Start Aktualności Wydarzenia KOLEJNE SUKCESY GMINNYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH
KOLEJNE SUKCESY GMINNYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH Drukuj Email
Wtorek, 30 Wrzesień 2014
Nagroda: II Miejsce w kat. Chóry, zespoły śpiewacze oraz gawędziarzeW dniach od 26 do 28 września 2014 roku w Międzyzdrojach odbyła się coroczna niezwykle barwna uroczystość dla seniorów z całej Polski – „XII Spotkania Artystyczne Seniorów”.  Różnokolorowe stroje ludowe, śpiew, muzyka i taniec to elementy widoczne i słyszane w tych dniach w każdym zakątku pięknego nadmorskiego kurortu.

Spotkania Artystyczne Seniorów oprócz utrwalania i podtrzymywania polskiej tradycji ludowej, obrzędowej oraz artystycznej, mają na celu integrowanie grup artystycznych seniorów z różnych regionów Polski, a także promocję kultury i budowanie więzi w środowisku artystycznym ludzi „Złotego wieku”. W tym roku na scenie  w  Amfiteatrze oraz Międzynarodowego Domu Kultury swoją twórczość zaprezentowało łącznie ponad 400 osób, które reprezentowały 32 zespoły.

Wśród nich znalazły się zespoły reprezentujące Gminę Świdnica „Ale Babki” pod kierunkiem Pani Hanny Raszkiewicz i Pana Zdzisława Christa oraz Zespół „A to Heca” kierowany przez Panią Jolantę Kotowicz i Kazimierza Krawczyka. Oba zespoły spisały się fantastycznie zdobywając ex aequo II miejsce oraz nagrody dodatkowe.
Nagrodą specjalną wyróżniono Panią Hannę Raszkiewicz z Zespołu „Ale Babki” - za wytrwałość i popularyzowanie SAS w Międzyzdrojach na ziemi dolnośląskiej, a także Panią Jolantę Kotowicz z zespołu śpiewaczego „A to Heca” z Pszenna.– za piękne aranżacje muzyczne na skrzypcach.
O wysokiej jakości wykonywanego repertuaru oraz niezwykłych aranżacjach muzycznych naszych zespołów świadczy ocena jury, które w składzie: Barbara Halec, Ewa Filipowicz, Jadwiga Bober nie szczędziło pochwał.

Bardzo wysoki poziom artystyczny, piękna prezentacja wizualna zespołów, z uwzględnieniem elementów kultury regionalnej, utrzymanie i wdrażanie tradycji młodszym pokoleniom, wysoki poziom prezentacji każdego z zespołów oraz urok pięknego nadmorskiego kurortu, jakim jest miasto Międzyzdroje, wszystko to powoduje, że co roku na Spotkania Artystyczne Seniorów przybywa coraz więcej artystów z całego kraju, a impreza ma rangę ogólnopolską.
To także piękna impreza, pozwalająca na dużo refleksji związanych z byciem seniorem. Artyści na scenie pokazali, że bycie emerytem nie musi być smutny i samotny. Często jest to nowy pełny radości etap życiowy.
Wszystkim zespołom i uczestnikom Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach serdecznie gratulujemy.

>>> Galeria zdjęć

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: