pastorałki zaprezentowane przez zespół śpiewaczy „Ale Babki”.

Nad aranżacją i wyrazem artystycznym bacznie czuwali instruktorzy zespołu Pani Hanna Raszkiewicz oraz Pan Zdzisław Christ. Wspólny występ młodych i nieco starszych kolegów sprawił, iż świąteczne spotkanie w Słotwinie nabrało wielopokoleniowego charakteru. Po prezentacji programu słowno-muzycznego na sali gromkimi brawami powitano Józefa, Maryję oraz małego Jezuska, którzy wszystkim oznajmili radosną nowinę.

Podczas wydarzenia serdeczne życzenia świąteczne złożył wszystkim mieszkańcom Radny Gminy Świdnica Pan Eligiusz Janasik oraz rozdał opłatek, którym dzielili się wszyscy zgromadzeni.
Atrakcją dla najmłodszych okazał się także Mikołaj, który przybył z wielkim workiem prezentów. Obdarowując każdego, kto w mijającym roku był grzeczny, zaprosił gości na pyszny świąteczny barszczyk i pierogi. Tego dnia w całej Słotwinie długo jeszcze słychać było dźwięki śpiewanych kolęd. Oby ta piękna atmosfera nie opuściła nikogo przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkiego dobrego!  


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: