Start Aktualności Wydarzenia VII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH I FOLKLORYSTYCZNYCH - MYSŁAKOWICE 2014
VII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH I FOLKLORYSTYCZNYCH - MYSŁAKOWICE 2014 Drukuj Email
Czwartek, 23 Październik 2014
fot.: Zespół STOKROTKI na VI Przeglądzie Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w MysłakowicachSpektakularnym sukcesem dla zespołu "Stokrotki" okazał się udział w tegorocznym VI Przeglądzie Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Mysłakowicach. Zespół kierowany przez p. Dominika Natanka, a działąjący pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zawojował tegoroczny Przegląd zdobywając na nim główną I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności.

W przeglądzie, który odbył się 18 października 2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, udział wzięło 11 zespołów ludowych, a uczestniczyło w nim w sumie ok. 200 osób - w tym członkowie zespołów, publiczność, zaproszeni goście oraz przyjezdni turyści. Nikt nie żałował swojego uczestnictwa w tym wydarzeniu, a zespoły biorące udział w konkursie, pomimo współzawodnictwa, bawiły się wspólnie śpiewając i tańcząc równie wspaniale, jak zgromadzona publiczność.
W tegorocznym przeglądzie, oprócz "Stokrotek", udział wziął również inny zespół z terenu Gminy Świdnica - "Kądziołeczka".
Głównym organizatorem tegorocznego przeglądu było Stowarzyszenie Senior z Mysłakowic.
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: