Start Aktualności Wydarzenia UCZCILI PAMIĘĆ KOLEGÓW, KTÓRZY JUŻ ODESZLI
UCZCILI PAMIĘĆ KOLEGÓW, KTÓRZY JUŻ ODESZLI Drukuj Email
Sobota, 8 Listopad 2014

Nabożeństwo wypominkowe nauczycieli w Boleścinie7 listopada w Boleścinie nauczyciele z terenu Gminy Świdnica w modlitwie wspominkowej polecali Bożemu Miłosierdziu swoich poprzedników, którzy niejednokrotnie przez lata kształtowali charaktery młodego pokolenia i wpisali się w historię wielu szkół.

Uroczystość odbyła się w kościele pw.  św. Józefa w Boleścinie, gdzie Ks. Proboszcz Tadeusz Fuksa wraz z Ks. Grzegorzem Ławniczakiem odprawili nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Poruszająca treść kazania, w którym kapłan  starał się odpowiedzieć na trudne często nurtujące nas pytania, dotyczące ludzkiej egzystencji, każdego z przybyłych wprowadził w nastrój kontemplacji i przemyśleń.
Piękna modlitwa i wspomnienia odbyły się przy aranżacji muzycznej. Nad programem słowno-muzycznym podobnie jak w roku ubiegłym czuwali nauczyciele: Tadeusz Szarwaryn, Mirosława Druzd, Aleksandra Gawron, Małgorzata Pizuńska, Jolanta Dubiel, Renata Kwak oraz Edyta Kaczorowska.

Po nabożeństwie wypominkowym  wszyscy udali się na wspólne spotkanie do sali świetlicy wiejskiej w Boleścinie. Rada parafialna z Boleścina, Grupa Młodzieżowa z Boleścina wraz gospodarzami spotkania podjęli przybyłych gości ciepłym poczęstunkiem. Podczas spotkania nie brakowało wspólnych rozmów, wspomnień i śpiewu bogata akcentujących radość życia i mocne poczucie wspólnoty.


 
 

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: